ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

рециклиране на фарове - как ? или смяна с ксенон

Производство: Mk I (1997-1999), Mk II (2000-2006)

Автор на темата
ged
Нов потребител
Регистриран: 27 мар 2005, 19:34

рециклиране на фарове - как ? или смяна с ксенон

Мнение от ged » 28 окт 2019, 09:16

Колеги, на жената колта сляпа.

искам да отворя фаровете, да изчистя стъклата, да боядисам в асеновград или стрелча рефлекторите, да сервизирам фаровете и да ги затворя.

преди съм си отварял старите фарове на старата мазда, но стъклото беше стъкло а не пластмаса, и беше лепнато с маджун, а не със силикон. как стаава номера с отваряне на фара ? как се маха силикоона ?

втора питанка, ако не се занимавам с глупости, мога ли ида сложа ксенон, или да пробвам с лед ?
каква е разликата между лед и ксенон ?
знам, че менте ксеноните светят направо, и не отразяват толкоква светлината от рефлектора, или в случая не е толкова важен.

как седи въпроса с лед крушките ? те как осветяват ? през рефлектора или директно на пред ?

Добавено от автора след 1 минута 45 секунди:
коалта е МК2 ;)

едит: моля някой от админите да изтрие предишната тема, не знам защо я дублирах при поста.

Rgrds,

Потребителски аватар

гмм

Регистриран: 15 мар 2009, 20:10
Кара: xsara комби 1.6 16v бензин 108кс 01г

Re: рециклиране на фарове - как ? или смяна с ксенон

Мнение от гмм » 28 окт 2019, 11:10

Защо не пробваш като за начало само с полиране. Но направено от някой професионалист ,а не на някоя автомивка.

Автор на темата
ged
Нов потребител

Мнение от ged » 28 окт 2019, 14:36

Няма ефект сменени са крушките ... с някакъв осрам и са полирани фаровете от " дипломиран експерт майстор" - няма ефект.

Потребителски аватар

Ю.Вълчинов

Регистриран: 08 май 2011, 21:29
Кара: Citroen Xantia '96 1.8 16V

Мнение от Ю.Вълчинов » 28 окт 2019, 18:57

Ако рециклираш фаровете определено ще се подобрят нещата, ксенон задължително с лупа иначе не осветява като хората и се разсейва много.

LED може да намериш и читав комплект за рефлектор, но виж в тубата кой точно, че резултатите са различни за различните цокли. Ако намериш на добра цена нови фарове също е добро решение, само трябва да отидеш на някое място да ги регулират като хората.

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 28 окт 2019, 20:53

LED-овете се разсейват не по-малко от ксенона. "След като сложих ксенон/лед вече няма смисъл да включвам на дълги". Естествено че няма смисъл, те светят на 120 градуса със малко по-светло петно в центъра. Полираните фарове трябва да ги пазиш като очите си. Един по-старателен младеж на автомивка ги прави матови за секунди.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

На линия
Потребителски аватар

stamenov1

Регистриран: 15 авг 2006, 11:37
Кара: Ситроен C5 1.6 HDI 2006 г., Ксантия 1.6 газ "star gas" без екстри+економайзер, климатроник, вече и ксенон 5000 к., 95 г. вече не Рено Рапид 1.1 газ-бензин
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от stamenov1 » 29 окт 2019, 11:43

За защита на полираните фарове може да се залепи и прозрачното фолио за фарове.
ХОРА КАРАЙТЕ РАЗУМНО! УМНИЯТ ОТСТЪПВА !!!
ПРАВЕТЕ ДОБРО, ЗАЩОТО ЗЛОТО В СВЕТА И БЕЗ ТОВА Е МНОГО!!!
КАРТА №228
Продавам очила за нощно шофиране и мъгла

Автор на темата
ged
Нов потребител

Мнение от ged » 29 окт 2019, 15:27

Препоръчайте ми от къде да си купя лед или ксенон ? май ксенон с лупа не мога да вкарам във фара на ксарата.

btw: някой успявал ли е да разглоби фар на ксарата ? как става ? пробвах на 150 градуса за 15 мин във фурната, но нещо не се получи.
други техники ?

