ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

От Xantia на C4 VTS Coupe :)

Искате да си купите Citroen, но не знаете какво да гледате или вече сте си купили. Погледнете ПЪРВО тук!
Аватар

Автор на темата
Ю.Вълчинов

Кара: Citroen C4 2.0 HDi '06 VTS Coupe и от време на време Xantia '96 1.8 16V

От Xantia на C4 VTS Coupe :)

Мнение от Ю.Вълчинов » 24 Юли 2020, 00:13

Здравейте приятели,

от тази седмица съм собственик на един доста приятен автомобил в моите очи, а именно C4 2006 2.0 HDI Exclusive VTS. За сега първите ми впечатления са, че това е доста различен автомобил от сегашния ми (Xantia 1.8 16v mk1) но не и в лошия смисъл на думата, със сигурност возията е различна, но както и ускорение, маневреност и спиране :)

Много ме грабна този екземпляр и не можах да се сдържа и да не го купя, като имайки предвид, че мен рядко ме грабва определен автомобил, но този като го видях, вече знаех, че е моят :) Както и да е, стига със суперлативи, а ето и малко факти. Колата има добър външен вид предвид годините и експлоатацията, която е минала и през ръцете на хората, но мога да твърдя, че е генерално в добро състояние. Няма ръжди или поне фатални такива, малко детайли за пребоядисване, задната броня е за напасване, че е направена некадърно, предната е със счупени щипки и седи грозно, предният капак има повърхностна ръжда от двете страни, предполагам е правен некадърно преди години. Генерално обслужване като ремъци, дискове + накладки и на 4те колела, окачване и всички течности, нови гуми (там са и правени снимките, малко след като минах през нотариуса), а вече и с изправна климатичната система :)

Ето я и хубавицата, като предполагам, че някои от вас познават автомобила:

https://drive.google.com/file/d/18VNspb ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/18VrVs4 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/18XMD2T ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/18m0mbN ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/18nvHCA ... sp=sharing

Позитивното, което мога да кажа, е че вътрешния и вид е доста запазен, салона е захабен нормално за годините, но и това ще му дойде времето да бъде оправено. Като екстри има почти всичко, което може да се поръча за модела с изключение на ел. кожени седалки и следене на лентите, като на последното много не държа, а не съм сигурен дали купетата въобще го имат като опция, аз не съм виждал поне :)

Двигателя е с Delphi горивна система, което не знам дали е плюс или минус, това по запознатите ще кажат, 138 коня е според VIN, но мисля, че има чип слаган преди време, защото се развърта доста от рано и литва директно преди 1500 оборота до към 4000 плътно, което я прави доста приятен самолет за пътуване :amii: Старата баба, за съжаление няма колекционерска стойност, въпреки, че не ми се разделя с нея - ще отиде за определени части, които знам, че са читави и останалото за претопяване, а ми се искаше да я запазя, но нямам времето и възможността за съжаление вече. :ilovecitroen:

Аватар

liuliu

Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Re: От Xantia на C4 VTS Coupe :)

Мнение от liuliu » 24 Юли 2020, 04:37

Честито и много безаварийни!... и дано да си допаднете :drink: .
Аз лично това,... от хидравлика да се хвърлите на дРъво - не го разбирам. Хайде да е на Ксара, Пикасо, Пежо 306 или друг автомобил с торсион (с приятна возия ) - как и да е. Това С4 нещо :cry: .
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Аватар

ilian.kirov

Кара: Citroen Xantia 2.0 HDI 110кс, XA 8 сфери

Мнение от ilian.kirov » 24 Юли 2020, 09:25

Много красива кола! Много приятни пътувания да имаш с нея :evala:

Аватар

haiasko

Кара: в момента нищо
Обратна връзка:

Мнение от haiasko » 24 Юли 2020, 20:54

Колата е като жената - влизаш в нея, караш и ако ти хареса, я взимаш :mrgreen: :mrgreen: Честито и само да те радва! В интерес на истината даже не знаех, че има такова чудо С4 купе :skratch: Коженият салон е супер :evala: То е ясно, че няма да е семейна кола, така че няма какво да се учудваме, човекът си е начесал крастата :xixi3:
Kогато ми дойде мерак за работа, сядам и чакам да ми мине.

