ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Странно поведение на задницата - обикновено окачване

Производство: (2006-)
Потребителски аватар

Автор на темата
dzwer

Регистриран: 18 юли 2007, 18:37
Кара: Citroen C4 Grand Picasso, 1.6HDi, 110hp
Контакти:

Странно поведение на задницата - обикновено окачване

Мнение от dzwer » 14 май 2019, 09:30

При равен път, ако има единична неравност, като леко хлътнал капак на шахта, като премина само с левите или само с десните гуми, се усеща като люлеене на задницата.
Тук окачването е една цяла щанга с два тампона към купето. При старото ми Ксара Пикасо е торсион и това люлеене го няма.
Да търся ли проблем в задните тампони и/или задните амортисьори?
Според Ясен може и да е не добре регулирана предница и по-скоро да отида да ми направят реглаж на предницата.
Но люлеенето го усещам след като задната гума премине през такава единична неравност, а не когато минава предната гума.
Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
Мои записи на български групи: Youtube

Потребителски аватар

MiroM

Регистриран: 13 сеп 2008, 17:34
Кара: сега Citroen C4 Grand Picasso 1.6hdi 2009г. караше Xsara Picasso 2.0HDI 2002г.

Re: Странно поведение на задницата - обикновено окачване

Мнение от MiroM » 14 май 2019, 15:44

Привет! Имаше тема преди години, в която имаше информация, че в първите години на производството са монтирани аморсисьори, които довеждат до подобно "люлеене". При мен също се усеща, особенно неприятно е при по-високи скорости на магистралата. Пишеше, че след смяна на оригиналните амортисьори проблемът се отстранява. Аз лично не съм ги сменял защото свикнах с това люлеене но си имам едно на ум.
Ако впрегнем мързела и любопитството като движещи сили, човечеството ще постигне чудеса!!!

Потребителски аватар

Автор на темата
dzwer

Регистриран: 18 юли 2007, 18:37
Кара: Citroen C4 Grand Picasso, 1.6HDi, 110hp
Контакти:

Re: Странно поведение на задницата - обикновено окачване

Мнение от dzwer » 17 май 2019, 15:16

Предполагам е тази темата: http://www.clubcitroen.bg/forum/viewtop ... 1%80%D0%B8
Да препоръчате сервиз за проверка на амортесьори в София?
Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
Мои записи на български групи: Youtube

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C4 Picasso”