ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Случка в АМК Стара Загора

Място където ще се хвалите или оплаквате от майсторите.
Аватар

адеквация
Новак
Кара: pluriel

Re: Случка в АМК Стара Загора

Мнение от адеквация » 02 Апр 2012, 07:25

Ами аз конкретно от услугите им едва ли мога да съм коректна в оценката си,тъй като там се карат служебните ни коли за обслужване(периодично мисля се казваше).
Но всеки път при посещение на представителството,ме озадачават различни неща.Например преди дни бяхме посрещнати в шоурум-а от човек в неугледен вид,който си бъркаше с едната ръка под блузата в коремната област :oops: ,отделно,че работещите там не се разпознават кой какъв е-всички са в различно облекло....(и също,че е много мръсно навсякъде)
Имаме и други марки автомобили и когато се налага да ходим до другите сервизни центрове-еми има разлика в обстановката.Не знам на какво се дължи това?

Аватар

angel_hart

Кара: С-5 II 2.0HDI 2006г. exclusive,Ситроен-С3 II 1.4HDI exclusive

Мнение от angel_hart » 08 Юли 2012, 14:59

Здравейте колеги.След прочита на изписаното за ,,Петров-сервиз,,-АМК Ст.Загора ,искам да попитам ,дали биха могли да направят прилична диагностика на С5-2.0хди? Става дума за диагностика преди покупка,защото това е важен момент преди даване на стотинките.
Ситроен-Axel 1.1
Ситроен-ХМ 2.0I
Ситроен-ZX 1.4 Aura
Ситроен-Xantia II 1.9TD
Ситроен-С5-I 2.2HDI
Ситроен-C5-II 2.0HDI
Ситроен-С3-II 1.4HDI

zagara
Новак
Кара: CITROEN C5 HPI EXCLUSIVE SEDAN 2000k 143k

Мнение от zagara » 13 Фев 2014, 19:58

Здравейте съфорумци,да изплача и аз...На 06.11.2012г смених помпа за високо налягане в сервиза на Ситроен Петров в Стара Загора.Чаках я 2 седмици от Франция да дойде,както ми казаха в сервиза.Смениха я,но към нея някаква тръба трябвало да се сменя и нам си още кво.Помпата бе с цена 1025лв. и с други части,труд и т.н. платих 1675лв.Колата ми е Ситроен С5 HPI 2000куб 143к 2002г.След това яко бръснене останах с надеждата,че ще карам вече колата без големи проблеми.Макар,че съвета на стария собственник на сервиза г-н Петров,беше да и лепя табелата за продан.Надеждите ми умряха вчера на 13.02.2014г. когато колата ми направи проблем,заби,появиха се добре познатите ми вече надписи на компа.Днес 14.02.2014г. закарах колата на сервиз в Казанлък от където съм.Закачиха я на компа и хоп пак помпата изпушила.Тази същата,оригиналната,дето уж от Франция,за високо налягане.Ебах си мамата,минал съм 4000км. от както ми я смениха в специализирания сервиз,този в Стара Загора.Е не знам какво да мисля,това ли са оригиналните части,от завода производител на Ситроен.Според мен нещо са ме преебали в тоя сервиз.Това е в нашта мила родина,гледат да ти го набучат от всякъде и един вид да те оберат.Вие си правете сметка в какви сервизи ходите и пък тия специализираните АМК,чудо.Никой не се интересува как си изкарал парите за колата,как си изкарал тия дето си им ги дал за части,една камара пари за 4000км,все едно с такси съм ги минал.Пожелавам им на тия в сервиза,както те се отнасят към хората,така и с тях да се отнасят,без значение къде и кога.Това за мен са долни мошенници да им е.. п...... м....,друго не ми остана!

Аватар

СооlМаN®

Кара: колите в подписа
Обратна връзка:

Мнение от СооlМаN® » 13 Фев 2014, 20:04

Мисля, че 1г гаранция дават на частите монтирани в оторизиран сервиз. Проучи въпроса.
Citroen C4 (B71) 1.6 HDi (DV6C/9HR/BVM6) 8V 82kW - DAM 13084 Изображение
Citroen BX (XB) 1.9 (XU9J4/D6C/BE3) 16V 118kW - DAM 4876
Citroen BX (XB) 1.9 (XU9J4Z/DFW/BE1) 16V 110kW - DAM 4335
http://www.bx16v.com

zagara
Новак

Мнение от zagara » 13 Фев 2014, 20:24

Там е работата,че годината мина.Но за една година можеше и да не карам,е аз почти не съм карал,4000км.

