ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

C2 или C3 - Нужда от помощ за избор.

Искате да си купите Citroen, но не знаете какво да гледате или вече сте си купили. Погледнете ПЪРВО тук!

Автор на темата
spartaneca
Новак
Регистриран: 14 яну 2019, 17:35
Кара: Нищо

C2 или C3 - Нужда от помощ за избор.

Мнение от spartaneca » 14 яну 2019, 17:44

Здравейте колеги.
Искам да закупя c2 или c3 между 2002 - 2005 година (в карса поне за бюджета тези години излизат).
Бюджета е 3000лв.
Може ли да ме посъветвате кой мотор е най-здравия и добрия? В един сайт видях да хвалят много 1.4 HDi.
Аз искам скоростната кутия да е Автоматична (удобство си е и така съм свикнал), но си нямам идея здрави ли са при Ситроените (особенно на тези години)?
Да не е да я взема и кутията да се разпадне и да трябва да наливам пари колкото за още една кола в нея. (Ако може и инфо колко струва поправка/замяна на скоростна кутия) ще е доста полезна информация.
И към кое да се насоча като за моя бюджет между двата модела.
Благодаря предварително за отделеното време.

Потребителски аватар

PIT

Регистриран: 09 мар 2007, 11:12
Кара: C6 2.7 HDI, '06 C5 2.0 HDI 16v АСК

Член на Клуб Ситроен-България

Re: C2 или C3 - Нужда от помощ за избор.

Мнение от PIT » 15 яну 2019, 11:24

То разликата между двете коли е визията и броя врати. Така че това е лично предпочитание.
Чист автомат май рядко се намира при тях, даже не съм сигурен дали има. Повечето са с роботизирана кутия.
06C6V6 :cool:

Бившите:
'98 Xantia ACTIVA 2.0 HDI
'94 Xantia 1.9TD

Потребителски аватар

eras3r

Регистриран: 23 юли 2018, 09:28
Кара: Citroen C5 X7 Tourer 2.0HDi 163hp. 2014г.

Мнение от eras3r » 15 яну 2019, 12:17

Брички.ком:
VW Passat B4 (комби): 2.0GTI 16V 150hp.
VW Polo N1: 1.9D 63hp. :ti ma prebi:
Peugeot 307SW: 1.6HDi 110hp.
Peugeot 407SW: 2.0HDi 136hp.
Сегашна: Citroen C5 X7 Tourer 2.0HDi 163hp.

Автор на темата
spartaneca
Новак
Регистриран: 14 яну 2019, 17:35
Кара: Нищо

Мнение от spartaneca » 15 яну 2019, 21:06

Честно казано много информация в темата която си посочил.

А до другия колега, доколкото видях в другата тема има и от двата вида автоматична.

Потребителски аватар

zaxyg

Регистриран: 10 яну 2007, 15:08
Кара: Ситроен Ксара 1,9ТD \ '99 VTS и Ситроен C2 1,4HDI \ '06

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от zaxyg » 21 яну 2019, 09:47

Честно казано, за бюджета може да се намери и от двата модела нещо читаво, може би за още 500 отгоре. Аз наскоро също оглеждах такива и личното ми впечатление е, че С2 е по-красива като модел, особено VTR, но пък в С3 има повече пространство вътре и багажникът направо си е голям за такъв размер кола.
Иначе С2 и С3 са с идентични табла, пространството отпред е еднакво, учудващо удобно и за човек като мен, висок 190 см. За градски коли са чудни, много приятно ме изненадаха, за извънградско не знам. :)
За двигателите гледай 1,4 бензин или дизел, вече лични предпочитания (аз избрах дизел). 1,1 е много малък и не е по-икономичен от 1,4 а пък 1,6 е прекалено голям и твърде мощен (за състезания е друго нещо :) ).
Вече за автоматичната скоростна кутия нищо не мога да кажа, защото търсих ръчна, но явно доста е писано тук. Успех с търсенето и общо взето избягвай автокъщите, пообиколих някои и не ми харесаха там предлаганите. Е, възможно е да има изключения, но и цената ще е по-висока.
Карай, шофЕоре...

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Искам да си купя / Купих си - Citroen”