Мнения за C4 Picasso II - тегаво ли е използването на touch screen-a за почти всичко?

Искате да си купите Citroen, но не знаете какво да гледате или вече сте си купили. Погледнете ПЪРВО тук!
Аватар

Автор на темата
yan4o

Кара: С5 2.0hdi '03 - червен хипопотам с топки
Обратна връзка:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнения за C4 Picasso II - тегаво ли е използването на touch screen-a за почти всичко?

Мнение от yan4o » 10 Яну 2023, 13:05

Заглеждам се в последно време по последните C4 Picasso (респ. SpaceTourer) - 2-ро поколение, 2-ра фаза, след 2016-а. Изглежда ми удобна, икономична, практична кола, с прилични двигатели, но има едно нещо, което ме спира (засега) - това, че са натикали (почти) всичко да се управлява от тъч-а, няма копчета и врътки за почти нищо, особено за климатизацията. Нещо, което явно впоследствие отчетоха като грешка, защото на новите модели не е така. Та да попитам хората, които имат или са карали такива - имате ли проблеми с това? Има ли съществено неудобство докато шофираш, да се налага да се разсейваш с екраните? И съответно - някакви проблеми със самия тъч скрийн да са се появявали?
Иначе, чета, че е удобна за пътуване, шофиране. Събирам мнения, с две думи :)
Минута смях прибавя година живот. Условно. :-)

pvalchev

Кара: C4P

Re: Мнения за C4 Picasso II - тегаво ли е използването на touch screen-a за почти всичко?

Мнение от pvalchev » 22 Яну 2023, 23:47

От опит мога да споделя следното:
- управление от тъч дисплея – за мен лично не ми е (не е и било) проблем. Отстрани на самият дисплей са поставени бутони за достъп до съответните менюта – климатизация, навигация, радио и т.н. Така че, дори да не е на правилното място, лесно и бързо се преминава към климатизация да речем. От там вече може да се регулира температурата, вентилатора, климатика още неща. Сега най-вероятно ще се променя температурата по време на път и това не е голям проблем, защото дисплеят не е супер чувствителен това предпазва от неволни промени) и зоната на + или – е голяма. Дори и да беше с нормални копчета, пак ще те трябва да се погледне за настроената температура, така че разсейването е винаги. Освен това, колко пъти по време на път се сменя нещо по настройките за климатика? При мен е оставено почти всичко на авто и само температурата лятото я качвам на 24 градуса, зимата я нагласям на 21.
- със самият тъч скрийн съм нямал проблеми, също така това което чета из други форуми също няма някакви драми.
- намирам големият дисплей по средата за по-неразсейващ и по удобен от този разположен зад волана. Този по средата не изисква разфокусиране и големи движения на очите и може да се наблюдава дири с периферното зрение. Сега знам, че има фенове на големите часовници зад волана, но аз не съм от тях.
Колата е С4 Пикасо 2017.

Аватар

Автор на темата
yan4o

Кара: С5 2.0hdi '03 - червен хипопотам с топки
Обратна връзка:

Re: Мнения за C4 Picasso II - тегаво ли е използването на touch screen-a за почти всичко?

Мнение от yan4o » 23 Яну 2023, 11:37

Много благодаря, колега, това не интересуваше - води ли до излишно разсейване или неудобство този начин на управление на доп. функции. Иначе за централния дисплей с основните показания - нямам съмнения, че е удобен (повече от циферблатите зад волана), като му свикнеш веднъж.
И още нещо да попитам - как оценяваш седалките на този модел, удобни ли са, изморяват ли на дълъг път? Гледам, че в горната си част (към раменете) не са съвсем симетрични, което ми е малко странно...
За видимостта - предполагам, че е доста добра, във всички посоки?
Минута смях прибавя година живот. Условно. :-)

pvalchev

Мнение от pvalchev » 23 Яну 2023, 21:21

Това за симетричността на седалките не съм сигурен дали е така или е оптична илюзия. Във всеки случай ще проверя в петък или събота, когато се кача в колата. Иначе седалките, поне за мен са удобни, което е всъщност идва и от по-високата "седяща" позиция. Страничната опора е нормална за такъв тип автомобили. Дори и при дълги пътувания повече от 4 часа, не усещам умора на гърба или кръста. Понякога пускам и масажа на седалките, но това за почти 6 години са сигурно 10 пъти, дали има ефект не мога да кажа - по-скоро не.

Аватар

amokachi
愚かな弁護士
Кара: Пабло Picasso B78 1.6 e-HDi

Мнение от amokachi » 26 Яну 2023, 19:41

Оптична илюзия. Тапицерията ми е в два цвята. Сива лента, тръгваща от горната част на облегалката към външната част откъм вратата. Останалата част е черна и създава такава илюзия. Иначе с тъча е удобно. А музиката и телефонът се дублират на волана. Другото, което се ползва често е климатик и карта (не че трябва да разчиташ на нея много), но сравнение с други марки и модели, където управлението на климатика е още по-надолу, не считам, че е тегаво. Също така, функциите за настройки са изключени по време на движение.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Only when the last tree has been felt,
the last fish caught,
the last river poisoned,
will you know, that men cannot eat money.

Няма ненаказано добро

pvalchev

Мнение от pvalchev » 28 Яну 2023, 20:59

До преди малко почти бях сигурен, че седалките са симетрични, но от снимките се вижда, че не са съввем: :eiii:
Забелязва се едно леко изрязване в горния край, който до сега не бях го забелязъл.
Изображение
Изображение
Докато правих снимки забелязах още нещо:
Изображение

сега видях, че снимките не се отварят, затова пускам линкове:
линк 1 https://prikachi.net/image/8EHDhe
линк 2 https://prikachi.net/image/8EH7jO
линк 3 https://prikachi.net/image/8EHKsn

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Искам да си купя / Купих си - Citroen”