ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

СФА поема продажбите на Ситроен и Опел в България

За гостите на форума. Нерегистрираните потребители могат да пишет тук.
Foreign visitors are welcomed to write here

Автор на темата
Martinho

СФА поема продажбите на Ситроен и Опел в България

Мнение от Martinho » 12 Яну 2021, 12:47

Ужас, прочетох, че София Франс Ауто поема Ситроен и Опел! От 2004-та година щем не щем сме клиенти на СФА и сме сменили поне 5 модела на лизинг. Обслужването е лошо, въпреки, че сме клиенти на нови коли, а дилърите - нагли и все гледат да те набутат. Имам много по-добри впечатления от Автомотор Корпорация, но най-вече от представителя Инкотар АД, които бяха на Ботевградско шосе в София. От там взехме С2-ка, прекрасно обслужване и сервиз беше! :bravo:

Колеги със ситроени и опели, стискам ви палци и дано вашия клон на СФА да не са такива мушмули като тези на Ботевградско шосе (по спомен на Цариградско бяха една идея по-свестни, до колкото дилър/продавач на автомобили може да бъде свестен, в продажбите като че ли с конкурс по лудост и наглост ги избират). :wink:

Аватар

ivo-zx

Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Обратна връзка:

Re: СФА поема продажбите на Ситроен и Опел в България

Мнение от ivo-zx » 12 Яну 2021, 12:53

То пък Инкотар на Ботевградско не бяха мушмули? СФА е в пъти по-добре от Инкотар. Всички свестни монтьори които ставаха за нещо напуснаха Инкотар няколко години преди да го затворят.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Stoian
Нов потребител
Кара: Citroen C4 Cactus Flair 110 PureTech

Мнение от Stoian » 12 Яну 2021, 14:55

Martinho написа:
12 Яну 2021, 12:47
Ужас, прочетох, че София Франс Ауто поема Ситроен и Опел!
Не си разбрал правилно, колега. СФА ще продава и марката Ситроен вече, но АМК остават основния дилър за страната. Доколко това ще се отрази по някакъв начин на собствениците на Ситроен - предстои да разберем. Най-малкото ще можем да сравняваме цени (някои така или иначе го правят от години де). Честно казано мен повече ме вълнува къде ще свършат работата по колата ми качествено, не толкова дали ще дам няколко лева повече или по-малко, още по-малко пък дали е СФА или АМК.

C2undC3Picasso
Нов потребител
Кара: C2, C3 Picasso, Peugeot 208

Мнение от C2undC3Picasso » 12 Яну 2021, 15:21

ivo-zx написа:
12 Яну 2021, 12:53
То пък Инкотар на Ботевградско не бяха мушмули? СФА е в пъти по-добре от Инкотар. Всички свестни монтьори които ставаха за нещо напуснаха Инкотар няколко години преди да го затворят.
Може, но аз визирах най-вече обслужването от продавачите при взимане на нов автомобил. В СФА на Ботевградско е под всякаква критика, нищо, че взимайки (силно надценена като цена) нова кола човек им прави таргетите (и аз съм работил в продажбите и знам какво е). Донякъде от опит разбирам, че това тяхното е гадна професия, но какво е виновен клиента? След толкова години мисля да прекъсвам лизинга на поредното пежо и да си взема или С4 на старо, или някоя друга марка.

Автор на темата
Martinho

Мнение от Martinho » 29 Мар 2021, 11:41

Аз имам чисто ново Пежо на лизинг. Накладките вече скърцат, а няма и 6000 км пробег. От влагата сигурно са леко ръждиви. Типичен проблем за изделията на марката, имах и предни модели пак на лизинг. По спомен гаранцията не ги покрива, но за сега няма да ходя в СФА. И при Ситроените ли е така колеги?

Жоро

Кара: C4, 1560 cm3, HDI, 80 kW, 2010 г.

Мнение от Жоро » 29 Мар 2021, 16:30

Те накладките не ръждясват, ръждясват дисковете, ако не караш известно време. Моите спирачки никога не са скърцали. Всъщност скърцането е вибриране с честота, която ушите ти долавят и не значи, че спират по-лошо. Когато не скърцат пак вибрират, само дето не ги чуваме.

