ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Планирам скоро да купя C5 2.0 HDI автоматик(по-принуда)

Искате да си купите Citroen, но не знаете какво да гледате или вече сте си купили. Погледнете ПЪРВО тук!

Автор на темата
Dentodili
Новак
Кара: C4 1.6hdi

Планирам скоро да купя C5 2.0 HDI автоматик(по-принуда)

Мнение от Dentodili » 28 Авг 2021, 18:49

Привет пичове!

Смених си жената и реших, че е време да си сменя и колата(Дай Боже всекиму).

В момента имам силните колебания за 3 обяви и откровено, ще приема всяка критика/мнение/съвет:

Автокъща Капитол
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=lakyzg
Веронис ауто
VI-car

Много силно искам ръчна ама като няма :((((

Аватар

Mitko64

Кара: Караше Ксантия 2,1 TD,С5 II 2,0 HDI сега С5 X7 2,2HDI 150KW 204кс. 2015г. EXCLUSIVE

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Планирам скоро да купя C5 2.0 HDI автоматик(по-принуда)

Мнение от Mitko64 » 28 Авг 2021, 21:58

Единствено мога да дам положително мнение за Капитол. Колите са от Франция и в доста добро състояние. Моята е оттам. :evala:
Футболът е на живот и смърт за мен? Не,нещо повече!
Бил Шенкли

Аватар

gkanev

Кара: c5

Мнение от gkanev » 28 Авг 2021, 23:15

По принцип се гледат малко километри, но това е кауза пердута. Остава годината на производство, дори и година две има значение.

Аватар

TheBalls

Кара: C5 X7 2.0 HDI Auto

Мнение от TheBalls » 31 Авг 2021, 09:28

:offtopic: Нова кола и нова жена рядко отказват :D . Но не всички имат възможност да ги сменят :amii:
LZ1LAG
ex: Opel Astra G
Xantia 1.8 8V

Аватар

VK

Кара: Citroen ZX 1.9 d

Мнение от VK » 31 Авг 2021, 09:50

И втората и третата обява, които си сложил, са хубави, взимай смело и не се плаши от автоматика.

Аватар

Stefiff

Кара: C5 2.0HDI 2011, Xantia 1.8i 8 1994г, клима, бяла ;1.8/16 1996г, клима

Мнение от Stefiff » 02 Сеп 2021, 07:06

Аз ходих да ги гледам в Капитол на отбивката за Суходол. Не ми харесаха, едната пребоядисвана цялата, другата генератора и беше син(прегрят) и черен ауспух. Третата имаше разминаване в луфтовете на ламарините, явно е имала близки срещи от трети вид.

За последната. Оговарям се с човека да ги видя за събота, само да съм звъннал един час предварително и няма проблем. Обяснявам подробно какво търся. В петък вечерта се обаждам за да потвърдя. Човекът въобще не си спомняше за каква кола говорим, и беше ... на морето. Иначе колите изглеждаха добре през оградата.

Та напазарувах една швейцарка от другаде, но ще пусна нова тема да приемам поздравления :wink: и да питам няколко въпросчета.
Аз знам че нищо не знам, но знам че има такива, които не знаят това което аз знам.
Експерт е всеки, който знае все повече и повече, докато научи абсолютно всичко за нищото.

Iskren
Четящ
Кара: В момента SEAT TOLEDO 1.9 TDI 110 k.s.

Мнение от Iskren » 02 Сеп 2021, 19:14

Здравейте.
Нов съм във форума и се чудех дали да отварям нова тема или да използвам тази на колегата, и все пак реших да пиша тук.
Надявам се и аз скоро да сменя автомобила който ми служи вярно много години.
И аз като колегата съм се насочил към марката Ситроен и по специално С5 2.0 HDI.
За сега съм загледал този автомобил. От Варна съм и скоро планирам да прескоча до София да го видя и ако ми хареса, дай боже да се върна с него.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=lcr9p3.
Ще съм благодарен на всякакви отговори, и насоки какво основно да гледам, и ако го закарам в сервиза на Ситроен в София (или друг които ми предложите), могат ли да му направят диагностика и да ми дадат някаква по подробна информация за състоянието на автомобила.
Основно за автоматичната кутия и реалните километри на автомобила, и като цяло за работата на мотора.
Благодаря ви предварително.

Аватар

VK

Мнение от VK » 02 Сеп 2021, 21:34

Тези коли защо стоят с чужди(чуждестранни) номера, поне да ги смъкнат, или такава е практиката ?

Аватар

Stefiff

Мнение от Stefiff » 02 Сеп 2021, 23:08

Гледах я през оградата, изглежда добре. Бях се насочил към нея. Стои от миналата година, там. Другите две, които бяха с нея по това време се продадоха още тогава.

