Моите ВХ-си, ремонти и части за тях

Производство: (1982-1994)

Модератор: DrumVlado

Автор на темата
Citronn
Ex- ретро-ситро-фен
Кара: Xsara Picasso 1,6L и ZX-1,4i

Член на Клуб Ситроен-България

Моите ВХ-си, ремонти и части за тях

Мнение от Citronn » 31 Окт 2016, 10:54

Няма грешка в темата- след втория, който се наложи да продам, тъй като беше без сервоусилвател на волана и тотално изгни отзад до степен откъртване на носача, сега съм с трети- ето го: , 1990г, двигателят е 1,6 бензин, TZI, 88 к.с. моноинжекцион.
Идеята ми обаче е не само да се похваля, но и да посоча, че имам една камара части от друг бракуван ВХ, които /различни или не ми трябват/, да си продаваме/заменяме/ с останалите собственици на ВХ, както и търся някои части -например алтернатор, стартер. А, търся си и оргинални тасове,
Ето малко от тези части, сред тях ще отбележа бобина и комутатор, модул за АВС, ляв стоп за комби, конзола с падащ капак за радио, комплект педали, хидравлична помпа за дизел, черни кори и доста пластмаси от купето, радиатор за климатик в купето, седалки и други:
Прикачени файлове
Photo0221.jpg
Последно промяна от Citronn на 09 Ное 2016, 14:18, променено общо 3 пъти.
Красимир Димитров -[email protected]
/бивши- DS-21, Visa, GS,
GSA, ВХ, Xantia/

Аватар

niki721220

Кара: ше Ксара Пикасо , С4 Гранд Пикасо, ВХ 15ТГЕ 92г.

Re: Поредният ми ВХ!

Мнение от niki721220 » 31 Окт 2016, 19:42

Честито за придобивката, откъм ръжди как е.
Стягай го ........., че от четири години само аз се явявам по срещите с ВХ и чат-пат някой друг.
:ilovecitroen: :ilovecitroen: :ilovecitroen:

Сега
Фиат Панда 4х4 1,2 бензин 2009г.

Бивши
Citroen BX 15TGE 1992 1.6 XU51C-B1F, 132NM при 2800 tr/min. , 80к.с. карбуратор Вебер 36TLP19/100-
Citroen C1, 2006г., 1.0 VVTI - 1 KR-FE.
C4 Grand Picasso -2007, 1.6HDI, ESG кутия, Ексклузив - роботизирано многокомпютъризиран широкообхватен недоразумител.
Xsara Picasso -2002 , 2.0HDI 90к.с.

Автор на темата
Citronn
Ex- ретро-ситро-фен

Мнение от Citronn » 01 Ное 2016, 10:41

Има ръжда около предните подкалници и отзад по ъглите, но в критичните точки на окачването и около праговете е здрав. Хареса ми това, че е в оргиналния си за модела / 16 TZI/-вид- брони, широки лайсни, иначе естествено има неща за оправяне. Няма външен теч по хидравликата, но има вътрешни утечки, които карат задната част да пада.
niki721220, понеже видях че търсиш 4х4, ето тук се продава един ВХ 4х4, ако ти представлява интерес, не съм се обаждал, но на следващата заплата може и да се замисля:
http://www.cars.bg/c1852998
/бивши- DS-21, Visa, GS,
GSA, ВХ, Xantia/

bx 16 tri

Кара: BX16TRI Benzin ХU5J

Мнение от bx 16 tri » 04 Ное 2016, 20:55

Честито за белия лебед. :drink: Погледнах обявата не прилича да е 4WD.

Аватар

alex_pro

Кара: ше BX16TRS ИЗГОРЯ !!! сега с BX19TRS D2C на метан , Peugeot 806 1.9TD
Обратна връзка:

Мнение от alex_pro » 07 Ное 2016, 12:21

Честито колега, много хидравлични километри!!!

