ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Сервиз за Ремонт на лява клапа на климатроник Ц 5 2001 година

Място където ще се хвалите или оплаквате от майсторите.

Автор на темата
Vipsec105
Новак
Регистриран: 22 авг 2018, 19:35
Кара: Citroen C 5 2.2 HDI

Сервиз за Ремонт на лява клапа на климатроник Ц 5 2001 година

Мнение от Vipsec105 » 22 авг 2018, 19:57

Колеги , моля за контакти на човек който се ремонтира клапи на климатроник на Ситроен Ц 5 2001 година. При мен проблема е в лявата клапа.

Потребителски аватар

wbgenetic

Регистриран: 18 юли 2016, 22:49
Кара: Citroen C5 2.2, Estate, 2005, ZF 4HP20 (проект "Корабът майка") || VF7RE4HXE76666728

Re: Сервиз за Ремонт на лява клапа на климатроник Ц 5 2001 година

Мнение от wbgenetic » 23 авг 2018, 12:04

При Ясен да те пратим освен ако си в София.. Ама имай предвид, че само ремонтния комплект ти е 100+ пари и цена за труд..

Автор на темата
Vipsec105
Новак
Регистриран: 22 авг 2018, 19:35
Кара: Citroen C 5 2.2 HDI

Re: Сервиз за Ремонт на лява клапа на климатроник Ц 5 2001 година

Мнение от Vipsec105 » 14 яну 2019, 18:18

Още малко по темата... научих се да регулирам клапите макар и трудно. Има начин , поне при мен се получи. Намерих няколко места за ремонт при професионалисти, които са ме спасявали и с други марки коли. Проблема се указа познат а решението скъпо и трудоемко, без гаранция за последваща качествена сглобка на таблото след интервенцията. Събрах от всякъде информация как мога да се спася без отваряне. Не може без ремонт, но ако механизмите не са 100% износени има малък шанс за реглаж. Ето какво направих и за сега се спасих.

Оставих потока на въздух в три посоки. Изключих вентилатора и нагласих желаната температура, еднаква за двете зони. След като покарах малко и София , клапата ми се намести на 24 градуса . Щом сменя посоките на въздушния поток на средно положение - духа само в средата и усиля вентилатора на максимум , клапата променя положението си и блокира. За сега не пускам на средно положение а само в трите посоки, колкото и да е силна струята на вентилатора клапата остава на топло или студено както е нагласена. Отнема 15-20 минути за нагласяване, чува се стържене на износен механизъм докато не се намести клапата. Ако не може с този метод, пробвайте с нагласяване на градусите но много бавно. По половин градус през 1-2 минути. От високи към ниски градуси. Получи ми се и така веднъж , тази информация намерих тук във форума.

Благодаря и дано да съм бил полезен.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Сервизи”