=============
За номерата.
Така ги снимат за тежест. Въртят ги в автокъща, за снимките, да са по-истински.
Аз знам че нищо не знам, но знам че има такива, които не знаят това което аз знам.
Експерт е всеки, който знае все повече и повече, докато научи абсолютно всичко за нищото.

Iskren
Четящ

Мнение от Iskren » 03 Сеп 2021, 18:07

от Stefiff: Стои от миналата година, там.
Една година това малко май ме притеснява.
Или цената и е малко висока ( и аз се надявам да сваля малко :) ) или нещо и има.
от Stefiff: Бях се насочил към нея.
Ходил си да я гледаш и се отказа, или просто си хареса друга.
Май на отиване към София ще взема да мина през Пловдив да погледна и тази.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ld5941
Май търсенето ще е трудно.

Аватар

Mitko64

Кара: Караше Ксантия 2,1 TD,С5 II 2,0 HDI сега С5 X7 2,2HDI 150KW 204кс. 2015г. EXCLUSIVE

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Mitko64 » 03 Сеп 2021, 22:03

VK написа:
02 Сеп 2021, 21:34
Тези коли защо стоят с чужди(чуждестранни) номера, поне да ги смъкнат, или такава е практиката ?
На коли закупени от Франция номерата не се свалят,при регистрация тук КАТ ги прибират.Моята беше дошла на ход оттам с номерата си,а един приятел взе неговия С5 без номера докаран с хенга и имаше проблеми при регистрацията, шефа на автокъщата се е наложило да идва от София на Враца с документи за причината заради която колата е без номера.Накрая всичко е било оправено . :amii:
Футболът е на живот и смърт за мен? Не,нещо повече!
Бил Шенкли

Аватар

Stefiff

Мнение от Stefiff » 05 Сеп 2021, 00:05

През седмицата в работно време ми е трудно да отида до автокъща. За това се надявах да се видя с продавача в събота, още повече, че първия път звучеше нормално и не беше проблем за него. Написах по-горе какво стана. Иначе един път огледах колите през оградата, беше вече затворил /през седмицата/. Вторият път беше в събота, без предварителна уговорка, пак беше затворено.
За самите коли: изглеждат истински, но са с по-високи цени. Гледам от около септември миналата година за 5-ца, цените по-правило никъде не мърдат. За мен е много странно, никакво желание да продават хората. Специално при този, след 9м свали цената на тази с 500лв. Другите в къщата са със заковани цени.

Въобще гледах между 10 и 15к, след 2011г. На всякъде е трагично, никакво желание да докарат добър външен вид поне. За мен не е нормално да гледам за 15к и с просто око се вижда различни луфтове по ламарините. Масово всичко е пребоядисвано по бързата процедура, без да си дават зор много.

Щях да ходя до Пловдив, но прочетох по форумите, че там били големи спецове :). Нещо като на Горубляне в София.

====
Специално за номерата:
Два пъти ми се случи да гледам кола с номера на снимката, която на живо беше с други номера.Единият път питах дали това е същата, защото номера е друг. Отговора беше: Не ги гледай, те се въртят в автокъщата :)

Iskren
Четящ

Мнение от Iskren » 05 Сеп 2021, 11:01

Благодаря за отговорите.
Явно търсенето ще е по трудно, но все пак май ще дойда до София да я вида тази. Знае ли човек от къде ще излезе заека.
Малко цената ми е в горната граница че след регистрация и обслужване сигурно ще стигне 15 к. Надявах се да ми свалят, ама щом толкова време не сваля цената явно ще е трудна работа.
Колата която карам сега я харесах от Мобиле, беше в Монтана. Вдигнах се с рейс от Варна, отидох карах я 10 мин. и я взех. Уш я оглеждах, ама чак като се прибрах във Варна забелязах че шофьорската врата е по тъмно сребристо, и предния капак е леко натиснат, и то на слънце се вижда доста отчетливо. Ядосах се ,че явно е удряна и как не съм го видял, ама вече 12 г. вярна служба. Така че всичко с колите и жените :) е на късмет :) .
Дано и този път да имам късмет.

Аватар

VK

Мнение от VK » 09 Сеп 2021, 18:55

За съжаление поскъпнаха и колите втора употреба. Уж би трябвало като натискат и говорят срещу дизелите, те да поевтинеят, ама не. От друга страна металите поскъпнаха двойно, това също е важна причина. Дали пък хората задържат по-дълго колите си, гледайки какви неща се произвеждат (с малки двигателчета, с евтини хлопащи пластмаси). Явно нещо друго движи пазара, кой да каже .

rumo71

Кара: C5 2.7 Exclusive

Мнение от rumo71 » 11 Сеп 2021, 19:14

То е казано - 2 причини има поне, според мен и това, което съм чел:
Ковида породи голяма несигурност и хората, като не знаят дали ще имат работа само им е до смяна на коли.
Спадна производството на чипове, закъсняват с доставките от там и производството на нови автомобили е намаляло. Постоянно ми излизат новини за затворени заводи на ауди и на тойота..( като си изнесоха производството на такива неща изцяло в Китай си вкараха автогол...)
Като няма нови не се продват и толкова стари и затова джамбазите няма от къде да ги дократ, поне не и такива който да си струват.

