Новия Citroen C5 AirCross

Какви са ви впечатленията от автомобила, който карате !

Модератор: lendo

StoianovM
Четящ
Кара: C5 Aircross Shine 1.5 D,Auto 2023

Re: Новия Citroen C5 AirCross

Мнение от StoianovM » 23 Окт 2022, 10:06

Сега и малко от мен впечатления за колата.Да започнем с това с какво сравнявам-имаме Шкода Октавия Скаут 2.0TDI PD 2010г-моята. на 180к вече.Брутално здрава кола.Само 140 коня -Страхотно вървене и ускорение,страхотна стабилност на пътя.Но,седалки твърди и неудобни като пейки,твърда возия,тежък волан,твърди педали,двигател работещ като трактор.Изобщо чувства се тежка и трудна за каране от жена.
Шкода Октавия 1.6MPI 2009г на жената. на 100к.Мека возия,мек волан и педали,но твърди и неудобни педали,по-бавно ускорение и по-голям разход на гориво.И двете са ръчки.
Дачия Дъстър 1.5DCI - удобни седалки,мека возия,средно твърдо управление,добър разход.
C5 Aircross - мноого удобни седалки!!!Мога да ги сравня с Volvo S60 и Range Rover.В S класа не съм се возил от 90те.Окачване - приятно меко на малки неравности,които изглажда отлично,но на по-големите не виждам голяма разлика от стандартно окачване.В същото време предвидливо стабилно в завои.Волана е изключително лек и неимформативен за мен,но идеален за жена ми.Педала на спирачката също-за мен прекалено мек и захапващ много остро,но пък идеален за жена ми.Скоростната кутия е просто идеална-там нямам никакви забележки.Плавно и неустно превключване на скоростите.При маневри тръгва много плавно(не рязко като DSG).Жената,след като изкарах колата от града,повече не ми даде да карам,та не можах да пробвам ръчния режим с перата.Но ще дам обратна връзка в някакъв момент.
Двигателя е малко немощен за това купе,но аз съм свикнал на 2.0TDI-като натисна газта да ми чупи врата.Но тук плавността идва може би и от автомата.Иначе си има прилично ускорение при нужда от бързо задминаване.Единственото което дразни,че шума който създава мотора на тези високи обороти не сътветства на ускорението,но това е субективно.
Заключение с 2 думи-перфектен комфорт за дълго пътуване.Не знам за нещо друго в този клас,което предлага такова спокойствие,комфорт и ненатрапчивост на колата.Толкова за сега.

Altium
Нов потребител
Кара: C5 1.6Hdi 2006

Мнение от Altium » 30 Ное 2022, 21:32

Колеги, много шум се вдигна, откакто Ситроен решиха да заменят Хидроактив (сферите) с Progressive Hydraulic Cushions.

Имам молба към собствениците на C5 Aircross - споделете възможно най-подробна информация за новото окачване.
Според франзцузите возело още по-меко от Хидроактив, но какви са вашите впечатления спрямо сферите?

Също така - може ли да се вдига както старите модели? И ако може, то втвърдява ли се?

StoianovM
Четящ

Мнение от StoianovM » 27 Фев 2023, 19:21

Привет.Вече получих колата и имам около 700км.Сега за окачването - да меко е,но няма нищо общо с хидравличното със сферите.И не може да се променя височината - т.е. окачването не е активно, а е фиксирано.Целия филм е че е с хидравлични бъмп стопове- като на машините в офроуда,които правят скокове и имат голям ход на окачването.Т.е. в края на хода на амортисьора, вместо да буталото да удари твърдо в корпуса,този удар се поема от допълнителен хидравличен акумулатор.
Нямам база за сравнение,защото никога не съм карал с хидравлично окачване.Но съм карал с пневматично.Накратко мога да кажа, че е по-меко и комфортно от всичко,което познавам със стандартно окачване и се доближава до пневматичното,но пневматичното си е по-комфортно и много по-добре обира всякакви неравности.
А иначе тази кола е най-мекото и неусетно и лесно за управление превозно средство.Жена ми е изключително доволна!

