ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Ксара Пикасо 2.0 hdi - разкачени маркучи на ел. клапан

Производство: (1999-2008)

Автор на темата
Citroen_C3
Четящ
Регистриран: 14 дек 2013, 12:27
Кара: Citroen Xsara Picasso

Ксара Пикасо 2.0 hdi - разкачени маркучи на ел. клапан

Мнение от Citroen_C3 » 11 авг 2019, 21:08

Здравейте колеги, проблема е следния: Карам Ксара пикасо 2.0 hdi 2003г. Имам два ел. клапана и до колкото четох във форума единия е за ЕГР, а другия към всмукателния колектор. Горния клапан (не съм сигурен кой за какво е, понеже не мога да видя къде отиват маркучите) е с разкачена букса и извадени и двата маркуча. Реших да ги закача и да видя дали има проблем и колата се спъна, като давам газ едвам вървеше. Откачих го отново, но не искам да карам така. Ако може да кажете кой ел. клапан за какво е и дали направо да сменя клапана понеже не работи, или има вариант проблема да е другаде. Също така искам да знам дали с диагностика ще покаже такъв проблем
Благодаря предварително!

stivid

Регистриран: 06 ное 2015, 16:26
Кара: citroen picaso 2.0hdi 2002г 90кс

Re: Ксара Пикасо 2.0 hdi - разкачени маркучи на ел. клапан

Мнение от stivid » 12 авг 2019, 10:23

Ако не се лъжа горния е за EGR

bandit
Редовен
Регистриран: 02 яну 2014, 20:43
Кара: xantia 2.0hdi

Мнение от bandit » 12 авг 2019, 11:43

Най-вероятно е разкачен клапана,който контролира ЕГР-а,другия е за турбото,карай си колата и не се занимавай с глупости,ЕГР-а при откачен клапан е затворен. :drive:

Автор на темата
Citroen_C3
Четящ
Регистриран: 14 дек 2013, 12:27
Кара: Citroen Xsara Picasso

Мнение от Citroen_C3 » 13 авг 2019, 21:41

Успях да проследя маркучите на долния клапан и се оказа че той отива в ЕГР, а при мен е разкачен другия. Какъв може да е проблема там и ще го покаже ли ако я закача на диагностика?

Потребителски аватар

KnowHow

Регистриран: 23 яну 2011, 20:07
Кара: C4 Picasso 1,6 HDi; C3 1,6i

Мнение от KnowHow » 15 авг 2019, 11:18

Другия клапана е за управлението на дроселната клапа. Нейната работа е свързана с работата на ЕГР. Ако ЕГР е затапен и е изключен ел.маг. клапан то същото се прави и с бътерфлай клапата на смукателния колектор за да не се бъркат показанията на дебитомера. Интересно защо не се записва грешка за откачената букса на клапана, защото ECU - то на мотора ги следи тези работи?
KnowHow

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Xsara Picasso”