Проблем с AdBlue системат

За гостите на форума. Нерегистрираните потребители могат да пишет тук.
Foreign visitors are welcomed to write here

Автор на темата
Mihail74

Проблем с AdBlue системат

Мнение от Mihail74 » 25 Яну 2024, 12:28

Здравейте, имам някакъв проблем с моя Ситроен Гранд с4 Пикасо 2015 свързан с AdBlue системата. Въпреки, че резервоара е пълен светва съобщение за проблем с двигателя и след това че резервоара ми е с ниско ниво и остават по малко от 2400км. Странното е че след няколко километра рядко спадат оставащите километри на 1000 и съобщението започва да се появява постоянно с мигаща светлина на urea. След като изчистим грешките с компютър, отново се появяват по същия начин. Изчистихме AdBlue инджектора, но без резултат. Някъква идея от къде може да е проблема? Благодаря.

Аватар

гмм

Кара: xsara комби 1.6 16v бензин 108кс 01г

Re: Проблем с AdBlue системат

Мнение от гмм » 25 Яну 2024, 20:35

Може да е проблем с налягането или помпата. Самата капачка на резервоара трябва да е с някакъв клапан,даже съм чел, че някой умишлено пробиват капачката за да не се получава вакуум. Като начало вижте каква ви е капачката и си купете оригинална нова от официално представителство на Peugeot. Имало по-нови модели капачки,които не давали ядове. Ако се окаже,че помпата е заминала, лоша работа. И не на последно място наливайте качествено адблу. Иначе тоталното решаване на проблема е софтуерно премахване-успех.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Гости / Guests”