Аватар

yan4o

Кара: С5 2.0hdi '03 - червения хипопотам; C5 Aircross 1.5hdi `20
Обратна връзка:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от yan4o » 09 Мар 2023, 11:02

Искам да попитам колегите, които карат C5 AirCross - имат ли Grip Control системата:
Изображение
и съответно - какви ползи виждат от нея, използва ли се често или е повече маркетингов похват?
Свързано ли е наличието ѝ с наличето на други системи в авотмобила, защото гледам на доста обяви, дори и на автомобили с високо ниво на оборудване и с по-мощния двигател понякога липсва, т.е. явно се поръчва отделно?
Заглеждам се определено по тия автомобили и се опитвам да си изясня - кое си струва да го има. :ochki: :mismis:
Минута смях прибавя година живот. Условно. :-)

Аватар

zvezdi

Кара: Citroen C5 Aircross HDI180 EAT8

Мнение от zvezdi » 09 Мар 2023, 17:46

Имам го, ползвам го на сняг по непочистени пътища. За офроуд не съм го ползвал :)
Изображение

StoianovM
Четящ

Мнение от StoianovM » 12 Мар 2023, 12:04

yan4o написа:
09 Мар 2023, 11:02
Искам да попитам колегите, които карат C5 AirCross - имат ли Grip Control системата:
Изображение
и съответно - какви ползи виждат от нея, използва ли се често или е повече маркетингов похват?
Свързано ли е наличието ѝ с наличето на други системи в авотмобила, защото гледам на доста обяви, дори и на автомобили с високо ниво на оборудване и с по-мощния двигател понякога липсва, т.е. явно се поръчва отделно?
Заглеждам се определено по тия автомобили и се опитвам да си изясня - кое си струва да го има. :ochki: :mismis:
Аз я поръчах отделно.Още не съм тествал-колата не е виждала нито сняг,нито кал,нито пясък...Но ще види.Да поостарее само.
Сега за поръчките на екстри - в конфигуратора на ситроен си има всичко и можеш да си го няправиш както си искаш.И отиваш при дилъра с избора си и всичко е 1:1.

Аватар

yan4o

Обратна връзка:

Мнение от yan4o » 12 Мар 2023, 20:53

За съжаление няма да е нова, а някоя от първите, преди фейслифта, т.е втора ръка :amii: . Но благодаря за мненията :drink: .

Аватар

zvezdi

Мнение от zvezdi » 14 Мар 2023, 09:41

Това е екстра, която според мен не е основополагаща при избора на кола.
Изображение

Аватар

yan4o

Обратна връзка:

Мнение от yan4o » 15 Мар 2023, 16:14

Да, така е, но исках да разбера доколко е полезна и се ползва.
Сега, още нещо ми направи впечатление - на някои екземпляри-автоматик, пред скоростния лост има бутон Старт/Стоп енджин, а на някои го няма? Защо е така и каква е разликата - с различен начин на запалване ли са, що ли? :ochki:

Аватар

zvezdi

Мнение от zvezdi » 15 Мар 2023, 16:57

Предполагам, не всички са с безключов достъп и запалване.
Това вече е полезна екстра :)
Изображение

Аватар

zvezdi

Мнение от zvezdi » 15 Мар 2023, 17:01

Безключовият достъп е стандартна опция за ниво Shine, най-високото.
Намерих една стара информация за нивата на оборудване:
Shine оборудване.jpg
А това са данните за двигателите:
180 техн.данни.jpg
Изображение

piletoo
Новак
Кара: Peugeot 508 2.0HDi

Мнение от piletoo » 08 Апр 2023, 12:57

Здравейте, ако може притежателите на C5 Aircross (или на новия C4) да споделят впечатления от системите за автономно/асистирано управление от 2-ро ниво (Highway Driver Assist: адаптивен автопилот със спиране/тръгване и с-мата за активно центриране/придържане в лента)- и по-конкретно ако ако са пътували и са ползвали тези системи по добре направените и с отлична хоризонтална маркировка европейски магистрали.

