ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

рециклиране на фарове - как ? или смяна с ксенон

Производство: Mk I (1997-1999), Mk II (2000-2006)

Автор на темата
ged
Нов потребител
Регистриран: 27 мар 2005, 19:34

рециклиране на фарове - как ? или смяна с ксенон

Мнение от ged » 28 окт 2019, 09:16

Колеги, на жената колта сляпа.

искам да отворя фаровете, да изчистя стъклата, да боядисам в асеновград или стрелча рефлекторите, да сервизирам фаровете и да ги затворя.

преди съм си отварял старите фарове на старата мазда, но стъклото беше стъкло а не пластмаса, и беше лепнато с маджун, а не със силикон. как стаава номера с отваряне на фара ? как се маха силикоона ?

втора питанка, ако не се занимавам с глупости, мога ли ида сложа ксенон, или да пробвам с лед ?
каква е разликата между лед и ксенон ?
знам, че менте ксеноните светят направо, и не отразяват толкоква светлината от рефлектора, или в случая не е толкова важен.

как седи въпроса с лед крушките ? те как осветяват ? през рефлектора или директно на пред ?

Добавено от автора след 1 минута 45 секунди:
коалта е МК2 ;)

едит: моля някой от админите да изтрие предишната тема, не знам защо я дублирах при поста.

Rgrds,

Потребителски аватар

гмм

Регистриран: 15 мар 2009, 20:10
Кара: xsara комби 1.6 16v бензин 108кс 01г

Re: рециклиране на фарове - как ? или смяна с ксенон

Мнение от гмм » 28 окт 2019, 11:10

Защо не пробваш като за начало само с полиране. Но направено от някой професионалист ,а не на някоя автомивка.

Автор на темата
ged
Нов потребител

Мнение от ged » 28 окт 2019, 14:36

Няма ефект сменени са крушките ... с някакъв осрам и са полирани фаровете от " дипломиран експерт майстор" - няма ефект.

Потребителски аватар

Ю.Вълчинов

Регистриран: 08 май 2011, 21:29
Кара: Citroen Xantia '96 1.8 16V

Мнение от Ю.Вълчинов » 28 окт 2019, 18:57

Ако рециклираш фаровете определено ще се подобрят нещата, ксенон задължително с лупа иначе не осветява като хората и се разсейва много.

LED може да намериш и читав комплект за рефлектор, но виж в тубата кой точно, че резултатите са различни за различните цокли. Ако намериш на добра цена нови фарове също е добро решение, само трябва да отидеш на някое място да ги регулират като хората.

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 28 окт 2019, 20:53

LED-овете се разсейват не по-малко от ксенона. "След като сложих ксенон/лед вече няма смисъл да включвам на дълги". Естествено че няма смисъл, те светят на 120 градуса със малко по-светло петно в центъра. Полираните фарове трябва да ги пазиш като очите си. Един по-старателен младеж на автомивка ги прави матови за секунди.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Потребителски аватар

stamenov1

Регистриран: 15 авг 2006, 11:37
Кара: Ситроен C5 1.6 HDI 2006 г., Ксантия 1.6 газ "star gas" без екстри+економайзер, климатроник, вече и ксенон 5000 к., 95 г. вече не Рено Рапид 1.1 газ-бензин
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от stamenov1 » 29 окт 2019, 11:43

За защита на полираните фарове може да се залепи и прозрачното фолио за фарове.
ХОРА КАРАЙТЕ РАЗУМНО! УМНИЯТ ОТСТЪПВА !!!
ПРАВЕТЕ ДОБРО, ЗАЩОТО ЗЛОТО В СВЕТА И БЕЗ ТОВА Е МНОГО!!!
КАРТА №228
Продавам очила за нощно шофиране и мъгла

Автор на темата
ged
Нов потребител

Мнение от ged » 29 окт 2019, 15:27

Препоръчайте ми от къде да си купя лед или ксенон ? май ксенон с лупа не мога да вкарам във фара на ксарата.

btw: някой успявал ли е да разглоби фар на ксарата ? как става ? пробвах на 150 градуса за 15 мин във фурната, но нещо не се получи.
други техники ?

Добавено от автора след 2 часа 4 минути 15 секунди:
Сега се замислям, че даже не знам какви са крушките във фара. Далинса 2 h1 и h7 , или е една Н4 ...добре, че жената не чете тук :viarnoli:

Потребителски аватар

гмм

Регистриран: 15 мар 2009, 20:10
Кара: xsara комби 1.6 16v бензин 108кс 01г

Мнение от гмм » 29 окт 2019, 19:47

H7 са кушките и смяната им е тегава работа. Най-вече на левият фар ,защото буксата на ABS- а пречи яко. Самите крушки се щракват на едни букси, които с течение на времето се стопяват.

Потребителски аватар

vkk

Регистриран: 22 ное 2018, 08:34
Кара: C4 1.6i 109hp petrol

Мнение от vkk » 30 окт 2019, 00:26

Ако сложиш ксенон на обикновен рефлекторен фар, ще последват следните ситуации:
- ГТП няма начин да минеш;
- ако караш ти - ще си изядеш боя някъде по пътя, ако кара жена ти, може и по-грубо да стане.