Добавено от автора след 2 часа 4 минути 15 секунди:
Сега се замислям, че даже не знам какви са крушките във фара. Далинса 2 h1 и h7 , или е една Н4 ...добре, че жената не чете тук :viarnoli:

Потребителски аватар

гмм

Регистриран: 15 мар 2009, 20:10
Кара: xsara комби 1.6 16v бензин 108кс 01г

Мнение от гмм » 29 окт 2019, 19:47

H7 са кушките и смяната им е тегава работа. Най-вече на левият фар ,защото буксата на ABS- а пречи яко. Самите крушки се щракват на едни букси, които с течение на времето се стопяват.

Потребителски аватар

vkk

Регистриран: 22 ное 2018, 08:34
Кара: C4 1.6i 109hp petrol

Мнение от vkk » 30 окт 2019, 00:26

Ако сложиш ксенон на обикновен рефлекторен фар, ще последват следните ситуации:
- ГТП няма начин да минеш;
- ако караш ти - ще си изядеш боя някъде по пътя, ако кара жена ти, може и по-грубо да стане.

Канаваро
Нов потребител
Регистриран: 22 апр 2019, 21:28
Кара: Citroen xsara 1.9 d 2001 год.

Мнение от Канаваро » 30 окт 2019, 16:34

Re гмм "буксата на ABS-а пречи яко"/и при моя случай пречи, но я откачам чрез скобата и е по-лесно,зор ми е да поставянето после с 2 пръста телчетата в Г-образните улеи вътре.
А кое е за предпочитане: прозрачно фолио на фаровете или пръсване с прозрачен лак след полирането ?

Потребителски аватар

wolfen
Редовен
Регистриран: 03 юли 2006, 09:20
Кара: Xsara 1.8 8V 90 HP
Контакти:

Мнение от wolfen » 06 ное 2019, 10:53

vkk написа:
30 окт 2019, 00:26
Ако сложиш ксенон на обикновен рефлекторен фар, ще последват следните ситуации:
- ГТП няма начин да минеш;
- ако караш ти - ще си изядеш боя някъде по пътя, ако кара жена ти, може и по-грубо да стане.
Само да питам...Карал ли си ксара с ксенон?
А без?

Когатото взех колата си смених няколко чифтах халогенни крушки , чистих,полирах ,ефект освен визуален НИКАКЪВ!
Фаровете ми са без загуба на огледална повърхост вътре и са визуално като нови.

Сложи КСЕНОН но не от най евтините.
Отиди в сервиз,плати за качествен ,дори и без лупи ефект има.
Нека ти го настроят.Изказвания тип --ама разсейват са пълен шит..
Има съвременни крушки с вградени рефлектори в тях против разсейване и заслепяване.
Отделно 4500 келвина са температура на светлината като халогенна крушка.
И трябва да видиш самата крушка за да разбереш каква е всъщност.
До сега никой не ми е святкал че го заслепявам .
Подобрението е несравнимо защото съм спирал вечер да проверявам имам ли светлини изобщо преди ксенона..Толкова добре светят тези фарове с обикновен халоген.
На преглед минавам където кажете .
Вече 5 години нямам връщане.
Боя по скоро ще си изкара някой с тъпи изказвания без изобщо да има опит в тази сфера!

Потребителски аватар

vkk

Мнение от vkk » 06 ное 2019, 13:01

Ами виж - производителят е казал, че ксенон стои в лупа. Аз не съм по-умен от него, затова се придържам към измисленото от него.
Тълкуване може да се прави всякакво, но резултатът е подобен на - да си махнеш егр-а, катализатора, фап-а, да се смениш маховика с жигулов, да си туриш сини пръскалки, ангелски очи ... все света ще върви.
Аз също не светя на подобни - просто няма смисъл. Можеш ли да убедиш някой, че като фуфли трови всичко, че като си е сменил фаровете - заслепява останалите, че като си претака зелето на терасата смърди на всички, че да си коли свинете по дворовете не е нормално - ми няма убеждаване такъв човек, той все си е прав.

Потребителски аватар

Rumen.Georgiev

Регистриран: 31 дек 2008, 10:11
Кара: CITROEN XANTIA 2.0 HDI 110 h.p. 99`
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Rumen.Georgiev » 06 ное 2019, 18:34

На Илиенци имаше примоция - ксеноно беше 28 - 30 BGN - давай народе, че не остана :bigsmile:
Днес карам за втори път!
Ако на всяко кьоше сложиш по един глупак, пак ще останат глупаци без кьошета.

