ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Странно действие на климатика и предните мигачи

Производство: (2000-2017)

Модератори: glorious, bateborko

Автор на темата
silazarov77
Нов потребител
Кара: Citroen C5 X7, 2.0 HDI 163HP

Странно действие на климатика и предните мигачи

Мнение от silazarov77 » 14 Юни 2019, 17:49

Здравейте,
Днес имах много странен случай с климатика и предните мигачи - изведнъж спряха да действат. Климатика почна да духа топло, а при подаване на сигнал за ляв или десен мигач, индикаторите прицъкваха на изгорели лампички. Случи се днес в най-голямата жега, 38 градуса по показанията на часовника в купето, в условията на зверско задръстване. След като паркирах колата проверих мигачите и предните наистина не светеха, но задните си работеха. Оставих колата на закрит паркинг и след 3 часа нямаше и помен от споменатите проблеми - климатика си изстудяваше чудесно, а предните мигачи си работеха. Въпроса ми е, дали това действие се дължи на някакъв проблем, който се е отправил сам или е някакъв вид защита от претоварване? Ако някой има информация нека сподели. Колата е C5 X7, 2014 г. с двигател 2.0 дизел, 163 к.с.

DRED
Редовен
Кара: CITROEN C5 X7

Re: Странно действие на климатика и предните мигачи

Мнение от DRED » 15 Юни 2019, 13:35

Колега за мен по скоро е от това че колата се е напекла много в резултат на което частите по колата са се нагрели страшно много и оттам са започнали тези проблеми и след охаждане са изчезнали

Аватар

crazyfen

Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI 140 и 163 кончета

Мнение от crazyfen » 15 Юни 2019, 13:44

Климатика си го провери дали не липсва фреон. При мен на дълъг път в жега над 6-7 часа изключваше. След проверка и допълване духа студено и няма проблем. Не помня да е имало проблем с мигачите тогава.
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

kriso921212
Редовен
Кара: Ц5 2.0 Hdi

Мнение от kriso921212 » 15 Юни 2019, 14:11

А алтернатора в този момент ми е много чудно как се е държал в тази жега с тази голяма консумация в задръстване?

Аватар

C5Varna

Кара: C5 2.0 163

Мнение от C5Varna » 15 Юни 2019, 15:51

Ако спре климатика в жегите, първо поглеждайте да не прегрява мотора, че първото нещо е да спре(включва защитата) климатика в такава ситуация. Особено на стари коли на километри.

Автор на темата
silazarov77
Нов потребител
Кара: Citroen C5 X7, 2.0 HDI 163HP

Мнение от silazarov77 » 15 Юни 2019, 18:49

Колата е на сравнително малко километри (68 Хил.), знаете ли на колко километра/период трябва да се прави профилактика на климатика? Това е единственото което се сещам, че мога да направя в тази ситуация, т.е. когато в момента няма реален проблем. Виждам, че в АМ в момента има промоция на профилактиката, предполагам, че там ще я направят най-качествено.

Аватар

C5Varna

Кара: C5 2.0 163

Мнение от C5Varna » 15 Юни 2019, 20:29

Като спре да духа студено. Проверява се дали налягането на фреона е паднало и се долива или се търсят и отстраняват течове.

russsy

Кара: Citroen C4 2.0 HDI от 2006г.

Мнение от russsy » 20 Юни 2019, 14:34

Виж дали перката работи нормално, с лексия може да се пусне тест. Имах подобен проблем с Пежо 307 и при тест не въртеше, май на високата скорост. Мисля че има отделно реле което пуска перката при работа на климатика и може и то да се е бъгнало нещо.

Аватар

Migell

Кара: C5 X7 2.0 HDi 136 2008 Aisin sedan

Мнение от Migell » 20 Юни 2019, 15:17

Както спомена C5Varna - възможно е да е защита от прегряване. Имах подобна ситуация с 406-цата - на 35-6 градуса жега, аз със 150 и с климатик на 22градуса. Не светна нищо по таблото, индикатора за температурата на охл течност и на маслото си се бяха вдигнали, но не бяха застрашително приближили червеното. Климатика спря, аз съответно намалих и скоростта и след време колата се поохлади и пак тръгна. Това което направих в последствие беше - проверка на охладителната система, термостат, перки и т.н.. Моя проблем тогава беше страшно мръсен радиатор - измиха го с препарати и водоструйка, при което от него излязоха змии, гущери, кал и каква ли не зла гад от питата. След това не съм имал проблеми.
Връзката обаче с мигачите каква е, нямам предположения :oops:

atanas4

Кара: C5, 2.2 HDI Exclusive 2003

Мнение от atanas4 » 04 Юли 2019, 23:41

Вчера имах подобен проблем. Левият фар започна да премигва и изгасна, а след това забелязах, че климатика духа топло. Спрях, изгасих и запалих наново. Беше надвечер, но пак беше около 30 градуса. Фарът светна и климатикът започна да духа студено. След 2 мин. фарът пак изгасна и пак почна да духа топло от климатика. Помислих, че е някоя маса. Днес проверих всички възможни маси, предпазители и букси. Лампата на фара беше нагоряла, заедно с баласта. Почистих ги и светлините ми бяха ок.Реших, че е съвпадение за фар и климатик... Обаче климатика духаше топло след 3-4 минути нормална работа. Отидох на майстор и подмених фреона, всичко беше добре след работа на място около 10 мин. Тръгнах си и пак започна да духа топло (не топло, ама не и студено). Върнах се... компресор, перка - всичко ок, а не духа студено. Закачихме Лексията, пробвахме перка- двете скорости, клапи... Всичко беше наред и духаше студено. Нямаше грешки от климатика и перката. Тръгнах си и пак взе да духа топло. :po tikvata: :toplo:

Аватар

crazyfen

Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI 140 и 163 кончета

Мнение от crazyfen » 05 Юли 2019, 00:06

Очевидно, че е от жегите някъде нещо се нагрява и бъгва. Или някоя клапа е супер топла и се е разширила или някаква защита. При мен се случи след много дълго каране в жега над 35гр. Но след пълнене не го е правила повече ,а пък пътувах и по жеги отново... или пък изпарителя на климатика е пълен с буби/мушици и да не върши работа както трябва
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “C5”