ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

проблема се задълбочава

Производство: (1999-2008)

Автор на темата
emil.danailov@abv.bg
Редовен
Регистриран: 14 юни 2016, 21:14
Кара: ксара пикасо 1.6 95к.с

проблема се задълбочава

Мнение от emil.danailov@abv.bg » 05 сеп 2019, 12:03

Здравейте колеги!Няколко пъти писах за проблеми с моето пикасо но ....нещата вече загрубяха.От м.Май съм тръгнал по сервизите и няма оправия.Бях писал за проблем с работата на бензин.Първо при запалване изключваше единия цилиндър.Отидох в сервиза-преинсталираха софтуера.След две седмици започна да работи неравномерно и да гасне по светофарите.Пак я закачиха-смяна на стъпково моторче.След седмица пак закачат,оправя се за два дни и пак магарии.На газ работи на бензин не.При шофиране няма проблем нито на газ нито на бензин.3-4000 км.за месец минах по състезания с моя синковец.Пак в сервиза-разколачиха де що има датчик.Помпата има нормално налягане-Датчик колянов вал,дачик незнам какъв и какво ли още не.Стигнаха до извода че щом на газ работи а на бензин не значи инжектори.Прибрах се и ключовете.Свалих инжекторите.Един колега-мотористче момчето ги прати в Пловдив на негов познат който се занимава с това.Там пращал на пистарката инжекторите.Смениха цедките-ако някои е виждал какво представляват.Не е за всеки.Сложиха нови.Стенд задължително-разпрашаване на горивото и т.н.Сложих ги и газ.Мина седмица и преди два дни ходих до Етрополе-На бензин и на газ пее.На всеки 100 км сменям горивото.Мине ли от газ на бензин започва пак едно давене и после се оправя.Сутринта я запалих в Етрополе и работи около 5-6 минути на място на бензин.Абе пее.Прибрах се на Русе отивам на работа и пак мъка.10 пъти паля и гасне и се дави и не върви.Тя изобщо не задържа запалена все едно няма бензин.Ако почна да форсирам с педала все едно се дави.Въпроса го оправям като я запаля на газ и след това обърна на бензин да покарам малко и се оправя.До следващото обръщане на бензин.Вече нямам идея на кого да я занеса и към кого да се обърна.Не ми се продава защото стегнах ходовата част,колата си върви всичко си работи и си я пазя.С една дума си подържам колата но вече нямам идея какво да правя.Ако някой може да удари едно рамо благодаря.

Потребителски аватар

porko

Регистриран: 28 май 2016, 16:17
Кара: Citroen Xsara Picasso 1.8i 115 2000г. Бившата-VW POLO 2F

Re: проблема се задълбочава

Мнение от porko » 05 сеп 2019, 17:37

При мен беше горе-долу същото.На бензин не работи като кола и като превключи на газ се оправя.Няколко пъти ходих в АМК Русе,там правеха инициализации.Докато карам на бензин работи,но щом обърна на газ се разваля на бензин.През лятото стартирах по десет пъти докато запали.Карах така една година и един майстор ми направи платка,която лъже компютъра,че е с 18 градуса по-студено.Вече две години нямам такива проблеми.Работи си и на газ и на бензин.Аз съм от Русе и ако искаш ще ти дам телефонния номер на майстора. :drink:
de lz4an 73

Автор на темата
emil.danailov@abv.bg
Редовен

Мнение от emil.danailov@abv.bg » 05 сеп 2019, 17:45

Ок.Ще ти бъда благодарен.По принцип за газовата ходя до разпределителна при един познат.На друго място не съм ходил и не ги знам газаджиите

Потребителски аватар

porko

Мнение от porko » 05 сеп 2019, 17:59

Ако говориш за Светльо и Иван и аз съм при тях.Телефона ще ти го напиша на лични да не правим реклама. :drink:
de lz4an 73

apollo11

Регистриран: 19 яну 2011, 22:14
Кара: xsara picasso NFZ 65kW+CNG;clio K9K;clio D7F

Мнение от apollo11 » 05 сеп 2019, 19:52

Това с лъженето на компа, означава че темп. Датчик е дал фира!
Диагностика може да не го хване ако е забил на стойности,които електрониката приема за нормални..
П.с.
Разхода как е при двете горива?

kafi
Нов потребител
Регистриран: 28 сеп 2008, 23:21
Кара: Xsara Picasso 1.8 16V

Мнение от kafi » 05 сеп 2019, 20:31

Колега, коя година е Пикасото?

Автор на темата
emil.danailov@abv.bg
Редовен

Мнение от emil.danailov@abv.bg » 05 сеп 2019, 20:35

Незнам дали си спомняш но бях писал че на беленския баир ми излезе -висока температура на мотора и го коментирахме.Същото го направи и към Боровец и онзи ден на баира на Ябланица преди да изляза на магистралата.И аз имам съмнения че в цялата работа има пръст температурния датчик.

