ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

C3 1.4 vti Проблем

Производство: (2002-)

Автор на темата
krumpetrov
Новак
Регистриран: 09 окт 2019, 20:00
Кара: C3

C3 1.4 vti Проблем

Мнение от krumpetrov » 09 окт 2019, 22:09

Здравейте, отскоро съм собственик на въпросния автомобил, и имам един проблем който до сега никой не го реши.Колата е 1.4 vti 95 2011г.Проблема е следния при ниски обороти 1200-1500 градско каране 40-50 км с висока предавка 4та или 5та и плавно подаване на газ има едно придърпване все едно не и стига горивото и светва чека ,започва да работи на 3 цилиндъра и перката неспира.При диагностика в ситроен казаха първо свещи ,не се оправи .После казаха почистване на двигател с водород ефект никакъв.Проверка на бобини всичко е наред с тях .При диагностика с живи данни колата работи като по учебник компресия в нормите .Извънградско никакви проблеми работи нормално разход 6/100 с автопилот.Колата е на 70000км няма тракания от веригата.Грешката която излиза при диагностика е проблем със запалването в някой от цилиндрите върти ги но най често 2ри и 3ти.Хидравличните клапани изглеждат като нови и двата.

Потребителски аватар

Ю.Вълчинов

Регистриран: 08 май 2011, 21:29
Кара: Citroen Xantia '96 1.8 16V

Re: C3 1.4 vti Проблем

Мнение от Ю.Вълчинов » 13 окт 2019, 02:35

Привет колега.

По принцип щом казва че има грешка в запалването,значи наистина е така. Аз бих те посъветвал да отидеш да закачат колата на осцилоскоп. Така ще имаш представа дали бобината е проблемна, обикновено заминава заради не сменявани свещи на време. Другото което е, че може някой датчик да не работи в норми и да прави проблеми.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C3”