ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Тропане след смяна на амортисьори - спешен съвет

Производство: (1999-2008)

Автор на темата
joko68
Четящ
Регистриран: 11 мар 2013, 17:14
Кара: Xsara Picasso 1.8 16V 2001

Тропане след смяна на амортисьори - спешен съвет

Мнение от joko68 » 17 май 2019, 07:33

Здравейте, карам Пикасо 1.8 16V 2001 бензин.
Преди седмица счупих лява пружина. Наложи се смяна с нова (взех к-кт на KYB), също заради блокирал лагер и к-кт монтажен + нови амортисьори KYB и прахоуловители. След демонтаж/монтаж излезна и дясна биалета поради скъсан тампон, а и майсторите видели луфт ( въпреки, че не тропаше колата въобще) , та смених и нея Мук. Е обаче колата тропа яката работа. На ляво колело , на дясно, заедно през неравност , все се чува едно хлопкане все едно нещо удря друго. 3 дни седя по сервиза , смених и другата биалета TRW и двата тампона на щангата Delphi. За съжаление не се оправи. Напъваха я с щанги и няма луфтове, уж провериха всичко, но проблема е на лице. Единия от майсторите има съмнение в дължината на амортисьора 1см по-дълги са, а другия ме праща на тресачка. Имам омасляване в тампона на двигателя от заден теч, не съм го сменял, защото до сега не съм имал такива хлопания и търся проблема след монтаж на амортисьори и пружини. Колеги, искрено ви моля , ако някой има идеи, съвет или предложения да сподели - вече не знам какво да правя, а майсъора ми вика не знам какво и е , ако трябва ще ти върна парите. Търсих и тресачка, но не успях да намеря , освен в Дунев , но ми се стори скъп теста - също препоръка ?

Потребителски аватар

Anojarov
АМ - Габрово
Регистриран: 04 апр 2007, 09:22
Кара: Brlingo K9 Feel Blue Hdi 100,C3 Aircross BlueHDi 100 BVM Shine

Re: Тропане след смяна на амортисьори - спешен съвет

Мнение от Anojarov » 17 май 2019, 08:20

Смени ли "талерките" на пружините? реф.номер 503184
“Помни вчера, мисли за утре, но живей днес.”

apollo11

Регистриран: 19 яну 2011, 22:14
Кара: xsara picasso NFZ 65kW+CNG;clio K9K;clio D7F

Мнение от apollo11 » 17 май 2019, 21:50

..и лагерите на макферсона

Автор на темата
joko68
Четящ

Мнение от joko68 » 18 май 2019, 09:42

Anojarov написа:
17 май 2019, 08:20
Смени ли "талерките" на пружините? реф.номер 503184
Ами не съм виждал тази част с очите си. Тя вероятно е за да опре в нея горната част на пружината и да се законъри?. Възможно ли е да са използвали старите , да имат разни ръжди, луфтове или да не пасват на новите амортисьори? Ще попитам майстора.[
apollo11 написа:
17 май 2019, 21:50
..и лагерите на макферсона
Да, те го водят монтажен к-кт.

avent
Редовен
Регистриран: 07 сеп 2014, 16:20
Кара: Xsara Picasso 2.0HDI 2003г.

Мнение от avent » 21 май 2019, 00:06

MOOG не сме фен на тази марка, къде е разликата в амортисьора? 1см няма да го разбереш, затегнаха ли носачите, затегнаха тампоните на амортисьорите , ПОСТАВИХА ЛИ ТИ СТАБ ЩАНГАТА В СРЕДАТА НА МАГАРЕТО? Ако е в едната страна тя бие/хлопа/чука по него

Автор на темата
joko68
Четящ

Мнение от joko68 » 22 май 2019, 19:47

avent написа:
21 май 2019, 00:06
MOOG не сме фен на тази марка, къде е разликата в амортисьора? 1см няма да го разбереш, затегнаха ли носачите, затегнаха тампоните на амортисьорите , ПОСТАВИХА ЛИ ТИ СТАБ ЩАНГАТА В СРЕДАТА НА МАГАРЕТО? Ако е в едната страна тя бие/хлопа/чука по него
Разликата 1см в долната част, но не пречило. Твърдят, че са проверили и затегнали всичко. В Петък ще ги накарам да проверят и щангата. Биалетите ги врътнахме , да не би да идва от Муг-а, но хлопането остана. Хлопа на луфт, от два различни материала, не звучи "на метал в метал". Отделно питах за "талерката", оставили са ми старите. В схемата https://www.google.com/search?q=503184+ ... 1WgpdIflcM липсва основната чашка (не ставала на пъпките на новия амортисьор. Други идеи, за които да проверим ?

ivanov.v
Четящ
Регистриран: 06 дек 2017, 14:44
Кара: Xsara Picasso

Мнение от ivanov.v » 23 май 2019, 23:30

Цялата предница смених на Ксара Пикасо 2008 , даже десния амортисьор и пружина 2 пъти и пак тропа неговото семе... и сега отива към рейката да сменя, но вече 3 поръчвам нови и нито една не е точната , та май ще потъне накрая в езерото цялата кола и айде със здраве.
Та огледай си рейката, дали не тече и тн, защото като те слушам баш е същата работа...

П.С.
Ако някой знае къде рециклират рейки но да са хора с доказан професионализъм или има рейка с квадрат към кормилния прът, дълъг цилиндър и с една дупка за двете тръбички , ще се радвам да даде сигнал :bravo:

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Xsara Picasso”