ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Смяна на масло

Всичко относно автомобилите

Модератор: Dass

Аватар

Автор на темата
sman
Редовен
Кара: C3 1.6 и С4 1.4

Смяна на масло

Мнение от sman » 13 Яну 2022, 07:28

Здравейте и за много години!

Смених наскоро маслото на бензиновият двигател, за съжаление го бяха препълнили и изтеглих едни 200мл.. колкото да стигна максимума. Малко съм изненадат от цвета на новото масло 5W40, много черно за половин километър пробег.. случвало ли ви е се е, много ми прилича на старото ми масло..
Прикачени файлове
Новото масло на половин километър
Новото масло на половин километър

Аватар

ivo-zx

Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Обратна връзка:

Re: Смяна на масло

Мнение от ivo-zx » 13 Яну 2022, 15:55

Черно изглежда, може би трябва една промивка да се направи. Аз вадя подобно след година и около 15 хил. километра. Слагам Total Quartz 9000 5W40.
ПП. Юли миналата година смених гарнитурите на капаците на клапаните с маслото, защото се омасляваше и трябваше да доливам около литър за година, но от тогава не съм доливал и си седи на средата.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Аватар

edinmilion
Редовен
Кара: xsara picasso 2002 HDI 90 ко?не!
Обратна връзка:

Мнение от edinmilion » 13 Яну 2022, 17:36

И аз скоро сменях и същите съмнения, но на дизела бързо почернява, особено когато си взел кола на хиляди км., и преди това е сменяно на периоди от 30К (нали са такива ултраВечни от производителя препоръчани...).
Та трябва да се гледа при смяната и да се следи всяка стъпка в сервиза.
Наложи в случаен да действам и ме изолираха в мястото за изчакване - то вече на раждане е модно да присъстваш, те за маслото не можело.. у а :D
После не ми показаха нито стария филтър, нито тубата (която аз занесох че исках Mobil 5w30, а не Тотал), майстора се скри и приемчика ми предаде колата, та си рекох - да сме живи и здрави - от това ако шмекеруват, много няма да дръпнат. Пък аз другия път ще си гледам.

Вече сам ще сменям (макар че е разправия със старото масло, а не съм от мизерниците къде го източват в общия канал в квартала..) или при сигурен човек или в сервиза да наливат пред мен.
Не е като да няма случаи и за нови коли как не сменят маслата, истории колко искаш.

На кратко - след смяната, още преди да се запали двигателя, да ти покажат нивото на щеката и от там да си видиш бистрото масло, нивото и т.н.

Аватар

ivo-zx

Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Обратна връзка:

Мнение от ivo-zx » 13 Яну 2022, 17:48

На дизела ТРЯБВА да почернява. Ако не почернява имаш проблем, маслото не е подходящо.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Аватар

гмм

Кара: xsara комби 1.6 16v бензин 108кс 01г

Мнение от гмм » 13 Яну 2022, 18:29

Ако на бензиновия двигател собственик е бил някой италианец,нищо не ме учудва. Какъв е моделът на ситроена, коя година и кой точно е бензиновия двигател? От колко време колата е ваша?

Аватар

Автор на темата
sman
Редовен
Кара: C3 1.6 и С4 1.4

Мнение от sman » 13 Яну 2022, 22:16

ivo-zx написа:
13 Яну 2022, 15:55
Черно изглежда, може би трябва една промивка да се направи. Аз вадя подобно след година и около 15 хил. километра. Слагам Total Quartz 9000 5W40.
ПП. Юли миналата година смених гарнитурите на капаците на клапаните с маслото, защото се омасляваше и трябваше да доливам около литър за година, но от тогава не съм доливал и си седи на средата.
Точно такова беше на година и половина и при мен, за това се изненадах малко, че и новото е същото, но при мен не се е налагало да доливам, не губи от маслото.

Добавено от автора след 2 минути 29 секунди:
гмм написа:
13 Яну 2022, 18:29
Ако на бензиновия двигател собственик е бил някой италианец,нищо не ме учудва. Какъв е моделът на ситроена, коя година и кой точно е бензиновия двигател? От колко време колата е ваша?
Това е на С3ката, имам го от 10тина години, 1.6 бензин двигател, сменял съм го винаги на време.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Главен форум”