ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

2.0 hdi гасне в движение

Производство: (2002-)

Автор на темата
iVANchoo
Нов потребител
Кара: c8

2.0 hdi гасне в движение

Мнение от iVANchoo » 20 Фев 2021, 13:26

Здравейте,
Имам проблем със Ситроен С8 130 и нещо коня :) 2007 . Колата гасне в движение. Историята е следната:
Лятото се прибирам от море и малко преди София изгасна с 130-140 км в час. Спрях в авариината, вдигнах капака, погледнах разбиращо и след 1 минута завъртях ключа и колата тръгна . До преди седмица никакви проблеми. Минала седмица при загрял двигател загасих колата и след 10мин престой се опитах да я запаля, но не успях .... въртеше, затрисаше и не палеше . Обадих се на някой да ме дръпне и докато чаках реших да завъртя ключа и воала - запали. Оставих я пред нас и след 5 дни се опитах да я запаля. Беше окол нулата , но не мисля че е от външната температура( свещите светват) . Въртя около минута ,но не запали. Днес седнах , завъртях и запали от раз. Тръгнах но като загря колата почна да гасне в движение. Като загасне , ако опитам веднага да я запаля не успявам, но ако изчакам 2-3 мин пали . Карам 300-400 метра и пак. Някой имал ли е подобен проблем и от къде според вас може да идва. Мисля ,че е проблем с горивото , но колата гасне дори на празен ход. Благодаря и бъдете здрави!

Аватар

ilian.kirov

Кара: Citroen Xantia 2.0 HDI 110кс, XA 8 сфери

Re: 2.0 hdi гасне в движение

Мнение от ilian.kirov » 20 Фев 2021, 16:07

Здрасти колега! Работната ми кола почна да прави подобни проблеми докато дойде момент, в който почна хич да не може да пали. Оказа се релето на дюзите - щрака, но не прави контакт и не подава ток към дюзите. Вероятно пластините са нагорели и в началото все пак се е получавал контак но после се е събрал повече нагар и до там с паленето. Провери също, дали не дърпа въздух, т.е. дали няма мехури по горивните маркучи. Предполагам, колата има подкачваща помпа, заслушай се дали работи при подаване на контакт, специално в ситуациите когато не успяваш да запалиш.

Аватар

liuben

Кара: 2xCitroen C5 X7 2,0Hdi Aisin

Мнение от liuben » 20 Фев 2021, 16:57

Трябва да се закачи на Лексия да се види.
Аз залагам на помпа в резервоара или управляващите вериги към нея

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk

Автор на темата
iVANchoo
Нов потребител
Кара: c8

Мнение от iVANchoo » 21 Мар 2021, 19:26

Проблема се оказа в датчика на коляновия вал. Карам е вече 2-3 седмици без проблем . Нарочно изчаках да съм сигурен , че е бил този проблема . Благодаря !

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “C8”