Автор на темата
Citronn
Ex- ретро-ситро-фен

Re: ВХ 1,6 TZI

Мнение от Citronn » 09 Ное 2016, 14:40

Благодаря за пожеланията. Няма да умре хидравликата, докато ни има всички нас!
/бивши- DS-21, Visa, GS,
GSA, ВХ, Xantia/

diavolo

Кара: citroen BX14RE,Xsara Picasso 1,6 16v 2006г.

Мнение от diavolo » 21 Мар 2017, 16:00

Здравей колега!Имам четири оригинални таза за Бх-МК-2.Бобината на снимката здрава ли е?Ще стане ли за моя Бх -1.4-общо мазане,карбуратор 88година.

Автор на темата
Citronn
Ex- ретро-ситро-фен

Моите ВХ-си, ремонти и части за тях.

Мнение от Citronn » 17 Фев 2019, 11:58

Здравейте колеги, в момента имам два ВХса- бензинов 1,6, бял и дизелов, син, по документи се води 1,9 , но се оказа 1,7 турбодизел с интерколер, спрял съм ги от движение пред КАТ, докато са в ремонт. Искам да се съсредоточа върху този модел хидравличен ситроен. Имам и много части, свалени от бракувани купета- пластмаси, салон, табла, стъкла, ходова част, почти всичко от хидравликата и ел. оборудването, джанти, гуми, които още не съм ги подреждал и описвал и затова не обявявам. Идеята ми е тези части или автомобили да си продаваме/ заменяме, подаряваме / с хора от форума, аз търся цял или части от различни модели- с АБС, климатик, 4х4 или автоматик, или цял първа серия.
Красимир, Перник.
Последно промяна от Citronn на 17 Фев 2019, 19:12, променено общо 1 път.
/бивши- DS-21, Visa, GS,
GSA, ВХ, Xantia/

Аватар

hydrometalique

Кара: CX 25 Turbo Prestige; DSuper ; BX Sport; C5 X7 2,2 4HT
Обратна връзка:

Мнение от hydrometalique » 17 Фев 2019, 16:26

Много хубава идея !
Въпросът е, че такива като мен, хора живеещи в стандартни градски условия, нямаме възможност да държим донори и респективно да имаме запас от части.
Въпреки това е добре да има едно място, което да е събирателно за обмяна на части.
Аз лично имам току-що реставриран BX Sport . Малко по-екзотичен е от стандартните, но не с много.
Мотор XU 94 , 1,9 бензин два двойни карбуратора Solex ADDHE 40. С регистрация в международния регистър BX Sport 4TC - https://bx4tc.nl/bx-sport-register/
http://www.dsclub-bg.com/

Do you realise, this world is totally fugazi

Where are the prophets, where are the visionaries, where are the poets
To breach the dawn of the sentimental mercenary

Автор на темата
Citronn
Ex- ретро-ситро-фен

Мнение от Citronn » 18 Фев 2019, 19:59

Е, и при мене в момента възможностите са по-ограничени, имам някакви помещения на село, но чак автоморга за ВХ или клуб няма да отварям, просто споделих да си общуваме.. Макар че едно време киснех в гаража по цели нощи, работех с телоподаващо, но сега вече не мога. Модел, който харесвам и съм имал, беше GS-GSA и по ирония единият от тях, който продадох на колега от Казанлък /белия с резервните части и синия салон/,отново се продава в мобиле и току виж се върнал обратно при мене.
/бивши- DS-21, Visa, GS,
GSA, ВХ, Xantia/

