ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

citroen c4 1.4i не пали

Всичко относно автомобилите

Модератор: Dass

Автор на темата
marshall__
Новак
Регистриран: 18 мар 2020, 15:49
Кара: citroen c4 1.4i

citroen c4 1.4i не пали

Мнение от marshall__ » 18 мар 2020, 16:23

Здравейте колеги ,
реших да ви пиша относно моя проблем . Ситроенчето много ми харесва и с кеф си го ремонтирам от време на време . Става въпрос за C4 1.4 i 2008 , обаче стана беля работа и то грешката е главно моя . Та не бях го палил от близо година понеже работих в чужбина и пребирам се , слагам акумулатора и врът няма никой . След доста време умиване и четене във форума набедих стартера , или релето или хлабава връзка . Та като се почна едно разглобяване , понеже за пръв път свалям стартера , и свалих чак и колекторите и откачих всички букси . И накрая установявам , че още в началото съм забравил директния плюс на акумулатора да го закача и цялата работа е била напразно . Ама сега вече си има някакъв друг проблем . От много замерване на стартера и релето , понеже не открих един специалист и си ги правих аз , и разглобяване .

НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА ЗАЩО НА ШАЛТЕРА ИМА + И - КОИТО ПОСТОЯННО ПОКАЗВАТ 12 В :-P :-P :-P :-P
НА ШАЛТЕРА МИ ДАВА ВЕРИГА И НА ''+'' ''- ''И НА КОРПУСА - ИЗГЛЕЖДА Е ИЗБИЛО ОТ МНОГО ОПИТИ :wink: :wink: :wink: :wink:
КОГАТО ЗАКАЧА ВСИЧКО КАКТО ТРЯБВА , РЕЛЕТО ПОЧВА ДА НАГРАВЯ - ИЗГЛЕЖДА Е ИЗБИЛО ОТ МНОГО ОПИТИ :hihihi: :hihihi: :hihihi:
КАК ПОДЯВОЛИТЕ ПАЛИ ТАЗИ КОЛА - С ПРЕКЪСВАНЕ НА МАСАТА ('' -'' ) ОТ КЪМ КЛЮЧА :po tikvata: :po tikvata:
И КАТО ЗАВЪРТЯ КЛЮЧА НЕ ВЪРТИ - ПОДАМ ДИРЕКТЕН ''- '' КЪМ КОРПУСА НА СТАРТЕРА И ВСИЧКО Е ОК :po tikvata: :po tikvata:

мисля да си купя ново реле и да сглобя всичко и да ходи на майстор
само да не вземе пак да нагрява и при новото
Дойде днеска един колега и той се чуди - тои смяташе че директния + за стартера е по-скоро + от генератора на токА, ама после го замерихме
Благодаря ви

lubitel

Регистриран: 16 май 2005, 13:25
Кара: Citroen xantia 1.9 TD

Re: citroen c4 1.4i не пали

Мнение от lubitel » 19 мар 2020, 10:04

Мисля, че в тази тема: viewtopic.php?f=2&t=75870 си намерил отговор на интересуващото те.
Всичко мога да ремонтирам, стига някой да ми каже как !
Прави, чупи, не бой се.

Потребителски аватар

XUD9
Редовен
Регистриран: 27 фев 2016, 23:21
Кара: Изключително мощен ВХ 1.9D ; 2CV 6 Club

Мнение от XUD9 » 19 мар 2020, 13:02

Колега, без да се обиждаш, но закарай колата в сервиз. Самият факт че не знаеш кое как идва до стартера говори, че не разбираш от тия неща. В което няма нищо лошо!!!

Просто за да не направиш някоя поразия - нека някой който разбира я види :)

Потребителски аватар

ilian.kirov

Регистриран: 05 мар 2016, 12:29
Кара: Citroen Xantia 2.0 HDI 110кс, XA 8 сфери

Мнение от ilian.kirov » 19 мар 2020, 17:29

Това е най-добрия начин да се научи човек :wink: Правиш поразията и я оправяш и нея барабар с основния проблем :D Друг е въпроса, ако колата е необходима спешно - тогава не е желателно да се рискува.

lubitel

Регистриран: 16 май 2005, 13:25
Кара: Citroen xantia 1.9 TD

Мнение от lubitel » 19 мар 2020, 18:40

:offtopic: Навремето, един юнак беше успял да размени кабелите към клемите на акумулатора (въпреки, че накрайниците са с различен диаметър?!) на 205-цата си и да стопи голяма част от ел. инсталацията. Затова, ако човек няма необходимите знания, дори и за най-елементарните неща, по-добре да не пипа!
Всичко мога да ремонтирам, стига някой да ми каже как !
Прави, чупи, не бой се.

ggergi

Регистриран: 20 фев 2014, 23:35
Кара: c5

Мнение от ggergi » 20 мар 2020, 00:40

Решил е да пипа и няма кой да го спре-негова си работа. Може би е решил да става автомонтьор, с питане из форумите сичко става. Да, ама не става. Имаше един лаф за козата и пръча...

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Главен форум”