ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Няколко въпроса за DiagBox ?

Всичко относно автомобилите

Модератор: Dass

Автор на темата
ceco13

Кара: Xantia 1.6i (XU5JP); Xantia 2.0 HDI (DW10ATED); C5 X7 136hp

Няколко въпроса за DiagBox ?

Мнение от ceco13 » 15 Сеп 2021, 13:17

Здравейте,

Става въпрос за C5 X7 2008г. с Делфи ECU.
Имам DiagBox но доста се рових из програмата също и из нета но така и не разбрах в крайна сметка как да:

1. Изключа автоматичното прибиране на огледалата при заключване? (местенето в крайна позиция на селектиращия бутон не върши работа)
2. Като си сменях дюзите разкачах кабелите за да обезвъздуша (защото първата дюза я блокирах като прескочих тази процедура) и след това разбира се имах грешка. За да я изтрия трябваше да въведа настоящите километри като това събитие си остава записано в ECU-то. ДиагБокса ми изписа, че имам 50 полета в които се записват подобни неща като следващите подобни грешки се записват в следващото поле по номер. Видях, че преди мен 25 полета бяха записани (защото аз го записах в 26то поле). Интересно ми е преди мен какво се е случвало по колата. Та втория въпрос е: Как мога да видя в тези полета какво е записано?
3. Километрите на колата само в BSI ли могат да се видят или има и други места. Интересно ми е реалните километри колко са въпреки, че има голям вариант да са си тези на километража. Така си мисля защото са много :) за разлика от всички италианки дето са на по 167 000 км. без значение от годината.

Аватар

ivo-zx

Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Обратна връзка:

Re: Няколко въпроса за DiagBox ?

Мнение от ivo-zx » 15 Сеп 2021, 13:26

Километрите ги има и в клъстера(дисплея). Ако не съвпадат със записаните в БСИ и на двете места се записват по-големите километри.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Аватар

TheBalls

Кара: C5 X7 2.0 HDI Auto

Мнение от TheBalls » 16 Сеп 2021, 10:17

За огледалата
Първо виж в Repair > BSI > Protection - Accesses - Mechanical Assistance дали имаш ред Folding in of door mirrors with high frequency remote control. Ако имаш го направи на No.
Ако нямаш, както се оказа при мен:
1. В същото меню Indexed mirrors for reverse gear го правиш No
2. В BSI Customer Personalisation търсиш Multiplexed electric mirrors which fold back и го правиш No
След тези стъпки вече не се прибират огледалата при заключване. При мен си работи и падането при заден ход, въпреки че стъпка едно би трябвало да изключва точно това

Като тествам ще споделя още един тунинг извън въпроса.
Едит: Тествано - Досадно е за активация на темпомата да се натиска два пъти Limit/Cruise на волана. Ако не се използва Speed limiter може да се изключи и тогава се активира темпомат от първо натискане. В BSI Driving Assistance се променя Presence and type of cruise control да бъде Cruise control
LZ1LAG
ex: Opel Astra G
Xantia 1.8 8V

Автор на темата
ceco13

Кара: Xantia 1.6i (XU5JP); Xantia 2.0 HDI (DW10ATED); C5 X7 136hp

Мнение от ceco13 » 17 Сеп 2021, 18:03

TheBalls много благодаря :aliluia: деактивирах ги но да отбележа само, че за да влезнат настройките в сила трябваше да запаля и изгася двигателя. И това само за огледалата. Средния бутон на дистанционното ми палеше фаровете но това го спрях и нямаше нужда да паля двигателя. Междувременно и аз махнах ограничителя на скоростта преди круиз контрола :) . Но догато ровех друго ми направи впечатление. Тази кола има ли фабрична аларма? Видях, че мога да я активирам и да задавам нормал мод, немски мод, швейцарски мод....
Поздрави и още веднъж благодаря за отговорите

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Главен форум”