ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

грешка P20F6 - сервиз за Хасково или Ст.Загора

Място където ще се хвалите или оплаквате от майсторите.
Аватар

Автор на темата
damb
Нов потребител
Кара: C4 Grand Picaso II 1.6 Blue Hdi

грешка P20F6 - сервиз за Хасково или Ст.Загора

Мнение от damb » 10 Май 2021, 22:37

Излезна ми грешка. P20F6. Има ли някой да е решил подобен проблем - какво излезе ?
И търся съввт за читав сервиз в Хасково или Ст.загора. ?

Аватар

Migell

Кара: C5 X7 2.0 HDi 136 2008 Aisin sedan

Re: грешка P20F6 - сервиз за Хасково или Ст.Загора

Мнение от Migell » 11 Май 2021, 10:45

Като я гугълнеш, ще почетеш доста за нея. С 2 думи - грешка, свързана с инжектора на еолис. Всъщност, не знам при теб дали е точно еолис или си с по-нова и различна система де

Аватар

Anojarov
АМ - Габрово
Кара: C4 Feel Pack BlueHDi 130 S&S EAT8, Brlingo K9 Feel Blue Hdi 100

Мнение от Anojarov » 11 Май 2021, 11:42

Тази грешка е свързана със системата за урея. Има процедура със направляваща диагностика , която помага за точно диагностициранв на повредата и кое точно да се смени. Дали софт, инжектор за урея или датчик/сонда за Nox
“Помни вчера, мисли за утре, но живей днес.”

Аватар

Автор на темата
damb
Нов потребител

Мнение от damb » 11 Май 2021, 13:55

Разбира се, че я видях какво значи грешката. Надявам се просто нещо да се е шашнал компютъра. Грешката през определен период за кратки интервали изчезва и пак светва. Няма светване на Service. Дали може да е от лошо гориво и да не може да достигне Еко параметрите си. Зачистих я сега софтуерно, ако се появи пак - на сервиз. Идеята е , ако някой има практически опит да сподели ( Колата е с Уреа (Ad blue) резервоар в багажника и съм го допълнил.)

Аватар

Anojarov
АМ - Габрово

Мнение от Anojarov » 11 Май 2021, 14:24

Появява се временно , урея не се впръсква постоянно а само при повишаване нивото на Nox . Затова казвам че трябва с направляваща диагностика онлайн , а не с триене на грешки. Компа не се шашка лесно и с уреята почти никога не светва сервиз. А това което ти го пиша е от практически опит а не че ми се чеши клавиатурата.

Vandan

Кара: C5 ІІ 2.0i 16V 2005г.

Мнение от Vandan » 11 Май 2021, 16:30

damb, АНожаров е известен сервизен специалист и собственик на сервиз работещ със Ситроен. Бих се доверил на преценката му.

Аватар

Автор на темата
damb
Нов потребител

Мнение от damb » 11 Май 2021, 16:51

Anojarov написа:
11 Май 2021, 14:24
Появява се временно ...
Чест и почитания към вас и знанията ви. Не смятам , че си чешите клавиатурата. Благодаря ви за насоките и сигурно сте прав. Всичко , което споделяте е логично и обосновано. Но може ли да стане от гориво - имате ли такива впечатления ? Ако е инжектор за урея или датчик/сонда за Nox и с триене на грешки няма да стане си мисля. КОмпа веднага ще го хване на първите 5 киломентра, кажете така ли е практически ? Особенно на градско, не е ли така.
Просто като форум се опитваме да си обясним непознатато, не да навлизаме в дълбокото на области , които не разбираме.
Благодаря още един път за мненията ви. :evala:

Аватар

Anojarov
АМ - Габрово

Мнение от Anojarov » 11 Май 2021, 17:49

Не винаги светва в първите 5-6 километра, зависи от натрупването на Nox и меренето на сондите. Вече франсетата си промениха ТСБ и насочват към направляваща диагностика , която накрая казва кой е проблема.Подозрителни области по тази грешка са тръба за отопление на урея.измервателен модул - карбамидна помпа, инжектор за урея,електрически кабелен сноп, клеми. Светва при сравнение между количеството разтвор на карбамид под налягане в резервоара за карбамид и инжектираното количество. Най лошото ако дефекта е помпа за урея - върви заедно с резервоара на помпата но там е друг код за грешка. По спомен на една С4 същата грешка изчезна след смяна на софт на компютъра на мотора.

Аватар

Автор на темата
damb
Нов потребител

Мнение от damb » 11 Май 2021, 18:45

Както казвате, наистина възможности много. Ще наблюдавам машината , в момента след нулиране на грешката има 20-тина км. градско без поява на тази грешка. Ще я покарам и ще се надявам, да е от софта (което не знам дали е за добро). Просто преди да пристъпим към направляващата диагностика и всички логични неща за които говорите, трябва да отсеем скапаното гориво и скапването на компа ( или по скоро няколкото модула по колата дето може в определен момент да не се разберат). Простете ми , ако греша. Просто ми се ще да отсеем тази вероятност. Ако мога да гледам за нещо друго да ме посъветвате, ще съм благодарен. Ще пиша пак след малко повече километри.

member01

Кара: xantia 1.8 и 2.2 битурбо

Мнение от member01 » 11 Май 2021, 20:48

Горивото в бг с минимални разлики е едно и също- кво да се прави картел. Говоря за основните вериги бензиностанции.
:eiii:

Аватар

Автор на темата
damb
Нов потребител

Мнение от damb » 19 Май 2021, 09:19

Страх ме е да кажа, но засега около 300 км. - грешката я няма. Дай боже да е така и напред ! :)

Аватар

Автор на темата
damb
Нов потребител

Мнение от damb » 31 Май 2021, 09:44

Anojarov написа:
11 Май 2021, 17:49
Не винаги светва в първите 5-6 километра, зависи от натрупването на Nox и меренето на сондите. Вече франсетата си промениха ТСБ и насочват към направляваща диагностика , която накрая казва кой е проблема.Подозрителни области по тази грешка са тръба за отопление на урея.измервателен модул - карбамидна помпа, инжектор за урея,електрически кабелен сноп, клеми. Светва при сравнение между количеството разтвор на карбамид под налягане в резервоара за карбамид и инжектираното количество. Най лошото ако дефекта е помпа за урея - върви заедно с резервоара на помпата но там е друг код за грешка. По спомен на една С4 същата грешка изчезна след смяна на софт на компютъра на мотора.
С уважение отново към Вас, да ви разкажа какво се случи. След стотина километра без грешка, тя отново се появи - но друга. После пак изчезна. После пак се появи и това засега се повтаря няколко пъти. А ето и последните грешки :

Изображение

Изображение

Изображение

Дали има нужда от смяна на софт на мотора и оточно какво имате предвид. Няма да тръгна да го правя сам, просто всяка компетентна идея е насока към верния път. Благодаря на всички за мненията !

member01

Кара: xantia 1.8 и 2.2 битурбо

Мнение от member01 » 31 Май 2021, 20:43

С какъв софтуер е правена диагностика? Прилича ми на датчик за диференциално налягане, относно сервиз в Стара Загора- Петров сервиз срещу Метро.
:eiii:

Аватар

Anojarov
АМ - Габрово

Мнение от Anojarov » 01 Юни 2021, 07:00

P20F6 Прекомерна консумация на разтвор на карбамид - инжектор или сонда
P20E8 Качество на разтвора на карбамид - обикноженно резервоар за урея
Но както писах по нагоре трябва направляваща диагностика - Диаг бокса казва какви проверки да се направят и в края(около час) казва кое е проблема.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Сервизи”