ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Не показва количеството гориво

Производство: (2006-)

Автор на темата
tsvetkoff
Четящ
Регистриран: 14 юни 2015, 13:41
Кара: C4 Picasso 1.6hdi Exclusive

Не показва количеството гориво

Мнение от tsvetkoff » 14 апр 2019, 19:06

Здравейте!Моят художник продължава да показва характер.Нов проблем в електрическата система.Преди няколко дни,след едно пътуване спрях да заредя.Какво беше учудването ми,,когато след зареждането показанието на дисплея и на бордкомпютъра за количеството гориво,което имам,не се промени.Преди зареждането ми показваше,че имам гориво за 160 км.Заредих около 20 л. но промяна нямаше.Помислих,че може да имам заседнал поплавък или каквото има там в резервоара,за да измерва нивото на горивото и заредих още 5 л след два часа.Пак никаква промяна.Обаче продължава да ми отчита намаляване на тези 160 км. - вече ми "остават" само 70 и ми свети лампата и ми изписва съобщение за много малко гориво.Какво ли ще се случи,когато показанието стане на нула,а аз все още имам гориво.......
Дали някой е имал подобен проблем?

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Re: Не показва количеството гориво

Мнение от ivo-zx » 14 апр 2019, 19:22

Да. Отвори капачката на резервоара и я затвори гледай пак. Ако изгасиш колата и изчакаш 10-тина минути, компютъра също би трябвало да се усети.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Потребителски аватар

marian stoev
Нов потребител
Регистриран: 21 ное 2016, 11:25
Кара: citroen C4 picasso 2.0i 140hp

Re: Не показва количеството гориво

Мнение от marian stoev » 18 апр 2019, 18:59

И при мен го прави това понякога,но съм с газ и има някаква залъгалка,която би трябвало да лъже компютъра и да показва колко е горивото,но понякога дори при повече от половин(реално пълен) резервоар започва да се блещи,че няма бензин... Интересно е че го прави когато е топло времето и другия вариант да не отчете вярно е да не изчакам да запълни всички деления като е на контакт и да се върне там където би трябвало да е нивото,а да запаля преди това..

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C4 Picasso”