Аватар

zvezdi

Мнение от zvezdi » 09 Апр 2023, 11:54

Работят добре. Когато настигнеш кола намалява и изравнява скороста, ако ускори или смениш лентата се връща на зададената скрост. Асистента за лентата работи над 70 км/час и понякога е досаден (ако проближиш лента без да си дал мигач дърпа кормилото), но работи.
Изображение

Аватар

yan4o

Обратна връзка:

Мнение от yan4o » 21 Апр 2023, 11:40

Отново питане от мен към собствениците, които имат в оборудването Active Safety Brake 2.0 (с видеокамера и радар) - това пълноценна камера, тип видеорегистратор ли е и ако ДА - къде записва, има нужда от карта ли или по безжичен начин може да се върже с друго у-во с памет? :skratch:

StoianovM
Четящ

Мнение от StoianovM » 15 Май 2023, 20:29

piletoo написа:
08 Апр 2023, 12:57
Здравейте, ако може притежателите на C5 Aircross (или на новия C4) да споделят впечатления от системите за автономно/асистирано управление от 2-ро ниво (Highway Driver Assist: адаптивен автопилот със спиране/тръгване и с-мата за активно центриране/придържане в лента)- и по-конкретно ако ако са пътували и са ползвали тези системи по добре направените и с отлична хоризонтална маркировка европейски магистрали.
Системата работи брилянтно!Единствено лейн асист ме дразни и мен и аз го изключвам,но жена ми докато кара прави и мисли за още 1000 неща и нея много я кефи. Хубава , лоша маркировка - все работи.Държането на дистанция работи при всякакви скорости като се включи темпомата.Аз си житкам така в задръстванията в София и машината си спира и тръгва сама с трафика.Брилянтно! Единственото което правиш е лекичко да коригираш волана и то само когато се налага!Забравяш за педали.

StoianovM
Четящ

Мнение от StoianovM » 15 Май 2023, 20:33

yan4o написа:
21 Апр 2023, 11:40
Отново питане от мен към собствениците, които имат в оборудването Active Safety Brake 2.0 (с видеокамера и радар) - това пълноценна камера, тип видеорегистратор ли е и ако ДА - къде записва, има нужда от карта ли или по безжичен начин може да се върже с друго у-во с памет? :skratch:
Аз не знам какво е , но когато е на темпомат,спира каквото и да се появи - кола,човек,велосипедист.Направо съм втрещен.Аз най верятно нямам Active Safety Brake 2.0 , защото нямам предна камера и не спира,когато не е на темпомат.

StoianovM
Четящ

Мнение от StoianovM » 15 Май 2023, 20:50

Малко инфо след 5х,км. Разход по комп 6.0,по екселска таблица-пълно пълно 6.0 - реалното никаква разлика с компа.Стил каране - където колкото е позволено и маааалко отгоре ей така за гъдел :) :mrgreen: Повечето километри са по магистрали и първокласни пътища.Разград - София,Разград-Варна.
При тръгване и скорости до 120км/ч се изстрелва много добре - скоростната кутия явно е много добре напасната за този малък двигател.Когато трабва да се доускорява над 120,вече се усеща по-малката кубатура на двигателя и ръмженето става неприятно,като усещане.Но,нито аз нито жена ми вече имаме мераци да правим такива ускорения.Удоволствие е да се наслаждаваш на меко тихо спокойно и суперкомфортно пътуване :D

Аватар

yan4o

Обратна връзка:

Мнение от yan4o » 16 Май 2023, 17:30

:evala:
Мдаа, и аз имам същите нагласи - да ми е комфортно, удобно и безпроблемно пътуването. Затова и се насочих към този модел, надявам се, че не съм сбъркал, но още не мога да намеря "моята" (като не е нова, от магазина - така е) ;) .

Аватар

VK

Кара: Peugeot 308; 1,6 diesel

Мнение от VK » 17 Май 2023, 12:46

При хубавата кола, не трябва да има разлика- от Фотьойла в тиха стая, и когато седнеш в колата на пътя .

StoianovM
Четящ

Мнение от StoianovM » 25 Ное 2023, 17:56

Опппа,днес се обухме в зимни гуми и :shock: - няма датчици за налягане на вентилите в джантите! Някой да знае що за технология е това,дето няма датчици на джантите,а пък отвърте си писка когато наляганията не са еднакиви трябва да се калибрират???

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Отзиви за Citroen”