ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

GEARBOX FAULTY

Производство: (2006-)

Автор на темата
atanaspanchev77
Новак
Регистриран: 12 юни 2019, 10:39
Кара: Citroen C4 Picasso 1.6hdi

GEARBOX FAULTY

Мнение от atanaspanchev77 » 12 юни 2019, 10:47

Здравейте. Нов съм и бих желал да споделя ,че имам голям проблем с моя Ситроен ц 4 пикасо 2009 г. 1.6 дизел с роботизирана кутия. От около една седмица ми изписва грешка gearbox faulty и ме желае да превключва предавки. От време на време като реши си включва и няма проблеми, но като реши и не иска. Моля ако някой е имал такъв проблем и има решение на проблема да сподели.

Потребителски аватар

MiroM

Регистриран: 13 сеп 2008, 17:34
Кара: сега Citroen C4 Grand Picasso 1.6hdi 2009г. караше Xsara Picasso 2.0HDI 2002г.

Re: GEARBOX FAULTY

Мнение от MiroM » 13 юни 2019, 22:27

Проблемът може да има няколко решения но всички те минават през диагностика в читав сервиз, за да се установи точната причина.
Ако впрегнем мързела и любопитството като движещи сили, човечеството ще постигне чудеса!!!

LZ1YQ
Редовен
Регистриран: 12 сеп 2014, 16:18
Кара: C4 PICASSO 1.6 HDI

Мнение от LZ1YQ » 14 юни 2019, 10:53

[quote]Re: не включва на скорост

Мнение
от LZ1YQ » 24 яну 2019, 22:28
И такааааааа, в крайна сметка нещата си дойдоха там където трябва. Не знам дали ви е интересно, но вече се бях отчаял и нещата отиваха на цял модул за около 2000лв. И тук дойде професионализма, евала на колегите от АМК СТ.Загора и най вече на шефа им Николай Колев. С добра квалификация, добър софтуер и познаване на колата се разбра че сферата на модула е с по ниско налягане. Дойдоха с кола от Ст. Загора в Пловдив и на место установиха проблема, бяха се подготвили предварително и за около 2 часа всичко приключи успешно[/quote].

Ето това се случи с мен, идентичен проблем.
Успех.

Автор на темата
atanaspanchev77
Новак
Регистриран: 12 юни 2019, 10:39
Кара: Citroen C4 Picasso 1.6hdi

Мнение от atanaspanchev77 » 14 юни 2019, 12:52

Благодаря. Ще отида до там ,че да видя какво ще стане.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C4 Picasso”