ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Закупуване на Ситроен DS5

Искате да си купите Citroen, но не знаете какво да гледате или вече сте си купили. Погледнете ПЪРВО тук!

Автор на темата
martin76
Четящ
Регистриран: 10 юни 2016, 09:47
Кара: авант, бензинов

Закупуване на Ситроен DS5

Мнение от martin76 » 15 яну 2020, 18:53

Здравейте. Заглеждам се по ДС5. На външен вид колата много ми допада. Дали под лъскавата опаковка нещата са добри? Има ли проблеми с електриките? Автоматичната кутия адекватна ли е? Робот ли е или класически автомат? Заглеждам се по дизеловия мотор с хибрида, но може и друг ако има по добър. Четох че навигацията давала проблеми, така ли е? Всяко мнение ще ми е полезно.
Благодаря предварително.

Автор на темата
martin76
Четящ

Re: Закупуване на Ситроен DS5

Мнение от martin76 » 17 яну 2020, 08:43

Никой ли няма такъв автомобил?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребителски аватар

crazyfen

Регистриран: 28 дек 2008, 16:14
Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI 140 и 163 кончета

Мнение от crazyfen » 17 яну 2020, 16:14

Има цял раздел с няколко теми за DS5.
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

Автор на темата
martin76
Четящ

Мнение от martin76 » 17 яну 2020, 20:00

Прочетох ги, не ми отне много време но се ориентирах добре за модела.

Потребителски аватар

ferrari4456

Регистриран: 29 дек 2011, 11:57
Кара: C5 2.0HDi '02г и Xsara Picasso 2.0HDi '04г, C5 V6 '06г

Мнение от ferrari4456 » 18 яну 2020, 14:34

Има няколко такива в клуба.Гледай най-добре автомат класически с 2.0HDi 180кс.
Три коли на кръст има такива, не може да добиеш реална представа, иначе окачване, спирачки и тем подобни не са нещо кой знае колко скъпо.Качи се, покарай, ако те грабне взимай.
"Тих" за дизел е като "възпитан" за Убиец!

Потребителски аватар

crazyfen

Регистриран: 28 дек 2008, 16:14
Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI 140 и 163 кончета

Мнение от crazyfen » 18 яну 2020, 23:20

Аз лично се бях засилил да взимам, но колкото повече карах такава толкова повече не ми достигаше място. Гледаш я отвън хубава отвътре доста тесничко, дс4 същата бира...
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

Автор на темата
martin76
Четящ

Мнение от martin76 » 19 яну 2020, 18:14

От чуждите форуми разбрах че трябва да е след 2013 г. за са сменени задните амортисьори. За хибрида обаче никой нищо не казва. Търся автомобил с по висок клиренс, автомат, който да не е много дълъг (ще се кара и от жена), поне евро 5, 4 цилиндров мотор, бюджет около 20. 2008, Х1 са другите коли които заглеждам.

Потребителски аватар

nelsky

Регистриран: 15 окт 2013, 19:07
Кара: Subaru Outback 3.6R 260 hp и "патерица" Golf VI 1.4 TSI 122 hp DSG7

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от nelsky » 20 яну 2020, 00:21

Хибрида беше с по-различно окачване, ако си спомням правилно и вози по-добре. Да, с по-новите амортисьори вози доста по-добре, като се има предвид, че преди това е трагедия, особено ако е на 19-ки качена. Това не е точно автомобил с висок клиренс. Нормален си е, но сравнително дългата и ниска предна броня може да ти създава проблеми с бордюри и разни други препятствия. И не може да се каже, че е точно къс автомобил, в сравнение с С5 да, но сравнен с хечбек си е доста дълъг. Ако го търсиш за градски автомобил, това не е най-правилния избор.
Бивши:
Opel Vectra A 1.6i (75 Hp)
Opel Astra H 1.4i (90 Hp) Easytronic
Nissan Qashqai 2.0 (141 Hp) 4x4 CVT
Citroen C5(X7) 2.0 HDI 163 EAT6
Citroen DS5, HDi165 Aut. Sport Chic
Kia Sportage III 2.0 CRDI (184 Hp) Automatic
Citroen DS5 2.0 HDi 163 Aut. So Chic

Автор на темата
martin76
Четящ

Мнение от martin76 » 20 яну 2020, 19:48

nelsky написа:
20 яну 2020, 00:21
Хибрида беше с по-различно окачване..
Виждам, че си имал два броя. Може ли малко информация от първа ръка. Имаше ли някакви проблеми и ако да какви с модела? Разход? Усещат ли се добре 163 дизелови коне? Автомата роботизирана кутия, или класически автомат е? Ако е първата как сменя предавките? Каквото друго се сетиш да споделиш ще ми е полезно. Благодаря.

