ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Суркане при роботизирана кутия

Всичко относно автомобилите

Модератор: Dass

Потребителски аватар

Автор на темата
myworld
Нов потребител
Регистриран: 13 окт 2018, 09:12
Кара: Ситроен С4 Пикасо 2.0 HDI

Суркане при роботизирана кутия

Мнение от myworld » 23 окт 2018, 17:39

Здравейте. От около две седмици съм собственик на С4 Пикасо 2,0 2008 с роботизираната 6 степпена кутия. Лаик съм на тема автоматик и дизел. Досега съм карал само бензин и ръчки. Както и да е, ще му свикнем, но....При натискане на газта всичко е ОК, но като отпусна малко, без значение от скороста с която се движа, се чува леко суркане. Звука прилича на суркане метал в метал при изхабени накладки.

Нямам никакви оплаквания от колата и за мен е радост до я карам. Само трябва да разреша проблема със суркането. Ако въобще се брои за проблем де, знам ли може това да е нормално за тези кутии. Идеи?

bigdodo

Регистриран: 30 яну 2006, 21:45
Кара: ше ЗАЗ 966/ЛАДА 2105/Xantia 1,8i,16v,SX,реколта 99,сега кара Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI Exclusive,BVP 2009год.
Контакти:

Мнение от bigdodo » 24 окт 2018, 14:36

За колегите,които искат да отговорят,но не знаят значението на думата "суркам" и за това се въздържат.

http://rechnik.info/%D1%81%D1%83%D1%80% ... 0%B0%D0%BC
Когато караш Citroen,сякаш летиш на Concorde!

Потребителски аватар

Автор на темата
myworld
Нов потребител

Мнение от myworld » 24 окт 2018, 22:54

:D :ti ma prebi: Не знаех, че тази дума не е така разпространена. Може би е присъща за Бургаския край. Както и да е , мисля че точната дума е триене на метал в метал. Все още очаквам идеи за самопроверка. Иначе ще трябва да отскоча до Ситроен. Забравих да спомена, че след сканиране, няма никакви грешки в паметта на колата. (освен изгоряла лампа на задния номер).

Потребителски аватар

Автор на темата
myworld
Нов потребител

Мнение от myworld » 29 окт 2018, 18:52

Така или иначе, явно съм единствения с този проблем. Както и да е, поне да си развия темата, като монолог :)

Имам Delphi DS150e, по-известно като Аутоком и реших да побърникам в настройките на скоростната кутия. Имаше опция, ресет на презапаметените данни за кутията и ги ресетнах. Сега съжалявам, че го направих. Веднага след това ми изписа Gearbox faulty :cry: . Карам си колата пак, но превключванията въобще не са както трябва. Сега си чакам Лексията за да мога да калибрирам кутията.

Самото триене не се махна и явно проблема е механичен. За целта ми се вижда път до Ситроен Бургас. Тема в развитие...

Потребителски аватар

Автор на темата
myworld
Нов потребител

Мнение от myworld » 30 окт 2018, 09:16

Оправих проблема пак с Аутокома, като намерих и опцията за калибриране на скоростите. Имаше и опция ресет на точката за зацепване на съединителя, който не беше успешен. Система се опитваше да го направи, но накрая все се получаваше unsuccessful. Крайна сметка грешката се махна и скоростите си работят нормално.

Потребителски аватар

Автор на темата
myworld
Нов потребител

Мнение от myworld » 01 ное 2018, 21:23

Днес минах при майстора, който покара известно разстояние след което беше сигурен, че шума се дължи на заминал лагер на съединителя. Но каза, че не се е занимавал с тези кутии и трябва да я отвори веднъж за да се увери. В крайна сметка можел да ме изпрати при някой.

Въпроса ми е, дали препоръчвате някой читав сервиз / майстор за смяната на въпросния лагер или да си запазваю час в Ситроен Бургас?
Ако остава опцията Ситроен, кой от двата сервиза са по-професионални : Фулда или БургасАвто?

