ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Бъдещ колега обмисля покупка на C5

Искате да си купите Citroen, но не знаете какво да гледате или вече сте си купили. Погледнете ПЪРВО тук!

Автор на темата
Amateur
Четящ
Регистриран: 31 май 2019, 21:12
Кара: VW Golf III, 1.4

Бъдещ колега обмисля покупка на C5

Мнение от Amateur » 01 юли 2019, 01:20

Здравейте!

Ще започна с това, че не съм с претенции да разбирам много от коли. Именно затова се обръщам към Вас за помощ.
Карах първата си кола Golf 3(1.4, 60 кончета) 11 години и определено е време за смяна. Не ме е оставяла никъде, още работи "като часовник" според майстора, който винаги я е обслужвал, но ръждичката я мори вече, а и липсата на климатик/климатроник е кошмар през лятото.

След дълго четене из интернет попаднах на форума преди известно време. Видях обява от колега тук, който продаваше неговата C5-ца. Мисля, че беше от Велинград. Влюбих се във визията(екстериор и интериор). Уви, все още разглеждах, а и беше с 3 литровия двигател и 240+ коня, което ме и разколеба.

Към какво съм се ориентирал:
  • C5 след 2008 година.
  • 2.0 HDI(няма да върна и 2.2 HDI), конете нямат значение. Но пък не съм сигурен дали 163 коньовия не е с турбо, което избягвам заради допълнителната поддръжка.
  • Exclusive изпълнение. Няма да си кривя душата, че ми допадат глезотиите като подгрев/обдухване(особено при изцяло кожен салон) на седалки, подгряване на волана и предното стъкло и т.н.
Колата ще се кара основно градско или поне такива са плановете за момента. Което разбира се и не изключва по-дълги пътувания, но няма да са преобладаващи.

Днес попаднах на тази обява:

https://www.auto.bg/obiava-88541219/cit ... -exclusive

Колата изглежда лачена, та чак ми е съмнително чисто под капака на една от снимките :lol:
Също ме отблъсква факта, когато видя УНИКАТ в една обява, но това е положението с тази. Доказуемите километри дори не желая да ги коментирам.
Ако има някой колега, който е от Свищов, ще съм безкрайно признателен ако отиде да хвърли едно око, за да знам дали си струва да си отделя един ден, да пътувам от Хасково до Свищов за оглед и евентуална покупка.

Благодаря Ви за вниманието. Всякакви въпроси и съвети са добре дошли! :)

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Re: Бъдещ колега обмисля покупка на C5

Мнение от liuliu » 01 юли 2019, 12:18

Задницата на тая е пребоядисвана. Предна дясна врата също. Всички дизели колега са с турбини... атмосферки йок.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Автор на темата
Amateur
Четящ

Мнение от Amateur » 01 юли 2019, 13:05

liuliu написа:
01 юли 2019, 12:18
Задницата на тая е пребоядисвана. Предна дясна врата също. Всички дизели колега са с турбини... атмосферки йок.
А щом са пребоядисвани... лошо :eiii:
Значи дебненето за бъдещ седан продължава.
Относно дизеловия мотор, тоест между 136 и 163 коньовия няма разлика в компонентите за поддръжка?

Потребителски аватар

liuliu

Мнение от liuliu » 01 юли 2019, 13:29

Не бе, иди я виж. Погледни купето за травми. На мен лично само от снимките ми изглежда напудрена... а и цената е висока. А разлика м/у 136 и 163 едва ли има.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Автор на темата
Amateur
Четящ

Мнение от Amateur » 01 юли 2019, 13:39

Имаш право, като се замисля. Само да ѝ хвана спатиите на колата, понеже в момента пише, че е в София, а вчера пишеше Свищов.
Колко би била справедлива цена за този автомобил? Наясно съм, че малко или много е индивидуално според различни фактори, но да знам в какви граници е разумно да се пазаря при евентуална покупка.
И от чисто любопитство, по снимките ли разбра, че задницата и предна дясна врата са пребоядисвани или..? Ако да, доста набито око или моите не са тренирани, хаха.

