ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Ксантия фейслифт при заключване се самоотключва

Производство: (1993-2001)
Аватар

Автор на темата
stovegan

Кара: Xantia Mk2 2.1 TurboD, C5 X7 2.0 180 BlueHDi, Jumper 2.2 PUMA HDi, Toyota Land Cruiser Prado J120 3.0 D4D

Ксантия фейслифт при заключване се самоотключва

Мнение от stovegan » 29 Апр 2021, 18:58

Та Ксантия преди 15-ина години, докато татко я караше спря да работи заключване от дистанционното на ключа и тогава той сложи китайска аларма с дистанционно. При ъпдейтите по колата видях, че на шофьорската врата са рязани кабели към брава и е сложена допълнителна китайска машинка за заключване. Възтанових инсталацията и при проба да заключа колата с лостчето на вратата, се заключава само тя, а другите не се заключват. При опит да заключа с дистанционното централното работи, но се заключва и само отключва веднага, все едно една от предните врати е отворена. Каква може да е причината според Вас? Самата брава ли, тоест да отчита, че имам отворена врата и затова да отключва веднага. Може ли затова да не работи дистанционното към имобилайзера?

pipilica

Кара: ХМ 2.1 turbo diesel

Re: Ксантия фейслифт при заключване се самоотключва

Мнение от pipilica » 30 Апр 2021, 01:22

Проблем е цъкалото дето следи дали е затворена вратата, на мен ми го прави тоя номер от време на време, като затворя предна дясна врата малко по-силно и се оправя. Ако имаш схема може да го провериш направо на куплунга без да разглобяваш вратата.

Аватар

Автор на темата
stovegan

Кара: Xantia Mk2 2.1 TurboD, C5 X7 2.0 180 BlueHDi, Jumper 2.2 PUMA HDi, Toyota Land Cruiser Prado J120 3.0 D4D

Мнение от stovegan » 30 Апр 2021, 09:33

При мен като затворя вратата лампата за отворени врати изгасва. Тоест лампата индикира правилно и датчикът дава съгнал, че вратата е затворена, но се самоотключва.

pipilica

Мнение от pipilica » 01 Май 2021, 00:56

Ключа за лампите и за затворена врата са различни, този за лампите при ХМ е на прага а при ВХ е над долната панта, и на двете този за затворена врата е в самата брава вътре във вратата. На Ксантия не знам къде е за лампите но този за затворена врата почти съм сигурен че е пак на бравата някъде. Ся има и друго, едната или двете машинки които заключват на предните врати имат допълнителна букса с един контакт вътре, не знам за какво е но може и той да ти е проблем и да не ти работи системата, тва го знам щото ползвам такава машинка от ВХ за друго и ползвам тоя контакт, но не помня от коя врата е защото съм свалил всички.

Аватар

Автор на темата
stovegan

Мнение от stovegan » 01 Май 2021, 08:57

Имах предвид сигнализиращата/червена/ лампа, че изгасва, а не плафоните.

Аватар

longgo

Кара: КIA CEED CRD
Обратна връзка:

Мнение от longgo » 01 Май 2021, 22:31

Причината е в самата машинка и вероятно за това са поставили китайската простотия.
Стандартно, проблем става в самата машинка някое от контакторчетата. Едното отговарящо за затворена врата затваря маса.
Все пак по-лесно ще ти е по схема да провериш:
Xantia_Central_lock.pdf
(105.39 KiB) Свалено 9 пъти
http://longgo.eu
- xantia mk1 - 1.8-8V
- stilo 1.4 mpi
- xantia mk2 - 1.8 16v
- citroen C5 mk2 - 2.0 16V
- kia ceed 1.6 CRD

Аватар

Автор на темата
stovegan

Мнение от stovegan » 04 Май 2021, 22:57

Проблемът беше в самата брава, въпреки че лампите изгасваха. Явно отчиташе отворена врата.

pipilica

Мнение от pipilica » 05 Май 2021, 00:32

Цъкалото в бравата или в машинката.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Xantia”