ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Тропане при подаване на газ и натискане на спирачка

Производство: (2000-2017)

Модератори: glorious, bateborko

Автор на темата
Salih Kurtov

Регистриран: 29 яну 2015, 16:14
Кара: Citroen c5

Тропане при подаване на газ и натискане на спирачка

Мнение от Salih Kurtov » 13 юни 2018, 20:02

Здравейте.
Собственик съм на Citroen C5 2007 година, 2.0 HDI.
Преди време ходих при майстор и ми смени вътрешен накрайник, маншон на рейката и тампони на носачите, ако не се лъжа.
Точно след ремонта колата започна да изтропва много силно като потеглям и рязко подам газ, или рязко натискам спирачка, но не винаги.
Шарнирите също са сменяни няколко дни преди ремонта, който съм описал по-горе.
След като прочетох тази тема се замислих, дали да не пробвам да смажа накрайника - http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=73772.0
Мисля си за тампони на стабилизиращата щанга, но като знам, че този проблем се получи веднага след смяна накрайник и тампони на носачи..
Ходих при друг майстор и каза, че всичко по окачването е здраво.
Писна ми от майстори, та ще се радвам някой колега да ме напъти какво да проверявам и как.

Потребителски аватар

crazyfen

Регистриран: 28 дек 2008, 16:14
Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI

Мнение от crazyfen » 13 юни 2018, 22:09

Мойта също е така точно при смяната на тези неща. Но вали ли дъжд няма грам тропане пукане и т.н. имам за смяна маншон на рейката и тези дни ще го сменя и ще пиша дали найстина е от това смисъл от загуба на смазка...
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

Автор на темата
Salih Kurtov

Мнение от Salih Kurtov » 13 юни 2018, 22:17

Ще се радвам да споделиш, но кое по-точно мислиш да смажеш ?
При мен не съм забелязал да спира тропането от мокрото, но Citroen-a сега го карам много малко та може и при мен да е така.
Аз мисля да откача накрайника от страната на колелото и да го смажа. При така откачен накрайник трябва ли да минавам реглаж след това ?

l.petrovv

Регистриран: 14 ное 2013, 11:15
Кара: Citroen C5 II 3.0 V6, Преди това Citroen C5 II 2.0 HDI

Мнение от l.petrovv » 13 юни 2018, 23:13

Проверете си дали са стегнати добре джантите. Проверявайте винаги след майстор, който ви е свалял гумите! Предната седмица и при мен се появи тропане, оказа се разхлабена джанта. Последно пипане от преди 2,5 месеца от майстор.

Deleted User 44518

Мнение от Deleted User 44518 » 13 юни 2018, 23:16

Провери това тропане може да е от накладките имал съм подобен проблем но само че с друга марка автомобил

Автор на темата
Salih Kurtov

Мнение от Salih Kurtov » 14 юни 2018, 00:36

Преди няколко дни сменях задни накладки и съм ги затегнал добре джантите, само едната не съм я свалял, но утре и нея ще проверя.
Не ми се вярва при подаване на газ да удря така от накладки..
Според вас има ли смисъл да смазвам вътрешния накрайник и ако има, кое точно трябва да му намажа с грес ?

Потребителски аватар

crazyfen

Мнение от crazyfen » 14 юни 2018, 00:52

При мен е при рязко спиране се чува пук същото е и при маневри за паркиране силно изразено... Съмняват ме тампоните на амортисьорите... но си мисля, че е нещо в сменените неща, нещо което пропускам, но всичко беше направено, както трябва да е
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

Автор на темата
Salih Kurtov

Мнение от Salih Kurtov » 14 юни 2018, 01:04

Точно и при мен го има, когато маневрирам напред-назад, за да паркирам.
Аз мисля, че е в сменените неща, защото веднага след смяната на вътрешен накрайник и тампони на носачите се появи.
Утре ако ми остане време ще се опитам да намажа с грес този накрайник, само пак да попитам, дали ще трябва реглаж, ако го откача само от страната на гумата ?

