Задно ляво стъкло не се вдига до края

Производство: (2007-)

Автор на темата
STANBG11
Нов потребител
Кара: C-CROSSER,156,2.2HDI 2009,6 SKOROSTI ,RYCHKA

Задно ляво стъкло не се вдига до края

Мнение от STANBG11 » 27 Дек 2021, 18:05

Здравейте,имам проблем със задно ляво стъкло изразяващ се в следното:когато се сваля се чува силно пукане и не се сваля до долу и след това за да се вдигне до край трябва някой да му помага а аз през 1 секунда съвсем леко да натискам копчето.Забелязах също че се изкривява в посока напред към предното стъкло и като цяло не се движи правилно.И още едни проблем който ме кара да се чувствам прекалено голям невежа относно автомобили :oops: :oops: как точно се отваря капачката на резервоара,99 процента от зареждачите по бензиностанцийте не знаят как става.Аз я отварям....въртя напред назад,веднъж става веднъж не.

бачо Кольо
Нов потребител
Кара: C Crosser 2.2hdi

Re: Задно ляво стъкло не се вдига до края

Мнение от бачо Кольо » 28 Дек 2021, 08:14

Относно стъклото явно имаш проблем с механизма и докато не се отвори вратата да се види всичко е гадаене.
Капачката на резервоара се отваря/затваря с чалъм-първо от горната страна се вкарва капачката и тогава отдолу преди да я завъртиш за затваряне.Най вероятно имаш изронени зъби на гребена.
С моята не съм имал проблем с отварянето.Малко тъпо са го направили японците предвид,че гърловината не стои точно в центъра на отвора в ламарината и леко се мести което затруднява отварянето и затварянето.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “C-Crosser”