Аватар

Автор на темата
Ю.Вълчинов

Мнение от Ю.Вълчинов » 24 Юли 2020, 23:19

Благодаря Ви! Салонът наистина е доста приятен, ергономията на купето е по добра от хечбека, това е със сигурност. За простор отзад е по добре от хечбека също, но доста по тясно и седалките са по малки от Ксантията :) Но, не ми е приоритет и етап да мисля, кой ще седи отзад, ако трябва да съм честен, за последните 9 години ми се е наложило много малко пъти. Багажника за мое учудване е по голям от на ксантията (хечбек), та и това ми харесва.

За съжаление, колата не е гледана доста от последният собственик и за мое нещастие не успях да развия винтилите на гумите, понеже изпищя, че е ниско налягането. Бяха се заварили направо, та добре, че имам клещи да оперирам. Моята теория е, че от както са сложени през 2014 (такъв им е дота) не са поддържани ама грам. Предните бяха на по 2 атм, задните бяха на 3.5 (лява) и 2.8 (дясна) :eiii: Другото което ми направи негативно впечатление е ръба на задните дискове, такова нещо не съм виждал никога и направо си мисля, че са оригиналните - защото знам, че вървят с лагер?

Колата вече е с прехвърлени документи и чака ред в бокса за обслужване, та това е за сега, като я покарам още - ще споделя и още мнения. :drink2:

П.С. Малко снимки от днешната баня. :mrgreen:

https://drive.google.com/file/d/19cBDhZ ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/19dNRwF ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/19eDRK9 ... sp=sharing

Жоро
Редовен
Кара: C4, 1560 cm3, HDI, 80 kW, 2010 г.

Мнение от Жоро » 29 Юли 2020, 16:02

Честита и от мен. Дълги и безаварийни километри! Относно ръждата по предния капак, ами не би трябвало да има, защото е изцяло алуминиев.

Аватар

Автор на темата
Ю.Вълчинов

Мнение от Ю.Вълчинов » 30 Юли 2020, 12:43

Благодаря. :drink: И аз така четох в последствие, защото е изключително лек капака. Най-вероятно е бил огъван и е корозирал пълнежа, както и да е, това не е приоритетно в момента, от към боя най занапред ще се оправи прагът от шофьорската страна, защото му е паднала галванизацията.

member01

Кара: xantia

Мнение от member01 » 30 Юли 2020, 22:50

Честито!! Без проблеми и с кеф да си я караш! Преди 2-3 години когато купувах моята с-5 само като я видях си казах това е моята кола. Поисках само да чуя мотора и това ми беше предостатъчно. Кола и жена не се избират с питане, а каквото ти падне на сърцето!

Аватар

Mironcho

Кара: караше -Citroen: SAXO 1.5D/'98г.

Мнение от Mironcho » 31 Юли 2020, 11:46

:drink:
Мнго хубава от вътре и от вън, браво и много безаварийни и от мене!

kumeca
Новак
Кара: Citroen C4 1.6 e-HDI

Мнение от kumeca » 31 Юли 2020, 12:04

Колега, колата изглежда супер и от вън, и от вътре. Много безавариини ти пожелавам.
Щом тази ти харесва, сигурен съм че и следващия модел на C4 ще ти хареса, аз в момента карам него и просто уникален хеч !

Аватар

liuliu

Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 01 Авг 2020, 04:14

Тая вечер ми се стори, че минах покрай колата - в уличката до централата на Уникредит на Тодор Александров?
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Аватар

Автор на темата
Ю.Вълчинов

Мнение от Ю.Вълчинов » 01 Авг 2020, 23:42

Благодаря Ви колеги, наистина е така. Жена и кола като ги видиш и като те грабнат, трябва да ги имаш :) Вече няма да ме е срам, и определено ще се разходя на някоя от вечерните сбирки скоро. :drink2:
liuliu написа:
01 Авг 2020, 04:14
Тая вечер ми се стори, че минах покрай колата - в уличката до централата на Уникредит на Тодор Александров?
Да, бях спрял точно срещу Везна на Лавеле тази вечер, че бяхме на разходка в "прохладната" вечер. Явно трябва да внимавам вече, че с тая кола и жената може да ме забележи лесно :D :D :D

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Искам да си купя / Купих си - Citroen”