Канаваро
Четящ
Регистриран: 22 апр 2019, 21:28
Кара: Citroen xsara 1.9 d 2001 год.

Мнение от Канаваро » 30 окт 2019, 16:34

Re гмм "буксата на ABS-а пречи яко"/и при моя случай пречи, но я откачам чрез скобата и е по-лесно,зор ми е да поставянето после с 2 пръста телчетата в Г-образните улеи вътре.
А кое е за предпочитане: прозрачно фолио на фаровете или пръсване с прозрачен лак след полирането ?

Потребителски аватар

wolfen
Редовен
Регистриран: 03 юли 2006, 09:20
Кара: Xsara 1.8 8V 90 HP
Контакти:

Мнение от wolfen » 06 ное 2019, 10:53

vkk написа:
30 окт 2019, 00:26
Ако сложиш ксенон на обикновен рефлекторен фар, ще последват следните ситуации:
- ГТП няма начин да минеш;
- ако караш ти - ще си изядеш боя някъде по пътя, ако кара жена ти, може и по-грубо да стане.
Само да питам...Карал ли си ксара с ксенон?
А без?

Когатото взех колата си смених няколко чифтах халогенни крушки , чистих,полирах ,ефект освен визуален НИКАКЪВ!
Фаровете ми са без загуба на огледална повърхост вътре и са визуално като нови.

Сложи КСЕНОН но не от най евтините.
Отиди в сервиз,плати за качествен ,дори и без лупи ефект има.
Нека ти го настроят.Изказвания тип --ама разсейват са пълен шит..
Има съвременни крушки с вградени рефлектори в тях против разсейване и заслепяване.
Отделно 4500 келвина са температура на светлината като халогенна крушка.
И трябва да видиш самата крушка за да разбереш каква е всъщност.
До сега никой не ми е святкал че го заслепявам .
Подобрението е несравнимо защото съм спирал вечер да проверявам имам ли светлини изобщо преди ксенона..Толкова добре светят тези фарове с обикновен халоген.
На преглед минавам където кажете .
Вече 5 години нямам връщане.
Боя по скоро ще си изкара някой с тъпи изказвания без изобщо да има опит в тази сфера!

Потребителски аватар

vkk

Регистриран: 22 ное 2018, 08:34
Кара: C4 1.6i 109hp petrol

Мнение от vkk » 06 ное 2019, 13:01

Ами виж - производителят е казал, че ксенон стои в лупа. Аз не съм по-умен от него, затова се придържам към измисленото от него.
Тълкуване може да се прави всякакво, но резултатът е подобен на - да си махнеш егр-а, катализатора, фап-а, да се смениш маховика с жигулов, да си туриш сини пръскалки, ангелски очи ... все света ще върви.
Аз също не светя на подобни - просто няма смисъл. Можеш ли да убедиш някой, че като фуфли трови всичко, че като си е сменил фаровете - заслепява останалите, че като си претака зелето на терасата смърди на всички, че да си коли свинете по дворовете не е нормално - ми няма убеждаване такъв човек, той все си е прав.

Потребителски аватар

Rumen.Georgiev

Регистриран: 31 дек 2008, 10:11
Кара: CITROEN XANTIA 2.0 HDI 110 h.p. 99`
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Rumen.Georgiev » 06 ное 2019, 18:34

На Илиенци имаше примоция - ксеноно беше 28 - 30 BGN - давай народе, че не остана :bigsmile:
Днес карам за втори път!
Ако на всяко кьоше сложиш по един глупак, пак ще останат глупаци без кьошета.

Потребителски аватар

splendor
Нов потребител
Регистриран: 24 май 2019, 09:33
Кара: Xsara Picasso 2.0 HDI

Мнение от splendor » 10 ное 2019, 00:31

vkk написа:
06 ное 2019, 13:01
Ами виж - производителят е казал, че ксенон стои в лупа. Аз не съм по-умен от него, затова се придържам към измисленото от него.
Тълкуване може да се прави всякакво, но резултатът е подобен на - да си махнеш егр-а, катализатора, фап-а, да се смениш маховика с жигулов, да си туриш сини пръскалки, ангелски очи ... все света ще върви.
Аз също не светя на подобни - просто няма смисъл. Можеш ли да убедиш някой, че като фуфли трови всичко, че като си е сменил фаровете - заслепява останалите, че като си претака зелето на терасата смърди на всички, че да си коли свинете по дворовете не е нормално - ми няма убеждаване такъв човек, той все си е прав.
Ти може да не светиш но други го правят и той ако има акъл ще се съобрази, ако ли не то това ще му е най-малкия проблем.
Това, че колите произвеждани преди 15 години не са имали ксенон и лед, и производителя не е предписал едно от тези неща не означава, че технологиите не се развиват. В момента има доста лед крушки направени за рефлектор, които с нищо не отстъпват на халогенната крушка. Та лафа, те разсейват много, беше актуален преди няколко години, сега звучи изтъркано.
Visit my photo page and enjoy: www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Xsara”