ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Търся мнения и съвети за C4

Производство: (2004-)

Автор на темата
Shmirgel
Новак
Регистриран: 02 ное 2019, 17:44
Кара: Кракомобил. Движи се на рамен. Гумите са Nike.

Търся мнения и съвети за C4

Мнение от Shmirgel » 02 ное 2019, 18:12

Здравейте, обмислям покупка на Ситроен C4, 2004-2005г, до към 3000 хиляди лв. на старо. Толкова ми е бюджета. Съображенията ми са следните:
* Да е евтина за поддръжка (Понеже е френска се надявам частите да са по-евтини)
* Да гори малко
* Да е добре запазена.
Обяви има много, но не бързам никак, и преди да съм купил каквото и да е ми се иска да мнения и съвети на собственици. Като цяло доволни ли сте от автомобила си? Какъв разход ви дава? Как е откъм надеждност и поддръжка? Евтини ли са частите? За какво трябва да внимавам при покупка? Дизел или бензин с газова? Наисина приветствам всяко мнение. Колата много ми харесва като дизаин, особено двувратата версия.

Потребителски аватар

gecoto
Нов потребител
Регистриран: 28 авг 2017, 09:38
Кара: Land Rover Freelander TD4 / C4 1,6 hdi 66kw / ex Citroen Berlingo 1,6hdi XTR / ex Nissan X-Trail Columbia 2,2dci

Re: Търся мнения и съвети за C4

Мнение от gecoto » 04 ное 2019, 08:44

Отн.горните въпроси - единственото което трябва да направиш,е да ползваш "търсачката" и да отделиш време за ... четене!
Има толкова много и подробно писано ...
Четене "му е майката"!

Потребителски аватар

vkk

Регистриран: 22 ное 2018, 08:34
Кара: C4 1.6i 109hp petrol

Мнение от vkk » 04 ное 2019, 20:57

Аз не съм от хората, които си падат по хвалене на своето, защото рядко изкарвам късмет с вещите си, но за Ц4 мога да кажа, че е най-готината кола, която съм имал досега.
Екстремно здрава, непретенциозна, евтина за поддръжка, страхотен интериор и индивидуален външен вид /това са субективни неща/, маневрена и икономична, усеща се стабилна в завои.
Мога да говоря за бензиновата, защото такава имам: извън града рядко минава 5 на сто, в града е към 8 лятото и 9-10 зимата.
С един резервоар се стига до Италия.
Ако се поддържа в АМК с хубави части, не се издевателства с газови и подобни побългарявания - колата се отблагодарява подобаващо.
От дизели не разбирам, като търсих моята - оглеждах и нафтови - не беше моето. Няма да влизам в подробности, че темата е чувствителна.
Относно обявите - изглеждат ти много, но като вземеш да търсиш конкретно, ще видиш, че адски рядко се намира читав екземпляр. Каквато и да е колата - попаднала в ръцете на мърляч - е пътник!
Като се ориентираш към версия на двг, ще се опитам да помогна повече. Те са 4 бензинови и още толкова дизелови ... няма как да се пише за всеки.

Потребителски аватар

alex_789

Регистриран: 13 апр 2017, 20:31
Кара: Citroen C4 VTR 1.6 16V

Мнение от alex_789 » 09 ное 2019, 10:16

Здравей, значи относно подръжка за мен лично не е скъпа, сменях накрайници които ми седнаха 10 лв за брой с отстъпката и то добра марка. Комплект ангренаж и водна помпа 200 лв и филтри. Моя съвет е ако търсиш, да си намериш бензинова 1.6 109 много непретенциозни мотори и здрави. Аз преди да си взема ситроенчето имах корейско ванче, на което подръжката не му беше по евтина. В заключение мога да кажа,че ситроен ц4 е доста здрава и евтина за подръжка сравнение с голф5 например.

Потребителски аватар

mIRIx

Регистриран: 25 юли 2007, 22:53
Кара: Citroen Секси 1.5 D - 2001 без тунинг елементи, Citroen C5ко 2.0 HDi 138 2004 на края exclusive без топлене на дупарата.

Мнение от mIRIx » 09 ное 2019, 22:22

K
Карайте VW нищо че им е умрел компресора на климатиика, нито че мотора в умрял от създаванет.
Не се сърдете, че пиша грешно! на тъмно и с телефон, особено лоша комбинация. Ако някой се дразни много да ми пише на ЛС да си поправя грешките!
Няма нищо по хубаво от домашната бира и 5 ++ цилиндров двигател
||| \~/ - Скара Бира
Изображение пот на 100 м. с таз ръчна количка

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “С4”