Потребителски аватар

Migell
Редовен
Регистриран: 17 апр 2018, 11:26
Кара: Peugeot 406 2.0 HDi 110 2000 комбЕ, C5 X7 2.0 HDi 136 2008 Aisin sedan

Мнение от Migell » 01 юли 2019, 13:39

Не знам защо толкова се дърпат всички от пребоядисвани детайли?!?
Извинете ако говоря глупости, но аз на всичките си коли съм имал каско и всичките ми коли са били удряни с врати, жулени, подпирани и т.н.. В чужбина проблема с паркирането е още по-голям, отколкото е тук. Във Франция, Италия, Гърция, Германия и т.н... почти не съм виждал кола, която да няма жулнато. Факт е, че фабрично боядисания детайл е по-качествено направен, но ... и това не винаги е така - за справка боята на чисто нови наши служебни коли, които почват да се люпят, напукват и т.н...
Според мен по-важно е не дали има боядисвани детайли, а дали няма конструктивно криви елементи, което пак може лесно да се установи според състоянието на пода на колата в багажника и елементите на шасито, които са видими в двигателния отсек.

Потребителски аватар

liuliu

Мнение от liuliu » 01 юли 2019, 14:18

Не съм казвал, че е лошо да има пребоядисвани детайли. Лошо е когато търговеца бърза с ремонта и осира купето.

Потребителски аватар

Migell
Редовен
Регистриран: 17 апр 2018, 11:26
Кара: Peugeot 406 2.0 HDi 110 2000 комбЕ, C5 X7 2.0 HDi 136 2008 Aisin sedan

Мнение от Migell » 01 юли 2019, 14:24

liuliu написа:
01 юли 2019, 14:18
Не съм казвал, че е лошо да има пребоядисвани детайли. Лошо е когато търговеца бърза с ремонта и осира купето.
Нямам предвид теб, колега. По-скоро общата нагласа - поглежда се някаква кола и основното за което се хваща гледащия е - аа, тука тая врата е боядисвана :D

Потребителски аватар

mIRIx

Регистриран: 25 юли 2007, 22:53
Кара: Citroen Секси 1.5 D - 2001 без тунинг елементи, Citroen C5ко 2.0 HDi 138 2004 на края exclusive без топлене на дупарата.

Мнение от mIRIx » 01 юли 2019, 14:44

На снимки кукла, отиваш кенеФ. Ходиш гледаш и не се гръмваш. Хубаво е да има с теб и човек с малко идея за ситроени. Не че нещо, ама как реагира хидравлика, возия... Аз си мислех че моята вози дървено, качих се в ауди а6. Мека си е...от 1.4 на 2.0 хди разлика бол. Пипаш гледаш всичко да бачка. Няма да те лъжа кенефите на пазара не са 90, 95% са. Гледахме 307 за колегата. Е нагледах се на тоалетни. Така че въоръжи се с търпение, време и като имаш кинтите на ръка, може да чупиш и цената.
Разликата 2.0 136/163 едните са със сименс другите с делфи горивната система. Вторите са по нова технология, по икономични... И на късмет!
Не се сърдете, че пиша грешно! на тъмно и с телефон, особено лоша комбинация. Ако някой се дразни много да ми пише на ЛС да си поправя грешките!
Няма нищо по хубаво от домашната бира и 5 ++ цилиндров двигател
||| \~/ - Скара Бира
Изображение пот на 100 м. с таз ръчна количка

Автор на темата
Amateur
Четящ

Мнение от Amateur » 01 юли 2019, 15:11

Фактът, че е пребоядисвана не би ме притеснил, ако знам, че е от драскотини. Може би се водя по всеобщото възприемане, че ако е пребоядисвана, значи е удряна. А това наистина не е гаранция и след оглед надявам се, би могло да се установи.
Чух се с търговеца, колата вече била в София, но се кара от някого и трябва да се свържа с него, за да се уговори оглед.

kriso921212
Редовен
Регистриран: 02 дек 2018, 18:25
Кара: Ц5 2.0 Hdi

Мнение от kriso921212 » 08 юли 2019, 10:34

Тази кола наистина според мен е уникат,защото е exclusive plus,а същевременно е 2.0 което е супер.Аз бих в видял ако си търсех.Относно километри лесно може да се провери реални ли са.

Потребителски аватар

Ю.Вълчинов

Регистриран: 08 май 2011, 21:29
Кара: Citroen Xantia '96 1.8 16V

Мнение от Ю.Вълчинов » 09 юли 2019, 22:26

Аз честно казано не бих ти препоръчал C5, особено ако смяташ да го мъчиш в града :) това е кола дето е правена да те закара 1000 км в посока и да не разбереш какво е станало.

