ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Биалетки

масла, гуми, свещи, филтри, накладки ....

Модератор: DeMonev

Автор на темата
ron
Новак
Регистриран: 14 юни 2018, 15:51
Кара: Ксара комби

Биалетки

Мнение от ron » 14 юни 2018, 15:57

Сменяте често биалетки? Причината е преобладаващо в ниското качество на маншоните им, и... никаква смазка вътре. Можете да се уверите сами, като свалите здравия маншон на стари такива.

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 14 юни 2018, 22:37

При монтаж съм слагал: силиконова грес, литолова грес, високотемпературна грес за спирачки - 1400°C. Разликата не е голяма. Шибаните полегнали полицаи и полицайки трошат окачването, а преди около три месеца в Гинци попаднах на особено голяма полегнала полицайка, точно ремонтираха пътя и ги запълваха, но аз сменявах шалтер на стартера след това и БСМ-а започна да се ебава.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

ggergi

Регистриран: 20 фев 2014, 23:35
Кара: c5

Мнение от ggergi » 14 юни 2018, 22:38

На Ксантията ми омръзна да сменям биалетки. Винаги се разбива долната част, но не съм обърнал внимание новите дали са смазани.
Днес е вчерашното утре!

Потребителски аватар

stamenov1

Регистриран: 15 авг 2006, 11:37
Кара: Ситроен C5 1.6 HDI 2006 г., Ксантия 1.6 газ "star gas" без екстри+економайзер, климатроник, вече и ксенон 5000 к., 95 г. вече не Рено Рапид 1.1 газ-бензин
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от stamenov1 » 15 юни 2018, 13:34

На ксантията, ако са тези на които долу болта е прав (продължение) на стеблото. Махам маншона, пълня с грес хубаво с въртене да влезе и под ябълката и след това на менгемето го подпирам и от страната на болта с една дорна ги набивам хубаво, като завъртам няколко пъти, допълвам маншона с грес и карам още 20 хил. докато се обади пак.
ХОРА КАРАЙТЕ РАЗУМНО! УМНИЯТ ОТСТЪПВА !!!
ПРАВЕТЕ ДОБРО, ЗАЩОТО ЗЛОТО В СВЕТА И БЕЗ ТОВА Е МНОГО!!!
КАРТА №228
Продавам очила за нощно шофиране и мъгла

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Консумативи”