ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

XU10J4RS - проблем с ангренажен ремък и ролка

Производство: Mk I (1997-1999), Mk II (2000-2006)

Автор на темата
ncuxapp
Новак
Регистриран: 03 дек 2007, 22:22
Кара: Френска легенда от 80те

XU10J4RS - проблем с ангренажен ремък и ролка

Мнение от ncuxapp » 04 авг 2018, 20:57

Здравейте, моторът е от Xsara VTS по талон 99г според servicebox 2000 oт автомобил с номер на следпродажбен сервиз 08555. Проблемът който имам е с ангренажа и обтяжната ролка, защото се предлагат 2 различни ремъка и 2 различни ролки -за модели с номер до 08456 и за моделите след това .
Изображение
След справка по VIN в servicebox си купих частите от първата схема, а в колата бяха монтирани тези от втората. Основната разлика е 1 зъб на ремъка, вида на обтяжната ролка и 17mm разлика в диаметъра и. Сега се чудя какво да слагам и защо се получава тази разлика? По принцип не е като да нямам преоблеми, зимата на студен мотор колата пали и гасне веднага ако не подавам газ , при диагностика не излизат грешки , донякъде проблема се решава с 100 октанов бензин. Основно ме интересува дали грешката е на някой пишман майстор и може ли да си монтирам закупените вече части ? П.П. Не успявам да намеря снимки на монтирана обтяжна ролка като на първата схема, ако имате такива ви моля да ги споделите.

Автор на темата
ncuxapp
Новак
Регистриран: 03 дек 2007, 22:22
Кара: Френска легенда от 80те

Мнение от ncuxapp » 05 авг 2018, 08:16

След ровене по чужди форуми се оказа , че мога да ползвам частите само трябва да сменя крепежа. Този комплект е единственият за фейлифта, трябва ми само снимка на монтирана ролка, моля за помощ, не успявам да намеря.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Xsara”