Потребителски аватар

nelsky

Мнение от nelsky » 21 яну 2020, 00:29

По-долу си копирам едно мнение от друга тема, може и да си го чел вече. Общо взето това е, кой-знае какво няма за добавяне. Първата кола беше с връщан километраж, вероятно беше над 230-40 000 реални километра, освен описаната по долу смяна на елементи от спирачната система, беше почнал да се обажда и "мозъка" на кутията, което е нормално за километрите, а ремонта си е направо евтин в сравнение с манипулациите по DSG :bigsmile:

Кутията на дизела си е нормален "Айсин", както на С5Х7. Превключва си нормално. На хибрида май е робот, поне по лоста на такова ми прилича.
Конете са си добре, кара се нормално, изпреварва се без притеснения. Ако намериш варианта със 180 к.с. сигурно ще е още по-добре, а мисля, че е и по-икономичен. Разход 6-6.5 на дълго, градско 12 във Варна, но моето градско не е критерий- къси разстояния, светофари и задръствания.
Нещо друго, което оцених когато останах без Ситроени, спирачките, поне за мен, са страхотни. Първият път, когато карах Субаруто на дълго, щях да сгъна едно БМВ отзад. Тръгнах да изпреварвам и когато реших да се прибера в лентата, чукнах спирачката, както съм свикнал на Ситроена за да изравня скоростите с колоната. Да, ама не, добре, че видях,че насреща няма кола наблизо-волана наляво, газ и пред БМВ-то, иначе направо го бях отнесъл. Тогава оцених ситроенските спирачки.

"Аз смених 2 от 2016-та насам. Първия беше 2012-та на 19-ки джанти, возеше като каруца. Втория беше произведен февруари 2015-та, на 18-ки джанти и возеше значително по-добре, Това което съм чел в чужди форуми е, че от 2013-та се монтират други амортисьори, които подобряват возията (не чак на фейслифта, както си мислех аз), така че търси след 2013-та.
Красив автомобил и отвън и отвътре. Обзора е доста зле, но се свиква, отпред изнесената колона на предното огледало те кара да се озърташ като лалугер при маневри и завои. Учудващо обзора през задното стъкло, което те кара да си мислиш, че няма да видиш нищо, всъщност не е чак толкова зле. Общо взето, усещането като седнеш е, че колата те обгръща отвсякъде, може би са търсели усещането за кокпит на спортен автомобил. Материалите за мен са по-зле от С5, повечето апликации, които приличат на метал/алуминий са си точно пластмасова имитация. Удобни кожени седалки, каквито нямат доста по-скъпи автомобили. Добър саунд, поне за мен.
На задните седалки съм се возил веднъж, когато продавах първата, останах доста доволен, беше ми удобно.

Проблеми-сменено серво и спирачна помпа, ако не се лъжа, на първата кола, после разбрах, че е имало акция за моделите от 2012-та за този проблем, но аз вече си бях платил за нови части.
На втората ми смениха кормилен прът гаранционно, някакво разбито каре ми казаха, така я взех на 27 000 км, кога се е разбило не знам.
И двете ми бяха 2.0 ХДИ 163 к.с. Усещането спрямо С5 Х7 със същия мотор и кутия е, че ДС5 е по-динамичен.

За возията, веднага след С5 е доста стряскаща, особено на първата, както писах и горе. Но постепенно й свикваш, както казах, втората си возеше съвсем нормално.

На хибрида му е по-малък багажника заради батериите, ако това ти е някакъв фактор.
Иначе си е обикновен, семеен хечбек, въпреки визията създаваща впечатление за спортна кола."
Бивши:

