ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

myworld с Ситроен С4 Пикасо

Производство: (2006-)

Автор на темата
myworld
Новак
Регистриран: 13 окт 2018, 09:12
Кара: Ситроен С4 Пикасо 2.0 HDI

myworld с Ситроен С4 Пикасо

Мнение от myworld » 13 окт 2018, 09:37

Здравейте, колеги.

Влизам във форума с С4 Пикасо 2008-ма 2.0, има ли място за паркиране :D ? Слизам от Дачия Логан, с която съм от около 4 години. Исках широка семейна кола. Жена ми кара С3 от около 2 години и е много доволна. Заглеждах се в С5, но не се вписваше в бюджета. Та ето ме сред вас с много въпросителни и неизвестни. Бих се радвал на малко упътване от ваша страна, в замяна обещавам да съм активен във форума. А и се занимавам с автодиагностика.

1. Роботизирана скоростна кутия - досега не съм карал нито автоматик нито полу-автоматик. Ще се радвам за съвети относно експлоатация и поддръжка. Примерно, трябва ли да се сменя маслото, трябва ли да се види нещо по-специално относно съединителя и прочие? А бе обща информация.
2. Дизел 136 коня. Абсолютен лаик на тема дизелови коли. Това ми е 4-та кола, но първа дизелова. Съвети? :)
3. Колата е на 120,000 км, за които съм сигурен, че са реални. Ситроен препоръчва смяна на ангренажен комплект на 250 000 км. Това наистина ли е така? Сториха ми се доста. Колко горе долу излиза смяната принципно?
4. Моторно масло? Какво масло се препоръчва?
5. Нямам резервен ключ. Знаете ли колко излиза грубо? Препоръки за ключар в Бургас? А Пин кода само от представителството ли мога да набавя?
6. Къде е номера на двигателя? С предишната кола, в КАТ имах проблеми. Този път да знам поне къде е и да го изкрам наяве :)

Имам още много въпроси, но знам че дългите теми са скучни за четене, така, че тях ги оставям за после.

Снимки не съм направил още, но обещавам да кача. Мерси предварително на всички отзовали се...

Потребителски аватар

MiroM

Регистриран: 13 сеп 2008, 17:34
Кара: сега Citroen C4 Grand Picasso 1.6hdi 2009г. караше Xsara Picasso 2.0HDI 2002г.

Мнение от MiroM » 13 окт 2018, 22:52

Привет! Добре дошъл във форума. Честито за покупката с пожелания само за безаварийно използване на автомобила. По въпросите: 1. Това е хибрид между обикновенна механична 6 степенна скоростна кутия и хидро робот, който да натиска съединителя и да превключва скоростите. За мен е малко мудна понякога и й помагам ръчно с перцата + и - на волана. Обслужването й е като на обикновенна ск. кутия, събира 2 л масло. 2. Аз съм с 1,6hdi и не съм много на ти с 2.0 кубиковия мотор. Това което съм чел е че е малко по-лаком от моя но това си е нормално в предвид повечето му коне. 3. Така е производителят е дал доста километри на агренажния ремък но имай в предвид, че той старее и от времето не само от километрите. Така, че за смяната си прецени сам на твоя отговорност. Аз ги смених на 120хк но взех колата на 75хк без да съм сигурен дали са реални. Обслужването няма да ти излезе повече от 400-500лв.4. Total 5w35 ineo. Но си свободен да използваш и аналози на други марки предвидени за работа с турбокомпресор. 5.Разпитай местните ключари и в АМК Бургас. 6.Тук немога да помогна.
Ако впрегнем мързела и любопитството като движещи сили, човечеството ще постигне чудеса!!!

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C4 Picasso”