Автор на темата
Martinho

Мнение от Martinho » 22 Апр 2021, 11:27

Добре, а нормално ли е според вас да ти искат 1500 лева вноска за Автокаско? И длъжен ли съм да го платя? Автомобилът е на лизинг както вече стана ясно. Трябва да им платя и ГО, която е 294 лева. Има и още една таксичка от 30 и няколко лева, до тук над 1800 лева! С тези пари човек може да отиде не на една, а на няколко екскурзии! Ще речеш че е Мерцедес, а то Пежо. Никога вече няма да се хвана на това да плащам лизинг, страшен рекет е това и постоянно си измислят всякакви таксички. Някой отказвал ли се е от лизинг, как става? И дали може да продължа лизинга само с ГО, а да откажа Автокаското? Те дори не ми дават избор, а пак си избират "Групама". Нормална ли е тази такса?

pvalchev

Кара: C4P

Мнение от pvalchev » 22 Апр 2021, 14:43

Anonymous написа:Добре, а нормално ли е според вас да ти искат 1500 лева вноска за Автокаско? И длъжен ли съм да го платя? Автомобилът е на лизинг както вече стана ясно. Трябва да им платя и ГО, която е 294 лева. Има и още една таксичка от 30 и няколко лева, до тук над 1800 лева! С тези пари човек може да отиде не на една, а на няколко екскурзии! Ще речеш че е Мерцедес, а то Пежо. Никога вече няма да се хвана на това да плащам лизинг, страшен рекет е това и постоянно си измислят всякакви таксички. Някой отказвал ли се е от лизинг, как става? И дали може да продължа лизинга само с ГО, а да откажа Автокаското? Те дори не ми дават избор, а пак си избират "Групама". Нормална ли е тази такса?
Отговорите на въпросите са в лизинговия договор, едва ли някой знае какво сте подписвали.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Автор на темата
Бай Пешо

Мнение от Бай Пешо » 23 Апр 2021, 09:58

Martinho написа:
22 Апр 2021, 11:27
Никога вече няма да се хвана на това да плащам лизинг, страшен рекет е това и постоянно си измислят всякакви таксички.
Явно трябва да ви се обяснява какво подписвате като на идиоти- що не опитвате да мислите другия път, а? От минимум 20г. насам лизинговите условия на фирмите са напълно стандартни и разликата за 5г. е максимум 1500лв., и то при коли за много над 100 000лв.- тоест никаква.

"Лизинг" означава, че колата НЕ Е твоя собственост, а на банката. И реалният СОБСТВЕНИК на автомобила ти позволява да го ползваш САМО ако плащаш за своя сметка каско- стават ПТП-та, нужна е някаква сигурност и някой да плати масрафа когато утре размажеш колата в някое дърво. Обичайно каското е около 4% от стойността- 1500лв. е общо взето в долната граница за нова кола.
Бас хващам и, че накрая ще изревеш като ти кажат "дължите 15% от сумата накуп за да ви се прехвърли собствеността на колата"- 100% и схемата с остатъчната стойност си проспал.

Ето ти оферта:

Предоставяш ми на лизинг нова кола от магазина за 50 бона при всички стандартни условия на лизинга (начална вноска, лихва), но БЕЗ да правя каско. На 3-ят месец колата прегръща близкото дърво и цената за ремонта е над 30 бона. Аз спирам да плащам лизинга на основание "погиване на вещите" понеже колата е ТВОЯ, но тъй като вече не е в състояние да се използва лизинга се прекратява- по-сложно е, но в общи линии е така. Резултат:
И двамата губим едни сериозни пари и нямаме автомобил. Тебе устройва ли те такава схема? Ако ДА кажи къде да се наредя на опашка за кола на лизинг. Обаче гарантирано ще кажеш "Ааааа, НЕ- задължително правиш каско", нали?

Аватар

Светослав Стефанов

Кара: C5 2.0i 2005, а жена му C5 2.2 HDI 2005 Exclusive+ автоматик 4HP20

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Светослав Стефанов » 23 Апр 2021, 14:47

На възмутения колега само да вметна:
Нямаш каско, колата е на компанията, не е твоя. Ако я откраднат кво праим? Ще им я платиш цялата и нямаш кола. То е и за твое добро. Разбра ли?

Дали е Мерцедес, Ферари или Пежо принципа е еднакъв. Между другото 1500 лева каско за Мерцедес е нереално, за лизингов говоря. Но за ново Пежо е съвсем нормално. Не че си написал какво е Пежото.

В случая за каското, понеже колата не е твоя те ще си го правят където искат. И гражданската.

Има алтернатива. Теглиш потребителски, плащаш я в кеш и си е твоя. Тогава каско може да не и правиш, гражданската на вноски, данъка си е данък, няма да плащаш таксичките. Е, лихвата е друга ама...
Няма значение колко пълен е животът ви, винаги ще се намери
място и за две бири.

Автор на темата
Бай Пешо

Мнение от Бай Пешо » 24 Апр 2021, 19:05

Светослав Стефанов написа:
23 Апр 2021, 14:47
В случая за каското, понеже колата не е твоя те ще си го правят където искат. И гражданската.