Добавено от автора след 9 минути 5 секунди:
На газ разхода е твърдо 8/100.Всеки път като пътувам съм на принципа пълен-пълен.На бензин ще излъжа.С пълен резервоар тръгнах преди месец за Търново но после не го напълних да засека.По данните на таблото ми дава средно 7 но там не вярвам

Потребителски аватар

porko

Мнение от porko » 06 сеп 2019, 12:47

apollo11 написа:
05 сеп 2019, 19:52
Това с лъженето на компа, означава че темп. Датчик е дал фира!
Диагностика може да не го хване ако е забил на стойности,които електрониката приема за нормални..
П.с.
Разхода как е при двете горива?
Ако питаш мен- газ градско 10 извън града-8
бензин градско 9 извън града 6.5
Датчика го сменях,но и двата пъти майстора го мери и каза,че са добре и двата.Някъде другаде е заровено кучето,ама... :drink:
de lz4an 73

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 06 сеп 2019, 13:52

Ако се махне акумулатора за половин час, после се кара седмица или две само на бензин и всичко е наред, няма какво да се нахвърляш на датчици и каквото се сетиш, трябва да смениш газовата и/или майстора, тази която има в момента не става. Ако се появи проблем и на бензин се оправя и тогава се настройва и газовата със смяна на рейка, инжектори, изпарител и пр.
Толкова народ е барал по колата без успех, тука по разказ по картинка никой няма да ти помогне.

ПП. Да се кара на бензин не е толкова страшно, аз карам само на бензин вече 37 години. :)
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Автор на темата
emil.danailov@abv.bg
Редовен

Мнение от emil.danailov@abv.bg » 06 сеп 2019, 14:33

Ами какво да кажа-съгласен съм.Тази сутрин ходих до Търново и се върнах.280 км.само на бензин.Сутринта 6-7 паления и захапа.Сега няма проблем.По газовата е сменено всичко но явно трябва да се настрои.Става разминаване явно между двата компютъра.Благодаря.

Потребителски аватар

гмм

Регистриран: 15 мар 2009, 20:10
Кара: xsara комби 1.6 16v бензин 108кс 01г

Мнение от гмм » 06 сеп 2019, 15:49

Да не би да трябва газовият инжекцион да е с ОБД, за да не се шашка бензиновият компютър?🤔

Потребителски аватар

ivo-zx

Контакти:

Мнение от ivo-zx » 07 сеп 2019, 10:22

За 16 клапана 110 коня казват че е задължително с ОБД, за 90 коня май не.

apollo11

Мнение от apollo11 » 07 сеп 2019, 12:10

Моето пикасо е 88 к.с. с обикновена метанова и реле зс рестарт на компа ..
Обаче, дачията ми е с обд контрол и нямам ядове с ГИ
Ако газовото не е с обд контрол, трее се настрои допълнително;
Ако е с обд, пак е нужна предварителна настройка..

За мен проблема се корени в газовото!

Потребителски аватар

Ю.Вълчинов

Регистриран: 08 май 2011, 21:29
Кара: Citroen Xantia '96 1.8 16V

Мнение от Ю.Вълчинов » 07 сеп 2019, 22:41

Горивните карти на Ситроеновите бензинови карти са адаптивни и се променят според атмосферни условия, качество на гориво, въздух и т.н. Имай на предвид, че както споменаха по горе колегите, наистина 95% от случаите е проблем в настройката на газовата уредба, защото картите се разминават, като съответно бензиновия компютър почва да набива грешки и да се адаптира за сместа според това което чете от сондите, а то е различно когато е на газ. За това съответно сутринта като запалиш на бензин е мъка. Моята въпреки, че е 1995 година произведена, прави същите магарии, ама аз проблема отдавна го реших с поставянето на Ламбда контрол (2ро поколение газова уредба).

danidizela
Четящ
Регистриран: 19 мар 2019, 16:20
Кара: ситроен пикасо

Мнение от danidizela » 13 сеп 2019, 11:00

Здравейте , колеги мъката на художника може би не случайно са го кръстили така е голяма а на нас собствениците още по . Проблем с 1.8 115 к.с 2000г. , газ томаона обаче нямам понятие дали е с обд , дали е с какворто и друго име и как е вързана не мога да гажа.Проблема е с сутрешното палене на бензин няма палене пали и гасне след многото опити се закротва и работи нормално смених датчика за въздуха сега ако тръгна да смяням и другите дали ще се оправи.
п.с След като заработи малко няма проблем с паленето и на бензин пали от раз като е топла ако мога така да кажа работи нормално и на бензин и на газ

Потребителски аватар

ivo-zx

Контакти:

Мнение от ivo-zx » 13 сеп 2019, 11:11

След като поработи малко двигателя и антифриза достигне 40°C се включва ламбда сондата. Тогава ECU-то получава обратна връзка, корекциите се нормализират и двигателя влиза в норма. След това включваш газ, ECU-то се опитва да прави нещо, но нищо не става и записва разни говна в таблиците за корекции. Когато изстине се опитваш да палиш, но понеже няма обратна връзка по ламбдата еку-то си измисля нещата по омазаните корекции и работи много зле защото вероятно пуска прекалено малко гориво и после пак се настройва като загрее ...

ПП. На моето Пикасо съм сменял само крушки. Е и гуми, свещи, ремъци и всичко по спирачките, ама това са консумативи. Много скучна кола, нищо и няма, навъртях вече 30 хиляди.

danidizela
Четящ
Регистриран: 19 мар 2019, 16:20
Кара: ситроен пикасо

Мнение от danidizela » 13 сеп 2019, 12:33

има ли начин да се оправят нещата

apollo11

Мнение от apollo11 » 13 сеп 2019, 22:43

. Много скучна кола, нищо и няма, навъртях вече 30 хиляди. :D :D
Аз толкова въртях за 4 месецА допреди 3 години!
Иначе да, навременната поддръжка спестява маса ремонти!
Значи, за ГИ - клапани, свещи И читава настройка!!!

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Xsara Picasso”