Аватар

СооlМаN®

Кара: колите в подписа
Обратна връзка:

Мнение от СооlМаN® » 13 Фев 2014, 21:10

:( Не обърнах внимание на датите. Възможно ли е причината да е от кофти гориво?
Citroen C4 (B71) 1.6 HDi (DV6C/9HR/BVM6) 8V 82kW - DAM 13084 Изображение
Citroen BX (XB) 1.9 (XU9J4/D6C/BE3) 16V 118kW - DAM 4876
Citroen BX (XB) 1.9 (XU9J4Z/DFW/BE1) 16V 110kW - DAM 4335
http://www.bx16v.com

Аватар

zahadum
Заядливко
Кара: C4 SPACETOURER 1,6HDI 115 ch,C3 EXCLUSIVE 1.4i LPG Rouge Lucifer,XSARA 1,6i 98г.

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от zahadum » 13 Фев 2014, 21:56

Колега,защо не закараш пак колата в оторизиран сервиз да я диагностицират?Възможно е да е друг проблема със сходни симптоми,все пак лампата за диагностика светва за доста неща.
Колега ,това че гледат да те избушат навсякъде не мисля ,че е точно така,не ангажирам никой с мнението си.Давам пример:какво щеше да се случи,ако беше навъртял тези 4000 км(има доста хора, който си ги минават) за един месец?Едва ли в сервиза са проследили колко караш на година и са те "цакали" с помпата.Нека да бъдем по обективни,без да съм им адвокат,но мисля че е малко прибързваш със заключенията.
Гледаш го - куче.. мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го - човек, наконтен, облечен, а в душата.. в душата помияр!

zagara
Новак

Мнение от zagara » 14 Фев 2014, 09:10

Колега zahadum,писах по-горе,че закарах колата на сервиз,закачиха я на компа и "Лексията" си каза какъв е проблема.Помпата.Имаше моменти ,когато съм карал за месец тези 4000км,с тази кола,преди това и с други и такива проблеми не съм имал.Не ангажирам никой с мнението си,просто тук е стената на плача и я ползвам в момента.Това,че ги защитаваш тия ми говори,че или си от тях,или пък не ти се е налагало да влизаш още там.Има и друг вариант,може би за теб тия пари са нищо и няма значение къде ,кога и за какво ги даваш/по 2000-3000лв/за някви си там ремонти,с оригинални части,които издържат няколко хиляди км.При мен обаче не е така и за това се оплаквам тук. Сравни писаниците по форумите за АМК сервизите в България и ми кажи,кои мнения наделяват,какво е съотношението положителни-отрицателни,включително и мненията за Петров-сервиз Стара Загора.Да видим и къде се намираме в момента,къде пишем,за какво е отворена темата.За качественно обслужване в тоз сервиз а?

Аватар

zahadum
Заядливко
Кара: C4 SPACETOURER 1,6HDI 115 ch,C3 EXCLUSIVE 1.4i LPG Rouge Lucifer,XSARA 1,6i 98г.

Мнение от zahadum » 14 Фев 2014, 09:17

Да, точно там не ми се е налагало.Но както каза ти това е стената на плача и тук пишат основно хората ,който са пострадали.Ясно е ,че винаги ще има болни и недоволни.Незнам помпата да е произведена от тях,а ти не се жалваш толкова от производителя,а от сервиза.Защо не написа,вижте момчетата там си свършиха работата,но Ситроен са заложили на кофти подизпълнител за тези помпи и тази която ми доставиха се скапа за 4 хил. км.
Защо все пак не отидеш при тях и те да направят диагностика,това че някой я е закачил на Лексия и ти е казал ,че е помпата не е много миродавно.
Кажи поне какъв е кода на грешката да по умуваме.
Гледаш го - куче.. мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го - човек, наконтен, облечен, а в душата.. в душата помияр!

Валентинчо
Новак
Кара: PEUGEOT 307 2.0HDI

Мнение от Валентинчо » 28 Фев 2014, 20:38

Извинявай колега само незнам като имате някъв проблем,защо не отидите в сервиза където е монтирана дадената част да ви кажат дали е на 100% а слушате разни майсторчета и пишете глупости по форумите.Аз лично съм много доволен от Петров сервиз,но това си е лично мое мнение

Аватар

M.Gruev

Кара: хидравлично, колкото по-старо - по-добре.