Има алтернатива. Теглиш потребителски, плащаш я в кеш и си е твоя. Тогава каско може да не и правиш, гражданската на вноски, данъка си е данък, няма да плащаш таксичките. Е, лихвата е друга ама...
Няма такова нещо да правят застраховките където им е кеф- 250+ фирмени и поне 15 лични коли са минали на лизинг и винаги съм имал право на избор къде да ми е каското и ГО. Често лизингодателя има и собствена ЗК и може да предложи добра цена на застраховките, но аз лично си правя застраховките в конкретна компания поради наличието на "вътрешен човек на висок пост" и щетите ми се обслужват с бясна скорост- ако човек няма жокер е без значение къде ще е каското.

Това с потребителският кредит не е толкова скъпо в крайна сметка, но има друг проблем- кой ще ти даде 50 бона заем срещу пикливата ти заплата и черните ти очи? А от 50 бона започват що-годе читавите коли, реално си трябват около 70 бона за хубава кола. А нова кола без каско е мазохизъм и заеби да я откраднат, стига ти само да счупиш единият фар- за справка модерният диоден фар на Пежо 3008/5008 струва над 3 бона в магазина, задният стоп струва към 700лв., смяна на челното стъкло с тоновете сензори и камери струва над 1500лв. И не обяснявайте как тези неща не сте ги сменяли никога за последните 15г.- челно стъкло сменям максимум през 2г. заради някой камък, не минава година без някой да ме удари на паркинга, да избяга и да правя минимум броня и т.н.

Приятна вечер на смешниците каращи нова кола без каско :wink:

Аватар

Светослав Стефанов

Мнение от Светослав Стефанов » 26 Апр 2021, 13:50

В предния ти пост си подчертал че колата не е твоя собственост. Малко не ми е ясно как тогава ти си избираш застраховател. Айде, ако сте голяма фирма с много коли на лизинг може и да има вратичка. А и не съм сигурен дали всички вносители на коли ще го допуснат. Но ОК, щом си в бизнеса...ще повярвам.

И аз като теб се опитвам да обясня на колегата че безплатен обяд няма и без каско е безумие. Ако не си ме разбрал сори.

А за потребителския и мижавите заплати ще си го пусна между ушите ако е за мен. Щото е дълга тема кой колко изкарва, колко има спестени и колко заем може да му дадат.
място и за две бири.

Автор на темата
Бай Пешо

Мнение от Бай Пешо » 12 Май 2021, 12:48

Светослав Стефанов написа:
26 Апр 2021, 13:50
В предния ти пост си подчертал че колата не е твоя собственост. Малко не ми е ясно как тогава ти си избираш застраховател. Айде, ако сте голяма фирма с много коли на лизинг може и да има вратичка. А и не съм сигурен дали всички вносители на коли ще го допуснат. Но ОК, щом си в бизнеса...ще повярвам.

И аз като теб се опитвам да обясня на колегата че безплатен обяд няма и без каско е безумие. Ако не си ме разбрал сори.

А за потребителския и мижавите заплати ще си го пусна между ушите ако е за мен. Щото е дълга тема кой колко изкарва, колко има спестени и колко заем може да му дадат.
За потребителския кредит е на общо основание- гарантирам ти, че няма и 0.5% от работещите могат да получат от банката 50 бона потребителски кредит БЕЗ поръчители. Ако ти си в този мизерен % да си жив и здрав, но надали си там...

И верно, че съм да го кажем "добър корпоративен клиент" и си имам бонуси и отстъпки, но дори и при първата ми кола на лизинг купена през миналият век имах избор на застраховател. Не казвам, че днес имаш неограничен избор на застраховател, но всяка лизингова компания обичайно работи с поне 3-5 от основните ЗК. А и от дълги години условията по каско на ЗК за лизингови коли са на 99,5% еднакви.
Миналото лято взех 2 дълги Кади-та 6+1 за персонала и каското ми струваше Хлв. при ЗК която си ползвам стандартно. Разбира се всеки път преслушвам офертите на другите ЗК- разликата за 4г. лизинг ОБЩО идваше под 1,2% като при моята ЗК беше по-скъпо. Но тази дребна разлика се компенсира от наличието на "мой човек" при ЗК, а да ти ремонтират колата при дилъра за 15 дни (чаках части 5 дни от швабско) вместо за 1 месец е от огромно значение когато без кола 3-4 човека не могат да работят :wink:
Колко е каското на кола за 60 бона (грубо) можеш и сам да провериш, но за 4г. разликата ми идваше около 100лв общо. 2 коли- 200лв. Да казвам ли колко пъти по 50лв. даваме за простотии на година?

Аватар

Светослав Стефанов

Мнение от Светослав Стефанов » 12 Май 2021, 14:29

За потребителския кредит е на общо основание- гарантирам ти, че няма и 0.5% от работещите могат да получат от банката 50 бона потребителски кредит БЕЗ поръчители. Ако ти си в този мизерен % да си жив и здрав, но надали си там...
Там съм.
място и за две бири.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Гости / Guests”