Потребителски аватар

splendor
Нов потребител
Регистриран: 24 май 2019, 09:33
Кара: Xsara Picasso 2.0 HDI

Мнение от splendor » 10 ное 2019, 00:31

vkk написа:
06 ное 2019, 13:01
Ами виж - производителят е казал, че ксенон стои в лупа. Аз не съм по-умен от него, затова се придържам към измисленото от него.
Тълкуване може да се прави всякакво, но резултатът е подобен на - да си махнеш егр-а, катализатора, фап-а, да се смениш маховика с жигулов, да си туриш сини пръскалки, ангелски очи ... все света ще върви.
Аз също не светя на подобни - просто няма смисъл. Можеш ли да убедиш някой, че като фуфли трови всичко, че като си е сменил фаровете - заслепява останалите, че като си претака зелето на терасата смърди на всички, че да си коли свинете по дворовете не е нормално - ми няма убеждаване такъв човек, той все си е прав.
Ти може да не светиш но други го правят и той ако има акъл ще се съобрази, ако ли не то това ще му е най-малкия проблем.
Това, че колите произвеждани преди 15 години не са имали ксенон и лед, и производителя не е предписал едно от тези неща не означава, че технологиите не се развиват. В момента има доста лед крушки направени за рефлектор, които с нищо не отстъпват на халогенната крушка. Та лафа, те разсейват много, беше актуален преди няколко години, сега звучи изтъркано.
Visit my photo page and enjoy: www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov

Автор на темата
ged
Нов потребител

Мнение от ged » 13 ное 2019, 21:05

Добре, препоръчайте ми тогава ксенон или лед за рефлектор.
още съм раздвоен за ксенон или лед, както и за модел.

Автор на темата
ged
Нов потребител

Мнение от ged » 14 ное 2019, 07:39

насочвам се към лед.
тези дали са окей ?
https://www.olx.bg/ad/diodni-led-krushk ... 29a1423032

Потребителски аватар

vkk

Мнение от vkk » 14 ное 2019, 10:13

Някъде бях чел, че не става работата без преправяне на фара, нещо стърчеше и се налагаше побългаряване чрез изрязване :D
Другият проблем, който ми е известен е, че доста бързо горят.
Аз също съм се интересувал, защото на ц4 фаровете са също толкова ужасни, но се примирявам със ситуацията, предвид гореспоменатите неудобства. Като съм бил достатъчно тъп да не взема модела с ксенон, сега ще се кьоря.

Автор на темата
ged
Нов потребител

Мнение от ged » 14 ное 2019, 13:42

аз карам мазда 6 с фабричен ксенон на къси. не си мисли, че не ми е прегорял рефлектора и самото пвц стъкло... с лупи, без лупи, нищо не виждам ... мисля на моята да разглабям и рециклирам фарове, но първо да пробвам с фаровете на женанта, че са по евтини :) :jako: :bigsmile: :-P

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 14 ное 2019, 14:53

Качвал съм се на едно Сузуки Витара 2007 - ма с лупи и на Пежо 407 пак с лупи. И двете са с халогенни крушки. Положението с осветлението е по-зле от трагично. На С5 - ицата съм с фабричен рефлекторен ксенон D2R и дълги светлини не ползвам. Фаровете са неразличими от нови. За мен по-добро от фабричен ксенон на рефлектор няма.
ЛЕД - овете пържат очи, дори и фабричните.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Автор на темата
ged
Нов потребител

Мнение от ged » 19 ное 2019, 16:53

купих си лед от слабите с регулиране на крушката на 360 градуса от някакъв сайт в стара загора.
крушките влязоха без проблем, не виждам да има разсейки, като правят се настроят, образуват интересен поток на светлината.
дясната свети напред в банкета. ще се опитам да кача довечера снимки от подземния гараж.

Добавено от автора след 3 часа 15 минути 36 секунди:
Оказа се, че десния фар е счупен и не може да се регулира по височина.

Добавено от автора след 1 минута 38 секунди:
Това е в пълен мрак
Прикачени файлове
20191119_181253.jpg
20191119_180431.jpg

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Xsara”