ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Дъжд в двигателния отсек - C4 Picasso (2007, бензин)

Производство: (2006-)
Потребителски аватар

Автор на темата
C4MAINA
Четящ
Регистриран: 13 яну 2020, 17:38
Кара: Citroen C4 Picasso, 1.8 16v

Дъжд в двигателния отсек - C4 Picasso (2007, бензин)

Мнение от C4MAINA » 13 яну 2020, 18:00

Привет колеги,

Колата е C4 Picasso (2007г) 1.8 бензин, 16v, ръчни скорости - при мен е от около месец, без особени оплаквания освен:

Открих, че при дъжд в двигателния отсек влиза вода, което за мен е много притеснително.

Предният капак изглежда не пасва добре откъм предното стъкло - при внимателен оглед и светване с фенерче навътре, виждам пролука на отбелязаното с червени стрелки място.

Проблемът е тук, между двете пластмасови части - отдолу има гумено уплътнение, което изглежда не уплътнява:

Изображение

Точно отдолу са кутиите с ECU-то и блока с предпазителите който се помещава върху акумулатора (!) - гаранция за проблеми ако някъде влезе и остане вода!

Изображение

Някой имал ли е подобен проблем и как се решава??

Благодаря предварително и поздрави от Пловдив!

Потребителски аватар

Rumen.Georgiev

Регистриран: 31 дек 2008, 10:11
Кара: CITROEN XANTIA 2.0 HDI 110 h.p. 99`
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Дъжд в двигателния отсек - C4 Picasso (2007, бензин)

Мнение от Rumen.Georgiev » 13 яну 2020, 20:18

Този луфт не е ли прекалено голям? (зелената стрелка)
D5lwRVw.jpg
Днес карам за втори път!
Ако на всяко кьоше сложиш по един глупак, пак ще останат глупаци без кьошета.

Потребителски аватар

Автор на темата
C4MAINA
Четящ

Мнение от C4MAINA » 13 яну 2020, 20:57

Привет, луфтът е доста голям, от другата страна също не е малък.

Прочетох малко в английските форуми, проблемът с изкривяването на капка изглежда често срещан, за справка тази тема: http://c4owners.org/plugins/forum/forum ... p?124034.0

Пише, че кривия капак си го оправяли с натискане / дооформяне с ръка - пробвах, но се уплаших да не го счупя още повече. Хем е като направен от станиол този капак, хем не иска да се огъва в желаната форма.

Алуминиев ли е? Читав тенекиджия ще се справи ли или да мисля за друг вариант?

Потребителски аватар

marian stoev
Нов потребител
Регистриран: 21 ное 2016, 11:25
Кара: citroen C4 picasso 2.0i 140hp

Мнение от marian stoev » 14 яну 2020, 17:58

Привет! Да,капакът е алуминиев и този луфт се получава от подпората на капака когато го вдигнеш. Масово явление е при този модел,при мен също го има. Защо са го направили по този тъп начин не зная. Сложили амортисьори на жабките в купето,на предния капак една пръчка,която деформира визията на колата...

Добавено от автора след 5 минути 3 секунди:
Но сега прегледах снимките на омазания двигател в голям размер. Проблема едва ли е от този луфт. Няма начин от там да нахвърля толкова кал.. По скоро ти липсват кори отдолу под двигателя,или подкалниците не са наред нещо.

Потребителски аватар

Автор на темата
C4MAINA
Четящ

Мнение от C4MAINA » 15 яну 2020, 14:50

Здравей, благодаря за отговорите.

Това с луфта на капака май го забелязваме само ние, собствениците на C4 Picasso, да си кажа честно хич нямаше да ми дреме ако не влизаше вода.

А за омазването - 100% е от дъжда, просто снимката изглежда по-зле отколкото е:
Това което прилича на много омазана кал всъщност е обичайния тънък слой леко намаслен прах, който си полепва в двигателния отсек нормално, само че намокрен на пръски от влязлата под леко налягане под процепа на капака дъждовна вода. 100% гаранция, че зацапването не е от движение, защото снимката е на паркомясто след обилен нощен дъжд преди да е запалена и карана колата. Като паркирах предишната вечер прахта си беше суха.

По-страшно изглежда отколкото е всъщност, но пък да ти вали под капака въобще не е допустимо за нормален автомобил в 21 век.

На първо време ще пробвам с допълнително уплътнение, взех от микропорестите тръби за топлоизолиране на водопроводи.

За перманентно решение ще търся специалист-тенекеджия, дано да има някакво елементарно решение, например огъване на правилното място като описват в UK форумите.

Потребителски аватар

Rumen.Georgiev

Регистриран: 31 дек 2008, 10:11
Кара: CITROEN XANTIA 2.0 HDI 110 h.p. 99`
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Rumen.Georgiev » 15 яну 2020, 20:22

Що кривите капаците бре :( Повдигнах въпроса, защото ако се прибере луфта от пантите сигурно и капака ще опре в уплътнението и няма да тече :skratch:
Днес карам за втори път!
Ако на всяко кьоше сложиш по един глупак, пак ще останат глупаци без кьошета.

Потребителски аватар

Автор на темата
C4MAINA
Четящ

Мнение от C4MAINA » 16 яну 2020, 11:52

Привет! Стига да има вариант за прибиране на капака от пантите - ще съм много щастлив.

Не съм обнадежден от това което прочетох в английския форум (линк по-горе) - техният „официален представител на Ситроен“ направо им е предписал новa пантa за £300.

Капак - не съм успял да изкривя до момента, доста е жилав и ме е страх да не направя беля, затова не съм го натискал.

Понеже хабер си нямам какво мога да направя повече, ще търся помощ от професионалист и ще пиша какъв е резултатът.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C4 Picasso / SpaceTourer”