А какво преставлява въпросния лагер, всмисъл как мога да намеря ОЕМ номера на частта, за да проверя евентуално цената му?

Потребителски аватар

vs24000
Редовен
Регистриран: 22 апр 2017, 18:37
Кара: Citroen C3 FL, 1.1 60hp

Мнение от vs24000 » 01 ное 2018, 23:36

Колега, предполагам говориш за висящия лагер на съединителя? Ти си с роботизирана скоростна кутия. Което ще рече - ръчна кутия с автоматично управление. Този лагер е под голямо напрежение спрямо ръчното. Неговата смяна изисква сваляне на полуоска и достъп до съединителя (като при ръчна ск). По принцип това е аксиалния лагер активиращ съединителя. Ако решиш да го смениш погледнете и състоянието на съединителя. Робота износва спрямо ръчното управление, защото работи по програма и се търси икономия.

Всяка част можеш да намериш по VIN номера на колата. Има го в големия талон (май вече се вписва и в малкия) и някъде по шасито. При мен дори е отпечат на предния прозорец под чистачката на шофьора на предното стъкло. Дано да съм бил полезен.

Потребителски аватар

Автор на темата
myworld
Нов потребител

Мнение от myworld » 10 ное 2018, 21:13

Здравейте, проблема се оказа (по мнение на "експерти") лагер помпа, което всъщност е лагера на съединителя. Евентуално като се отвори, ще се види състоянието на самия съединител. Предстои ремонт. Дотогава, имам един малко може би тъп въпрос.
Може ли да превключвам на N при движение на надолнище, тъй като самото триене се маха? И също разбирай от N на А?

Знам, че при пълните автоматици не може, но как е при нас? При ръчката, често давах на свободна :)

nikip
Нов потребител
Регистриран: 17 ное 2017, 21:49
Кара: C2 1.6 VTR

Мнение от nikip » 11 ное 2018, 20:12

Според упътването е крайно нежелателно да се превключва, а още повече да се кара на N .

Изпратено от моят SM-J730F с помощта на Tapatalk

Потребителски аватар

Автор на темата
myworld
Нов потребител

Мнение от myworld » 11 ное 2018, 20:19

Колега мерси. Може ли да уточним за кое упътване става въпрос. Може да е полезно и за други занапред.

nikip
Нов потребител

Мнение от nikip » 11 ное 2018, 20:20

Оригиналното на Ц2 със сенсодрайв.

Добавено от автора след 7 минути 56 секунди:
Лятото сменях съединител. Имаше феродо но лагера се беше разпаднал. Като ще я отваряш по-добре сменяй всичко. Съединителят ми е сменян на 70000 и сега на 120000 пак. Явно робота му разказва играта.

nikip
Нов потребител

Мнение от nikip » 11 ное 2018, 20:28

Лятото сменях съединител. Имаше феродо но лагера се беше разпаднал. Като ще я отваряш по-добре сменяй всичко. Съединителят ми е сменян на 70000 и сега на 120000 пак. Явно робота му разказва играта.

Потребителски аватар

Автор на темата
myworld
Нов потребител

Мнение от myworld » 11 ное 2018, 20:35

Това ми се върти в главата. Имам оферта от Бургас авто за смяна на лагера , като частта е около 200+ а труд 300+.
В друг сервиз, цената ще е горе долу 2/3.
Може ли да споделиш, какво си платил за смяната на комплект съединител?

nikip
Нов потребител

Мнение от nikip » 11 ное 2018, 20:39

Комплект съединител Валео около 180 лв с отстъпка. Смяна на : съединител, масло скорости и свещи - 100 лв. Задължително се сменя и някаква семерина на полуоската при смяна на съединител.

Потребителски аватар

Автор на темата
myworld
Нов потребител

Мнение от myworld » 11 ное 2018, 20:43

Невероятно ниска цена. Благодаря.

nikip
Нов потребител

Мнение от nikip » 11 ное 2018, 20:45

Момчето е бивш майстор от сервиз на Ситроен. Сервиза му е супер. От него също съм доволен.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Главен форум”