ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Грешка p1351

Производство: (2006-)

Автор на темата
georko75
Четящ
Регистриран: 31 юли 2019, 07:57
Кара: C4 picasso 1.6 hdi

Грешка p1351

Мнение от georko75 » 02 сеп 2019, 12:40

Здравейте. На Пикасото ми 1.6 хди свети грешка p1351. Замених четирите свещи, които бяха изгоряли. Изчистих грешката и веднага я набива пак. Сега е лято иняма какдспроверя дали колата си включва подгрева. Можелии релето да е изгоряло? Или пък някой кабел да давана маса. Идея как да разбера?

Потребителски аватар

dzwer

Регистриран: 18 юли 2007, 18:37
Кара: Citroen C4 Grand Picasso, 1.6HDi, 110hp
Контакти:

Re: Грешка p1351

Мнение от dzwer » 07 сеп 2019, 16:42

И при мен я има постоянно, но не съм гледал релето и свещите.
Аз съм със същия двигател и майстор Ясен ми каза, че нашите двигатели ползвали свещите постоянно заради еко нормите и че зимата няма да има проблем с паленето, ако са изгорели те или релето...
Не съм търсил информация и не знам колко е вярно това твърдение!
Нови свещи ли слага? На каква цена ги взе?
Провери си релето задължително, щом си сменил свещите. Аз нямам идея къде е обаче това реле :)
Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
Мои записи на български групи: Youtube

Потребителски аватар

gecoto
Нов потребител
Регистриран: 28 авг 2017, 09:38
Кара: Land Rover Freelander TD4 / C4 1,6 hdi 66kw / ex Citroen Berlingo 1,6hdi XTR / ex Nissan X-Trail Columbia 2,2dci

Re: Грешка p1351

Мнение от gecoto » 13 сеп 2019, 17:33

Здравейте,

И при мен е налична тази грешка - P1351 : "Preheating relay circuit.Relay supplied and Plugs never supplied".
Дали е реле,или са подгревни свещи?
Да знам,какво да сменя - все пак зима иде. :wink:

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C4 Picasso / SpaceTourer”