Смяна на този детайл при педала на съединителя

Производство: Mk I (1997-1999), Mk II (2000-2006)

Автор на темата
Канаваро
Редовен
Кара: Citroen Хsara 1.9 d - 2001 год. , хечбек

Смяна на този детайл при педала на съединителя

Мнение от Канаваро » 27 Фев 2022, 15:38

Здрасти колеги ! Тази джаджа ми прави мизерии вече втори път за 5 години.При движение педала на амбриажа изведнъж пропада,вдигам го с крак и колата уж тръгва с едно на ум...но не съм сигурен на кое оживено място ще хлътне отново ... Жилото е здраво,ясно е ,че е саморегулиращо, диска не приплъзва . Така,че ви питам сам как да го сменя.На снимките се виждат и изтърканите гърбички около полукръга на старата сменена джаджа,която съм запазил. Ксарата е 1.9 d , 2001 год., 70 к.с. Дано някой ми отдели малко време ,а ? :merci:
Прикачени файлове
IMG_20220226_121754_871.JPG
IMG_20220227_150900_418.JPG
IMG_20220227_150923_091.JPG

BEGINNER
Нов потребител
Кара: Berlingo 1.6 16v

Re: Смяна на този детайл при педала на съединителя

Мнение от BEGINNER » 28 Фев 2022, 10:47

Вадиш жилито от скоростната кутия, сваляш педала монтираш новата джаджа, закачаш жилото за нея, монтираш педала, закачаш жилото за скостната кутия.

Автор на темата
Канаваро
Редовен

Мнение от Канаваро » 28 Фев 2022, 14:19

Съгласен,колега BEGINNER - логиката си е такава . И смятам,че при здраво,неоткачило се жило от ск.кутия или от педала така да пропада единствено причината е някоя повредена междинна връзка по линията която или "изплюва"жилото или му дава хлабина и педала хлътва до долу...И това е тази рег. джаджа и ще я сменя скоро ,сега е студ а и днес карах така с едно наум и не пропадна педала но знам,че ще повтори.Благодаря за отзива ! :)

Аватар

ivo-zx

Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110hp, Suzuki Swift 1.3i 4WD
Обратна връзка:

Мнение от ivo-zx » 28 Фев 2022, 14:46

Все пак огледай и съединителя дали не скърца като натискаш. Така пропада съединителя когато вилката е счупена. Когато пропадне виж дали жилото не е хлабаво на вилката.

ПП. Така бях аз лятото, знаех за проблема, но колата ми трябваше, щото купувах апартамент. Свършихме с нотариуса, отидохме с жената на обяд и когато се връщах съединителя се счупи съвсем. Отидох на магия до сервиза, те пък нямаха място и се прибрах с блъскане на лоста и междинна газ, даже вкарах колата в гаража. След седмица за да не счупя скоростната кутия си взех репатрак за 30 лева.

ППП. Автоматичното регулиране на жилото е в една посока. Когато се набере не се връща. Имаше (отдавна) тема тук, как да се "регенерира" жило.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Автор на темата
Канаваро
Редовен

Мнение от Канаваро » 28 Фев 2022, 15:32

Благодаря,Иво и ще имам предвид и за вилката.Но помня,че преди няколко години пак я сменяха скапаната джаджа-или излизаше бялата пластм.ос от гнездото си или се чупеше-забравил съм,а също и двете "пъпки" посочени със стрелки на една от снимките си бяха почти изпилени . Затова мисля,че там олабва играта ...Май и канал ще трябва,но сега е "люта" Варненска зима (+ 1*) че и първи сняг :hihihi: . Пак ще пиша като има развитие !

Автор на темата
Канаваро
Редовен

Мнение от Канаваро » 01 Мар 2022, 14:54

Междинно : В сервиза се изясни,че проблема не е от джаджата , а в изтървала тресчотка на жилото.Иначе не е било възможно при счупена джаджа педала да може да се вдига и отново да зацепва и да отделя,вече трети ден... Ново регулиращо се жило с тресчотка е решението ,но засега ще карам така по подразбиращи се причини . Взе обаче да ми писва да наливам пари в 20 год.кола - оправен разкрачен заден мост преди 3 год.,предницата-преди 6 мес. , равномерен чист дизел,сменени радиатори,без ръжда отдолу и т.н. и май ще се разделим но ако купя друга пак ще е френски дизел заради хубавата им работа. Ще видим , да сме живи и здрави и без аварии ! :)

Автор на темата
Канаваро
Редовен

Мнение от Канаваро » 25 Мар 2022, 17:58

Здравейте,тъй като е редно автора на тема да пише какво се е случило на финала пиша:нищо ... Карам така 24-ти ден без потъване на педала(да не чуе оня-Рогатия) . Жилото е саморегулиращо и се питам дали пък поради износването му тресчотката да е искала да "обере" т.е.да опъне жилото и някой неин зъб да е изтървал...Не знам,трябваше да пиша как е поне до сега хавата . :super:

Автор на темата
Канаваро
Редовен

Мнение от Канаваро » 11 Дек 2022, 07:09

Та въпросното жило ме изкара така"на педали"почти 9 месеца и с постоянен стрес да не "хрупне"пак педала до дъното и накрая се случи. Смених го със саморегулиращо и нещата се оправиха.Имах готовност да сменям и амбриажа,но се оказва,че още не е за смяна.Това-като уважение към колегите прочели и четящи повдигнатата тема.Весели празници на всички ! :drink:

BEGINNER
Нов потребител
Кара: Berlingo 1.6 16v

Мнение от BEGINNER » 11 Дек 2022, 19:27

Браво, че завършваш темата, това е много полезно за другите хора, Само да ти кажа, че съм минал по този сценарий, при моя случай след няколко месеца се наложи да сменя и лагера, реших да сменя целия комлект, че си беше на доста км. Лошото е, че новия излезе някакъв ментаж и сега късам жило на 5-6 хиляди, пък не ми се отватя на тез години на колата пак да се сменя всичко и сега ходя с по едно жило в багажника. Дано при теб да не се развиват така нешата. Със здраве, и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!

Автор на темата
Канаваро
Редовен

Мнение от Канаваро » 13 Дек 2022, 14:08

Благодаря за съвета-аз и сега като натисна повече от половината педала на съединителя надолу усещам ,че не върви както се изисква плавно а нещо леко хрупа,съвсем леко позадържа...абе не е плавен хода на педала от половината до долу . При първия намек за проблем по амбриажа го сменям веднага,тъй и тъй бях решил...Всичко хубаво ! :hihihi:

Автор на темата
Канаваро
Редовен

Мнение от Канаваро » 27 Юни 2024, 19:59

И пак и пак...След 2 год.треперене и стрес педала на съединителя отново хлътна до долу баш на светофара който светна зелено...Вече с опит веднага дръпнах педала горе и с тръпка леко потеглих на 1,2 и се прибрах.В сервиза на Ситроен след оглед се оказа,че джаджата не е счупена (както бях писал и иначе нямало е да потегли колата като придърпвам педала отново горе) ,а пукането и хъркането макар и при ново саморегулиращо жило се чува и е било от вилката в ск.кутия както беше намекнал колегата IVO ZX.Благодарен съм и на отзива на колегата BEGINNER . Приемчика в края тества феродовия диск и каза,че има още хляб и така да карам докато не реша да сменя целия комплект-вкл.вилката ! Това написах ако е полезно за колеги с този модел Ксара 1.9 d 2001 год . :)

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Xsara”