Автор на темата
Citronn
Ex- ретро-ситро-фен

Re: Моите ВХ-си, ремонти и части за тях

Мнение от Citronn » 03 Дек 2020, 13:45

Станаха 3 броя, плюс един и половина за части, но засега състоянието на всички е "гаражно"
:citroenlo2:
Прикачени файлове
IMG_20200912_222717.jpg
/бивши- DS-21, Visa, GS,
GSA, ВХ, Xantia/

dimitar.6
Редовен
Кара: Bx 1.4 Bx 16TZIпълен инжекцион

Мнение от dimitar.6 » 16 Дек 2020, 19:53

Citron здравей,имам мисля за твоя дизел интеркулера и стартер,дадоха ми ги като бонус като вземах разни неща от един бх 18трд 93г

roskoservice
Новак
Кара: Citroen BX 1.9 TRD

Мнение от roskoservice » 19 Юни 2021, 18:55

Здравейте,колеги! Отдавна не съм влизал във форума! Трабват ми някои неща за -БХ. Като например маншона на скоростния лост,щангата от скоростния лост която отива напред към скотростната кутия. Ако има някой да продава Ситроен БХ на Части след 1987 да ми звънне Телефона ми е 0888 210 888 Росен :merci:

Автор на темата
Citronn
Ex- ретро-ситро-фен

Мнение от Citronn » 11 Дек 2021, 13:37

Здравейте, положението с моите ВХ-си е следното: Налични 4 броя, от тях три бр. с документи и един без, всичките палят и в движение, но с различни проблеми / без течове е само този дето няма документи/. По вид: 1 бр. 1,6 бензин комби с климатик, 1 бр. бензин 1,6 хетчебк, 1 бр. хетчбек дизел 1,8 ТРД с интеколер, както и най желязната -1,9 дизел / за съжаление без документи/, както и части, свалени от два броя други. Всичко обаче в момента е нахвърляно в гаража и прилежащите мазета, където по здравословни причини сега не мога да влизам, и замразено до пролетта / надявам се от март месец всичко да бъде раздвижено, а частите подредени :amii: /!
/бивши- DS-21, Visa, GS,
GSA, ВХ, Xantia/

Аватар

hydrometalique

Кара: CX 25 Turbo Prestige; DSuper ; BX Sport; C5 X7 2,2 4HT
Обратна връзка:

Мнение от hydrometalique » 14 Дек 2021, 10:12

Моят BX волю неволю беше ежедневка за повече от половин година. Няма от какво да се оплача. Даже в Гърция на море ходих с него в жегите.
Ще го оставя да си почине известно време зимата и напролет ще му направя лека ревизия на предницата. Събрал съм малко части и ще ги вложа. Задницата беше отремонтирана есента и е топ.
Понеже, както казах, нямам място да държа донори, ето още една обява с ВХ за части. Не съм се свързвал, не знам каква е колата. Ако някой има желание и нужда да му пише на човека. Ако ли пък някой с интерес няма ФБ, да ми пише да се свържа с продавача, за да дам телефон за контакт - https://www.facebook.com/photo/?fbid=13 ... 8526680704 Обявата вероятно ще изчезне скоро, та ако има желаещи ...

И една съвсем прясна снимка за настроение :)
IMG_20211125_073625.jpg
http://www.dsclub-bg.com/

Do you realise, this world is totally fugazi

Where are the prophets, where are the visionaries, where are the poets
To breach the dawn of the sentimental mercenary

Автор на темата
Citronn
Ex- ретро-ситро-фен

Мнение от Citronn » 19 Юли 2022, 18:29

Здравейте колеги/ако не е против правилата, ще повторя обявата и тук. като добавя различни снимки.Продавам 4+ броя Ситроен ВХ, в различно състояние, плюс много части. Продава се всичко, на обща цена- 3200 лева, както следва:

