ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Странно действие на климатика и предните мигачи

Производство: (2000-2017)

Модератори: glorious, bateborko

Автор на темата
silazarov77
Нов потребител
Регистриран: 23 сеп 2013, 13:54
Кара: Citroen C5 X7, 2.0 HDI 163HP

Странно действие на климатика и предните мигачи

Мнение от silazarov77 » 14 юни 2019, 17:49

Здравейте,
Днес имах много странен случай с климатика и предните мигачи - изведнъж спряха да действат. Климатика почна да духа топло, а при подаване на сигнал за ляв или десен мигач, индикаторите прицъкваха на изгорели лампички. Случи се днес в най-голямата жега, 38 градуса по показанията на часовника в купето, в условията на зверско задръстване. След като паркирах колата проверих мигачите и предните наистина не светеха, но задните си работеха. Оставих колата на закрит паркинг и след 3 часа нямаше и помен от споменатите проблеми - климатика си изстудяваше чудесно, а предните мигачи си работеха. Въпроса ми е, дали това действие се дължи на някакъв проблем, който се е отправил сам или е някакъв вид защита от претоварване? Ако някой има информация нека сподели. Колата е C5 X7, 2014 г. с двигател 2.0 дизел, 163 к.с.

DRED
Нов потребител
Регистриран: 28 сеп 2018, 07:36
Кара: CITROEN C5 X7

Re: Странно действие на климатика и предните мигачи

Мнение от DRED » 15 юни 2019, 13:35

Колега за мен по скоро е от това че колата се е напекла много в резултат на което частите по колата са се нагрели страшно много и оттам са започнали тези проблеми и след охаждане са изчезнали

Потребителски аватар

crazyfen

Регистриран: 28 дек 2008, 16:14
Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI

Мнение от crazyfen » 15 юни 2019, 13:44

Климатика си го провери дали не липсва фреон. При мен на дълъг път в жега над 6-7 часа изключваше. След проверка и допълване духа студено и няма проблем. Не помня да е имало проблем с мигачите тогава.
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

kriso921212
Нов потребител
Регистриран: 02 дек 2018, 18:25
Кара: Ц5 2.0 Hdi

Мнение от kriso921212 » 15 юни 2019, 14:11

А алтернатора в този момент ми е много чудно как се е държал в тази жега с тази голяма консумация в задръстване?

Потребителски аватар

C5Varna

Регистриран: 18 май 2018, 23:52
Кара: C5 2.0 163

Мнение от C5Varna » 15 юни 2019, 15:51

Ако спре климатика в жегите, първо поглеждайте да не прегрява мотора, че първото нещо е да спре(включва защитата) климатика в такава ситуация. Особено на стари коли на километри.

Автор на темата
silazarov77
Нов потребител
Регистриран: 23 сеп 2013, 13:54
Кара: Citroen C5 X7, 2.0 HDI 163HP

Мнение от silazarov77 » 15 юни 2019, 18:49

Колата е на сравнително малко километри (68 Хил.), знаете ли на колко километра/период трябва да се прави профилактика на климатика? Това е единственото което се сещам, че мога да направя в тази ситуация, т.е. когато в момента няма реален проблем. Виждам, че в АМ в момента има промоция на профилактиката, предполагам, че там ще я направят най-качествено.

Потребителски аватар

C5Varna

Регистриран: 18 май 2018, 23:52
Кара: C5 2.0 163

Мнение от C5Varna » 15 юни 2019, 20:29

Като спре да духа студено. Проверява се дали налягането на фреона е паднало и се долива или се търсят и отстраняват течове.

russsy

Регистриран: 18 мар 2013, 03:34
Кара: Citroen C5 3.0 V6 Exclusive 2002

Мнение от russsy » 20 юни 2019, 14:34

Виж дали перката работи нормално, с лексия може да се пусне тест. Имах подобен проблем с Пежо 307 и при тест не въртеше, май на високата скорост. Мисля че има отделно реле което пуска перката при работа на климатика и може и то да се е бъгнало нещо.

Потребителски аватар

Migell
Редовен
Регистриран: 17 апр 2018, 11:26
Кара: Peugeot 406 2.0 HDi 110 2000 комбЕ, C5 X7 2.0 HDi 136 2008 Aisin sedan

Мнение от Migell » 20 юни 2019, 15:17

Както спомена C5Varna - възможно е да е защита от прегряване. Имах подобна ситуация с 406-цата - на 35-6 градуса жега, аз със 150 и с климатик на 22градуса. Не светна нищо по таблото, индикатора за температурата на охл течност и на маслото си се бяха вдигнали, но не бяха застрашително приближили червеното. Климатика спря, аз съответно намалих и скоростта и след време колата се поохлади и пак тръгна. Това което направих в последствие беше - проверка на охладителната система, термостат, перки и т.н.. Моя проблем тогава беше страшно мръсен радиатор - измиха го с препарати и водоструйка, при което от него излязоха змии, гущери, кал и каква ли не зла гад от питата. След това не съм имал проблеми.
Връзката обаче с мигачите каква е, нямам предположения :oops:

atanas4

Регистриран: 11 авг 2010, 13:42
Кара: C5, 2.2 HDI Exclusive 2003

Мнение от atanas4 » 04 юли 2019, 23:41

Вчера имах подобен проблем. Левият фар започна да премигва и изгасна, а след това забелязах, че климатика духа топло. Спрях, изгасих и запалих наново. Беше надвечер, но пак беше около 30 градуса. Фарът светна и климатикът започна да духа студено. След 2 мин. фарът пак изгасна и пак почна да духа топло от климатика. Помислих, че е някоя маса. Днес проверих всички възможни маси, предпазители и букси. Лампата на фара беше нагоряла, заедно с баласта. Почистих ги и светлините ми бяха ок.Реших, че е съвпадение за фар и климатик... Обаче климатика духаше топло след 3-4 минути нормална работа. Отидох на майстор и подмених фреона, всичко беше добре след работа на място около 10 мин. Тръгнах си и пак започна да духа топло (не топло, ама не и студено). Върнах се... компресор, перка - всичко ок, а не духа студено. Закачихме Лексията, пробвахме перка- двете скорости, клапи... Всичко беше наред и духаше студено. Нямаше грешки от климатика и перката. Тръгнах си и пак взе да духа топло. :po tikvata: :toplo:

Потребителски аватар

crazyfen

Регистриран: 28 дек 2008, 16:14
Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI

Мнение от crazyfen » 05 юли 2019, 00:06

Очевидно, че е от жегите някъде нещо се нагрява и бъгва. Или някоя клапа е супер топла и се е разширила или някаква защита. При мен се случи след много дълго каране в жега над 35гр. Но след пълнене не го е правила повече ,а пък пътувах и по жеги отново... или пък изпарителя на климатика е пълен с буби/мушици и да не върши работа както трябва
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C5”