Валентин297

Кара: C5 2.2HDi 175 (2007)

Мнение от Валентин297 » 11 Сеп 2021, 19:35

Аз да ви кажа и още една по-основна причина за поскъпналите коли втора ръка.
Понеже нашите джамбази масово внасят коли от Италия,там в момента върви програма с която правителството субсидира потребителите с 4000 евро за да си оставят старата 'трошка' и да си купят електричка. И така се налага нашите джамбази да цакат прекалено много за една кола,да я докарат,да и платят всичко,да я понапудрят,и ето ви я по-скъпата цена.
Мисля че подобни програми скоро ще навлязат в Австрия и Германия,не съм сигурен. :)
'Nothing rides You,like a Pneumatic Citroën'
:citroenrulz:

NDNikolovv
Нов потребител
Кара: Citroen C5 2.2 HDI

Мнение от NDNikolovv » 12 Сеп 2021, 10:20

Валентин297 написа:
11 Сеп 2021, 19:35
Понеже нашите джамбази масово внасят коли от Италия,там в момента върви програма с която правителството субсидира потребителите с 4000 евро за да си оставят старата 'трошка' и да си купят електричка. И така се налага нашите джамбази да цакат прекалено много за една кола,да я докарат,да и платят всичко,да я понапудрят,и ето ви я по-скъпата цена.
Мисля че подобни програми скоро ще навлязат в Австрия и Германия,не съм сигурен. :)
Беше така , сега никой не им дава нищо. Малко сте назад с информацията. Единственото е като си оставиш колата ти я оценят на Х сума спрямо състояние година и т.н и ти приспадат от цената на новата. Никой не субсидира и не ти дава нищо.

Валентин297

Кара: C5 2.2HDi 175 (2007)

Мнение от Валентин297 » 12 Сеп 2021, 19:52

NDNikolovv написа:
12 Сеп 2021, 10:20
Валентин297 написа:
Беше така , сега никой не им дава нищо. Малко сте назад с информацията. Единственото е като си оставиш колата ти я оценят на Х сума спрямо състояние година и т.н и ти приспадат от цената на новата. Никой не субсидира и не ти дава нищо.
Ами понеже имам близка връзка с автоджамбази,това ми казват. Не споря,просто вярвам на сляпо :hmm:
'Nothing rides You,like a Pneumatic Citroën'
:citroenrulz:

NDNikolovv
Нов потребител
Кара: Citroen C5 2.2 HDI

Мнение от NDNikolovv » 13 Сеп 2021, 09:03

Валентин297 написа:
12 Сеп 2021, 19:52
NDNikolovv написа:
12 Сеп 2021, 10:20
Валентин297 написа:
Ами понеже имам близка връзка с автоджамбази,това ми казват. Не споря,просто вярвам на сляпо :hmm:
Понеже вкарвам коли постоянно от Италия и затова съм сигурен. Миналата година беше за няколко месеца и после спряха всичко. Единственото което е ,че им дават добри суми като си върнеш старата кола и е читава. :)

Аватар

Stefiff

Мнение от Stefiff » 13 Сеп 2021, 22:54

Още преди лятото го казаха в прав текст: Нови коли ще се купуват, когато електричките се изравнят с конвенционалните. Вирусите им дойдоха дюшеш на производителите. Миналата година беше малък растеж, от тази година сериозен растеж на ДВГ и хибридите. Спокойно в началото на следващата година ще ги изравнят цените. По спомен в началото на тази година, някакъв шеф на Stellantis, на събиране на автопроизводители, беше казал, че дори при сегашните цени на новите, трудно се продават. И да вземат да направят нещо, за да започнат да намаляват цените. Никой не го чу, напротив точно обратното действат всички.
Едно време, когато се появи С4, купих една с практически всички екстри. Т.е. среден клас, с екстрите!, Актуални технологии!, за 28к.
В момента, ако трябва да се гледа аналогично, е хибрид/електро, за 70-80к. За това не им вървят продажбите. VW пък смятат, че за 40к Евро, ги подаряват според изказване на шефа им. И понеже цената лети, и се чудят още как да дигнат печалбите, решиха да ги дават на месечен наем, за да скочи още.
За това хората си карат старите, и ги сменят на повече годинки.
Ето от днес, същата идея. Да дигнем печалбите, че са малко.
https://www.bloombergtv.bg/a/8-novini-o ... e-si-tseni

Научиха се да работят на по-големи печалби …

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Искам да си купя / Купих си - Citroen”