ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Шумен ли е 2.2 HDI 156кс.

Производство: (2007-)

Автор на темата
MAMMUT
Четящ
Кара: Citroen C Grosser 2.2 HDI

Шумен ли е 2.2 HDI 156кс.

Мнение от MAMMUT » 08 Сеп 2021, 16:10

Здравейте. Искам да отворя темата относно шума на дизеловия двигател. По точно за 2.2 HDI 156 кс.Наскор се заимах със Citroen C Crosser. Доста запазен екземпляр на абсолютно реални километри от Швейцария. Но е доста шумен и груб двигателя. Сравнявам го с работата на Ford S Max който е 2.0 140 кс. Двигател на PSA ,и съм доста изненадан от разликата в работата на двата двигателя. При форда "който е на баща ми и имам доста изминати километри с него" , двигателят е по тух и някак си по ,, мазно,, работи. Не е така груб звука както при 2.2 HDI 156kс. А в същото време е на двойно повече километри. Ситроена го карах много малко преди да го обслужа и тогава някак си ми се струваше по тих , не знам може и да си внушавам. Та според вас нормално ли е този двигател да е по шумен и груб по принцип или....? От
Не знам добавка ли да му сложа от новото масло ли е.Карам го с TOTAL QUARTZ INEO. Което го дават препоръчително за двигатели наPSA.До колкото съм запознат френския дизел е един от най добрите от към икономичност, тихи и почти безпроблемни.
Вие на какво мнение сте спрямо шумната работа на един такъв дизелов двигател.

Аватар

gkanev

Кара: c5

Re: Шумен ли е 2.2 HDI 156кс.

Мнение от gkanev » 09 Сеп 2021, 21:32

MAMMUT написа:
08 Сеп 2021, 16:10
Здравейте. Искам да отворя темата относно шума на дизеловия двигател. По точно за 2.2 HDI 156 кс.Наскор се заимах със Citroen C Crosser. Доста запазен екземпляр на абсолютно реални километри от Швейцария. Но е доста шумен и груб двигателя. Сравнявам го с работата на Ford S Max който е 2.0 140 кс. Двигател на PSA ,и съм доста изненадан от разликата в работата на двата двигателя. При форда "който е на баща ми и имам доста изминати километри с него" , двигателят е по тух и някак си по ,, мазно,, работи. Не е така груб звука както при 2.2 HDI 156kс. А в същото време е на двойно повече километри. Ситроена го карах много малко преди да го обслужа и тогава някак си ми се струваше по тих , не знам може и да си внушавам. Та според вас нормално ли е този двигател да е по шумен и груб по принцип или....? От
Не знам добавка ли да му сложа от новото масло ли е.Карам го с TOTAL QUARTZ INEO. Което го дават препоръчително за двигатели наPSA.До колкото съм запознат френския дизел е един от най добрите от към икономичност, тихи и почти безпроблемни.
Вие на какво мнение сте спрямо шумната работа на един такъв дизелов двигател.
Тествай си дюзите, също и за шумове от коляно-мотовилковата група на студен и топъл двигател.Това е ако изключим разните свирения откъм ангренажа. Не е нормално да трака като трактор.

Автор на темата
MAMMUT
Четящ

Мнение от MAMMUT » 10 Сеп 2021, 16:25

Автомобила е едва на 100 000 абсолютно реални километри проверено и доказано . Преди това винаги е бил обслужван само в Citroen Швейцария. Имам пълната сервизна история.Възможмо ли е на такъв пробег да има проблем с дюзи и пр. Каквото споменаваш колега

Аватар

gkanev

Мнение от gkanev » 10 Сеп 2021, 23:18

Това с дюзите е гадаене иначе си тракат когато са дефектни. Може да се подредят от калпаво гориво. Ако проблема се е появил след обслужване на двигателя като например смяна на ангренажен ремък, то добре е да се провери центровката. При аванс двигателя трака много силно и работата му е твърда.

Автор на темата
MAMMUT
Четящ

Мнение от MAMMUT » 11 Сеп 2021, 08:12

Как се проверява цвнтовката. Да след обслужване на автмобила ми се струва че стана по шумен

Аватар

gkanev

Мнение от gkanev » 11 Сеп 2021, 21:49

Белезите трябва да съвпадат. За всеки отделен двигател е различно. Не е проста работа! Поне основни знания по ДВГ. Белези, застопоряване на КВ или РВ в зависимост от случая с разни приспособления за всеки един двигател. Ако оплескаш нещо, буталата се сбиват с клапаните и цялата работа отива в киреча. Със центровката ако сбъркаш, а тия запознати с ДВГ не би трябвало да бъркат, чупиш мотора. При аванс всеки двигател работи твърдо, дизела трака ужасно.

бачо Кольо
Новак
Кара: C Crosser 2.2hdi

Мнение от бачо Кольо » 13 Сеп 2021, 17:28

Двата мотора са съвсем различни-2.0та е разработка на ПСА и Форд,а 2.2то е на Ситроен.
Не бих казал,че моят е шумен,имам го вече над 3 години,днес врътна точно 186 000.
При затворени прозорци не го чувам в салона.

Аватар

lendo
Tuning men
Кара: Citroen C-Crosser 2.2 HDI и C5 2.2. HDI 173
Обратна връзка:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от lendo » 13 Сеп 2021, 22:31

Шумен е! Това е положението - определено работи по-шумно от сравними дизели от това поколение. И мен ме дразни, че трака така, но пък тягата му е приятна.
Citroen C-Crosser 2.2 HDI и C5 2.2 HDI 173

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “C-Crosser”