Автор на темата
Amateur
Четящ

Мнение от Amateur » 10 юли 2019, 22:44

kriso921212 написа:
08 юли 2019, 10:34
Тази кола наистина според мен е уникат,защото е exclusive plus,а същевременно е 2.0 което е супер.Аз бих в видял ако си търсех.Относно километри лесно може да се провери реални ли са.
Как бих могъл лесно да проверя дали са реални?
Сдобих се с VIN номера на автомобила, където видях, че има разминаване от няколко месеца между посочената дата на първа регистрация.
Също така нивото на оборудване се води: НИВО ОБОРУДВАНЕ ГОРЕН НИСЪК ПЛЮС, а Exclusive Plus в какво се изразява в конкретния случай - не знам. Но глезотиите, които има ми допадат.
Направи ми впечатление, че когато се спомена за преглед в сервиз на Ситроен, тонът на продавача леко се промени. А аз предпочитам да платя 100-те лева, които искат в дадения сервиз, отколкото да хвърлям боб.
Бях се поотказал от конкретната обява точно заради гореспоменатите факти, но 2.0 или 2.2 двигатели с повечко екстри са доста трудни за намиране.

А за 'градския тормоз' и аз съм мислил по въпроса, дали това ще е най-подходящия избор, но както споменах, ще има и извънградски пътувания, които се надявам да бъдат именно неусетни :)

Ако има колега от София, който е на Ти с марката и е навит да хвърли едно око на автомобила, срещу заплащане разбира се, ще е супер.

kriso921212
Редовен

Мнение от kriso921212 » 11 юли 2019, 12:35

Exclusive plus е единствената с шито табло от естествена кожа, естествена кожа на вратите,алкантара на тавана,обдухване на седалките.Относно километрите снимай сервизната книжка да я видим.

JazzMaster

Регистриран: 17 дек 2007, 15:46
Кара: C5 (II) HDi 2.0 16v автоматик с шест топки.

Мнение от JazzMaster » 11 юли 2019, 14:42

Amateur написа:
10 юли 2019, 22:44
Като гледам е от Италия, така че най-лесно тук https://www.ilportaledellautomobilista. ... -revisione
Тук вписват пробега при последния техен ГТП. Но трябва да узнаеш италианския номер по регистрация, търговеца го има.

Потребителски аватар

movistar
Нов потребител
Регистриран: 29 окт 2014, 14:13
Кара: мотор
Контакти:

Мнение от movistar » 11 юли 2019, 15:19

kriso921212 написа:
11 юли 2019, 12:35
обдухване на седалките.
Няма обдухване, кожата е перфорирана, но за съжаление няма :blink:

kriso921212
Редовен

Мнение от kriso921212 » 11 юли 2019, 16:49

Благодаря за информацията не знаех.

Автор на темата
Amateur
Четящ

Мнение от Amateur » 13 юли 2019, 00:44

JazzMaster написа:
11 юли 2019, 14:42
Amateur написа:
10 юли 2019, 22:44
Като гледам е от Италия, така че най-лесно тук https://www.ilportaledellautomobilista. ... -revisione
Тук вписват пробега при последния техен ГТП. Но трябва да узнаеш италианския номер по регистрация, търговеца го има.
Благодаря! Много полезен линк. За съжаление вчера вечерта успях да го проверя и когато се обадих днес, колата вече е продадена. Смея да твърдя, че посочените километри са реални. Да му е честита на новия собственик, а за мен търсенето продължава :)

kriso921212
Редовен

Мнение от kriso921212 » 13 юли 2019, 08:03

За съжаление тези с повечето екстри излитат много бързо.За един приятел търсих и ми излезна 2014 2.0хди, автомат с много екстри за 15000лв.Обаждам се колата вече капарирана,а беше публикувана на същия ден.

Потребителски аватар

crazyfen

Регистриран: 28 дек 2008, 16:14
Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI 140 и 163 кончета

Мнение от crazyfen » 13 юли 2019, 12:20

https://youtu.be/rn_3hBsBOMU

Не е Ситроен, но да ви стане ясно какво си вкарват хората за жълти стотинки. Не марката или това от къде е внос, а състоянието. Но сме си заблудени по природа. Ай успех!
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Искам да си купя / Купих си - Citroen”