Мнение от M.Gruev » 01 Мар 2014, 07:05

От личен опит знам, че точно в този сервиз никога няма да си признаят ако не са си свършили работата като хората, което е една от основните причини да не съм им клиент.
Citroen C6 2.7 V6 HDI
Citroen CX 2.5 GTI TURBO
Alfa Romeo 164 3.0 V6
Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

Аватар

ASK

Кара: В момента С5 estate, Xantia 1.9TD временно не кара CX 2.4 GTI , XANTIA 1.6, PEUGEOT 106 954см2,XANTIA 1.8,XANTIA 1.9Td,XANTIA 1.9Td Estate
Обратна връзка:

Мнение от ASK » 11 Май 2014, 13:03

zagara написа:Здравейте съфорумци,да изплача и аз...На 06.11.2012г смених помпа за високо налягане в сервиза на Ситроен Петров в Стара Загора.Чаках я 2 седмици от Франция да дойде,както ми казаха в сервиза.Смениха я,но към нея някаква тръба трябвало да се сменя и нам си още кво.Помпата бе с цена 1025лв. и с други части,труд и т.н. платих 1675лв.Колата ми е Ситроен С5 HPI 2000куб 143к 2002г.След това яко бръснене останах с надеждата,че ще карам вече колата без големи проблеми.Макар,че съвета на стария собственник на сервиза г-н Петров,беше да и лепя табелата за продан.Надеждите ми умряха вчера на 13.02.2014г. когато колата ми направи проблем,заби,появиха се добре познатите ми вече надписи на компа.Днес 14.02.2014г. закарах колата на сервиз в Казанлък от където съм.Закачиха я на компа и хоп пак помпата изпушила.Тази същата,оригиналната,дето уж от Франция,за високо налягане.Ебах си мамата,минал съм 4000км. от както ми я смениха в специализирания сервиз,този в Стара Загора.Е не знам какво да мисля,това ли са оригиналните части,от завода производител на Ситроен.Според мен нещо са ме преебали в тоя сервиз.Това е в нашта мила родина,гледат да ти го набучат от всякъде и един вид да те оберат.Вие си правете сметка в какви сервизи ходите и пък тия специализираните АМК,чудо.Никой не се интересува как си изкарал парите за колата,как си изкарал тия дето си им ги дал за части,една камара пари за 4000км,все едно с такси съм ги минал.Пожелавам им на тия в сервиза,както те се отнасят към хората,така и с тях да се отнасят,без значение къде и кога.Това за мен са долни мошенници да им е.. п...... м....,друго не ми остана!
Za съжаление не са те п.....ли и в случея с помпа високо налягане за HPI .по спомени с този мотор на които се залагаше много като нещо едва ли не революционно точно тази помпа го спря от производство скоропостижно,мотора имам предвид. Вариант бях чувал че някои намерили във Вартбурга-малко масло в бензина за смазване на помпата ,от де пък го намери туи HPI на тия години още на 3- 4 та година след излизането вече бяха изчезнали
и да прочетете отново 'Малкия принц'
http://www.youtube.com/watch?v=iu-rLA4POkI" onclick="window.open(this.href);return false;

pacho26
Четящ
Кара: 2.0hdi

Мнение от pacho26 » 06 Сеп 2021, 17:13

До тук от прочетеното,разбрах че не сте доволни от сервиза на ситроен

Дайте читав майстор на Ситроен тогава?Стара Загора

Аватар

gkanev

Кара: c5

Мнение от gkanev » 07 Сеп 2021, 23:29

Габрово е близо, що ти трябват експерименти!?

Аватар

i-vo

Кара: C5 X7 3.0 HDi от 2009 г.

Мнение от i-vo » 08 Сеп 2021, 16:42

Моя ситроен само в Петров сервиз са го пипали и бих ги препоръчал със сигурност. Говоря за последната година (13-14 месеца) , гледам темата е стара, не знам как е било обслужването преди.
Kasia & Ivo

Аватар

gkanev

Кара: c5

Мнение от gkanev » 09 Сеп 2021, 21:08

Не бих си оставил колата да ми я пипат в който и да е сервиз, оторизиран или не по една много проста причина.

Аватар

i-vo

Кара: C5 X7 3.0 HDi от 2009 г.

Мнение от i-vo » 10 Сеп 2021, 11:31

Масла, филтри, ремъци, водна помпа, един сензор на парктроника, акумулатор сменях скоро... такива неща са пипали.

:citroenrulz:
Kasia & Ivo

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Сервизи”