Потребителски аватар

Swartalf

Регистриран: 05 сеп 2007, 12:41
Кара: дъщеря си да се смее в Citroen C5 2.2 автоматик
Контакти:

Мнение от Swartalf » 14 юни 2018, 10:07

Имах същото пукане при маневриране на място или тръгване/спиране. Оказа се жестоко разбит шарнир - не самия шарнир а гнездото в шенкела, целия се клатеше като зъб пред падане. Та проверете си ги, да не стане беля...
Ego = 1 / knowledge

Потребителски аватар

crazyfen

Мнение от crazyfen » 14 юни 2018, 11:36

На ц5 Х7 ? Стария излезна доста трудно а пък новия го вкарахме с нормална мъка. Съмняваме да не е някой болт също да не е стегнат точно след няколко дни се появи...

Потребителски аватар

Swartalf

Контакти:

Мнение от Swartalf » 14 юни 2018, 11:38

На Х7 окачването май беше с двоен носач, та може да се е разбил горен шарнир? Вдигаш на крика и клатиш по вертикалата, веднага би трябвало да си проличи.
Ego = 1 / knowledge

Автор на темата
Salih Kurtov

Мнение от Salih Kurtov » 14 юни 2018, 12:31

На моята шарнира е само един до колкото знам и са сменяни двата с TRW, както съм споменал по-горе.
Също проблема не се появи след смяна на шарнири, а веднага след смяна на накрайник и тампони носачи, та затова и се съмнявам в тях...

Потребителски аватар

crazyfen

Мнение от crazyfen » 14 юни 2018, 13:01

Два са шарнирите горен и долен както при 407. Проверявахме я, но нямаше нищо. Пак ще се гледа явно

Потребителски аватар

Swartalf

Контакти:

Мнение от Swartalf » 14 юни 2018, 13:08

При теб са два, при човека пуснал темата и при мен са само по един на страна - различно е окачването :)

Всички казвате, че пукането е започнало след смяна на определени елементи - логично е да се допусне, че именно сменените елементи са причината за това пукане и трябва първо от тях да се започне.
Ego = 1 / knowledge

Автор на темата
Salih Kurtov

Мнение от Salih Kurtov » 14 юни 2018, 16:14

Аз мисля да откача накрайника от страната на гумата и да огледам за нередности, а също и да го намажа с грес.
От коя страна на носача се намира вътрешния кормилен накрайник ? Зад носача, от към купето, или пред носача от към фаровете ?

Потребителски аватар

crazyfen

Мнение от crazyfen » 14 юни 2018, 18:40

20180614_163207.jpg
ето това, но не мисля че има какво да се маже тук

Потребителски аватар

Mitko64

Регистриран: 20 окт 2008, 17:14
Кара: С5 ІІ 2,0 HDI EXCLUSIVE 138 кс.

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Mitko64 » 14 юни 2018, 22:46

Няма логика пукането да е от накрайник- той се усеща на волана при каране и минаване през малки неравности .Разбира се,трябва да си свикнал с колата си и да усещаш тия неща. :)
Луфт в накрайници всеки средностатистически майстор би ги "хванал".Аз мисля,че пукането идва от т.н. носачи на сфери ,обърни внимание при навит докрай волан и при изправен колко много мърдат в основата си. Това е нормално ,но с годините не може да не окаже влияние на движението им. И аз го имам това пукане,но същевременно ми пукат ушите ,коленете,ставите и става какафония. :jako: :mrgreen:
Футболът е на живот и смърт за мен? Не,нещо повече!
Бил Шенкли

Потребителски аватар

crazyfen

Мнение от crazyfen » 14 юни 2018, 22:54

Добре де, ама две различни окачвания един и същ проблем? Мойта си е с нормално :know:

tr2
Редовен
Регистриран: 27 ное 2016, 21:41
Кара: Toyota Carina E, ex Citroen C5 X7 3.0 HDI

Мнение от tr2 » 15 юни 2018, 21:36

Има хлабав болт след смяната на тампоните. :super:

Потребителски аватар

гмм

Регистриран: 15 мар 2009, 20:10
Кара: xsara комби 1.6 16v бензин 108кс 01г

Мнение от гмм » 15 юни 2018, 21:47

Подобно тропане при рязко подаване на газ съм имал от втулки носачи веднъж,и тампон на рейка втори път.Става въпрос за ксара при ц5 може и да е сходно :amii:

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C5”