Автор на темата
martin76
Четящ

Мнение от martin76 » 22 яну 2020, 08:48

Благодаря за информацията. За дизеловите мотори е ясно, при бензина как стоят нещата? Например това https://mobile.bg/11579262507467452 Коне има, нютонметри едва ли, но най вероятно няма тапи като ФАП. Има ли някакви конструктивни недостатъци?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребителски аватар

nelsky

Мнение от nelsky » 22 яну 2020, 10:12

Не знам дали това не е мотора, дето беше някаква съвместна разработка с БМВ или нещо подобно. Обсъждано е във форума, ако за него става въпрос и отзивите не са добри. Аз лично познавам човек, на когото смениха гаранционно такъв мотор на Пежо 508, като преди това имаше пак доста проблеми. Някакъв нагар по клапаните ли се събираше, че трябваше да се чисти... Не си спомням вече, минаха 3-4 години вече.
Аз бих ти препоръчал да погледнеш това:

https://www.cars.bg/offer/5e1c52b410046 ... yKXSHRSBI0

Ако не греша, продавача е познат на колега от форума- Ситроенчев. Той е споменавал в няколко теми за него. Колите са му читави, поне такива са отзивите. Най-малкото на реални километри.
Имай предвид, че това което се продава у нас е на 99% с връщан километраж. Първия ДС5, който купих имаше запис в сервизната история на 117000 км на година и половина. Вътре изглеждаша като нов, когато аз го взех на предполагаеми около 220-30-40 000 км.
Имай предвид и друго, откакто видях обявата от горния линк, взех да се чудя, дали да не ги направя 3 ДС 5-ци за щастие :D
Бивши:

Потребителски аватар

vkk

Регистриран: 22 ное 2018, 08:34
Кара: C4 1.6i 109hp petrol

Мнение от vkk » 22 яну 2020, 13:54

мхм, май точно Prince моторът се слага на бензинката.
Досега и аз добра дума за него не съм чул от никъде.

Автор на темата
martin76
Четящ

Мнение от martin76 » 25 яну 2020, 16:51

Колата изглежда интересно, но има няколко минуса за мен. 2012 г. е ще трябва да сменям амортисьори, няма мемори на седалките (ще я караме на двойна езда) и е черна (колкото и смешно да звучи тоя довод, не искам черна кола).

Потребителски аватар

nelsky

Мнение от nelsky » 25 яну 2020, 17:30

Черни, бели и аз не ща много, че обикновено значи " Такси", но мисля, че тук не е. За седалките не бях забелязал. Здраве да е! От на жената Голфа е по-добре, аз мога да я преслушам, ако изчака още месец. Макар че един "Кактус" ще й е по-удобен за в града.
Бивши:

Потребителски аватар

Citroenchev

Регистриран: 22 дек 2004, 15:24
Кара: Всичко, което доставя удоволствие

Мнение от Citroenchev » 27 яну 2020, 07:05

DS5-та от линка е на Сашо, да той внася доста читави автомобили, 95% от тях са Citroen.

Prince мотора има проблеми с задвижването на газоразпределението и картерните газове. До 2015 г повечето автомобили с този мотор правят сериозни проблеми. След 2015 почти няма оплаквания, явно са дороботвали нещо. Иначе върви много добре и гори доста преимливо за бензин. Все пак е мотор с турбина и директно впръскване (т.е. има всичко, което има и един дизел ... съответно повече неща да се счупят).

Аз съм карал хибриден DS5 един ден ... но достатъчно за да придобия впечетление (мислех да сменя С5-та с него, беше на същия Сашо, едва на 10-тина хиляди км, на няколко месеца). За мен това е лайфстайл автомобил, без да притежава характеристиките на дори средна по практичност кола: много твърдо окачване (не помага дори тежкия хибрид + новите амортисьори + многораменното окачване отзад), даже VW Pasat вози по-добре; много тесен отзад, много малък багажник (за хибрида говоря, там е хибридната техника).

Кутията на хибрида а робот, чувал съм за проблеми с синхронизацията на ел.мотора и кутията. Но като цяло колите на PSA ох тези поколения нямат сериозни проблеми с електрониката.

За мен при кола втора употреба основното е състоянието, а цвят и екстри са на заден план ... но всики си знае за себе си.

Успех!
бивши Citroen-и и други:
C15D 1987
BX 17RD 1988
BX TurboD Pallas 1993
Xantia 2.1 TD SX Plus 1998
Xantia V6 24 Valve EXCLUSIVE automatic Hidro-Active 1999
VW Jetta Trendline 1.4TSI DSG 2012

Автомобил проект Citroen Xantia Activa V6 1999

сега Citroen C5 X7 V6 24 Valve petrol Exclusive 2009 и VW Passat B8 1.8TSI DSG Highline 2016

От време на време Xantia 1.9TurboD Estate 1995

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Искам да си купя / Купих си - Citroen”