1. BX 16 TZI- 1990г, бял, ORGA 4965, бензин, хетчбег, 65 кв, 88 к.с, моноинжекцион, 1580 куб.см, кърпен и боядисван, но калпаво. Документално- с регистрация, платени данъци, в движение, [застраховка до м.10.2022г, изтекъл преглед, технически- пали, вдига бързо, но има теч от ниското налягане отляво при тунела до резервоара. Сменена кормилна рейка. Вписана в талона АГУ, която е свалена.
2. BX 16 – 1,6 Athena – 1992г, черен, комби, бензин, 65 кв, 88 к.с, моноинжекцион, 1580 куб.см,. Документално- с регистрация, платени данъци, в движение, застраховка до м.10.2022г, изтекъл преглед, технически- здрав без тотални ръжди, пали, вдига, има теч от ниско налягане от маркучите на казанчето и около паяка вдясно. Има климатик, рейлинг, и фирмен теглич. Има остатъци от АГУ без бутилка, която при пререгистрацията не бе вписана в талона.
3. BX TGD Turbo- 1990г, син металик, хетчбег, турбо дизел с интерколер 1769 куб.см. /1,8Д/, но се води 1,9. Здраво в основите възли купе. Документално- спрян от движение пред КАТ, има необходимите документи, плащани данъци, технически-сменени ремъци и ревизирана глава. Инсталацията за старт е изведена на бутони,но пали веднага. Има теч от високото налягане отляво при резервоара, който му пречи да се вдигне, но иначе се движи.
4.ВХ 1,9 дизел, обикновен, хетчбег, без регистрация, бракуван, има талон, но не е на мое име. Грозно купе, липси, удрян, ползван доскоро за превоз на дърва. Технически обаче е най здрав, без течове, пали веднага, вдига се догоре и не губи хидравлична течност. До преди седмица дърпаше нафта от резервоара, но нешо се прецака филтъра и сега си пали безпроблемно от туба с маркуч директно на помпата.
5. Много резервни части, събирани от различни коли и хора, предимно от купето и ходовата част- предни капаци, задни капаци със стъкла, от които едното със спойлер, шибидах, брони, фарове, стопове, мигачи, табла, километражи, радиаторчета, вкл. и за климатик, пластмаси от купето, седалки, стартери, алтернатори, моноинжекцион, компютри, спирачни апарати, хидравлични помпи бензин и дизел, разпределители, сфери, клапани, тръбички, спирачни кранове, уплътнения, гумички, и други ценни, за които си знаем, джанти- от тях 8 броя оргинални алуминиеви с болтове за тях, и не по малко от 17-18 стоманени, гуми летни и зимни, и безброй други едри и дребни, които сега не мога да изброя, има и някои нови- сфера, волан, гумички, тръбички.
Колите могат да се придвижват за качване в автовоз. Всичко се продава на цяло поради причината за продажба- приключвам с хобито, не мога да ги поддържам вече- технически и с разходи по тях. Намират се в с. Мещица, общ. Перник, на пътя за Трън.
Огледи- вечер и в почивни дни.. Цената е определена съобразно разходите за придобиването на колите, частите на практика са подарък, макар и там да съм хвърлил доста пари. Може и бартер за класическа джипка с документи.
Красимир, тел. 0888 944413
SAM_7155.JPG
SAM_7156.JPG
SAM_7175.JPG
SAM_7176.JPG
SAM_7182.JPG
SAM_7183.JPG
SAM_7184.JPG
SAM_7185.JPG
SAM_7186.JPG
SAM_7187.JPG
SAM_7177.JPG
SAM_7178.JPG
SAM_7180.JPG
SAM_7181.JPG
[
Прикачени файлове
SAM_7188.JPG
/бивши- DS-21, Visa, GS,
GSA, ВХ, Xantia/

Автор на темата
Citronn
Ex- ретро-ситро-фен

Мнение от Citronn » 23 Юли 2022, 13:45

ПРОДАДЕНО!
/бивши- DS-21, Visa, GS,
GSA, ВХ, Xantia/

Автор на темата
Citronn
Ex- ретро-ситро-фен

Мнение от Citronn » 23 Юли 2022, 17:59

Подарявам на място срещу лично изравяне останали части от ВХ- капаци предни и задни, един е със спойлер, стъкла, кори и пластмаси, тръбички, фар, стопове, и всичко, което изскочи. При искане за изпращане за ваша сметка на конкретно нещо- символична цена, Красимир, Перник, 0888944413,
/бивши- DS-21, Visa, GS,
GSA, ВХ, Xantia/

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “BX”