ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Хоризонтален реглаж на фар?

Производство: Mk I (1997-1999), Mk II (2000-2006)
Потребителски аватар

Автор на темата
wolfen
Редовен
Регистриран: 03 юли 2006, 09:20
Кара: Xsara 1.8 8V 90 HP
Контакти:

Хоризонтален реглаж на фар?

Мнение от wolfen » 16 май 2018, 20:20

Здравейте,Колата е Ксара 1 с едносекционен фар.
Единия (ляв) фар започна да бие надясно .На разстояние светлината започна да се припокрива с другия и сякаш карам на фенер не с два фара .
Проблемите почнаха от както ми се повреди машинката за реглаж на този фар но все пак тя е за вертикала.Смених я .Новата вдига и сваля без проблем но се появи този нов проблем.
Имат ли място от където да се регулират хоризонтално?
Има един пластмасов болт който ме съмнява но при мен и на двата фара НЕ може да се завърти .
Качвам снимка на въпросния болт.Снимката е на двусекционен фар но болта го има и при мен.
От там ли се прави реглаж или е от друго недостъпно място или пък е нещо което още не съм виждал?
Прикачени файлове
114161727_2_585x461_lyav-far-za-sitroen-ksara-16i-kombi-dvusektsionen-snimki.jpg

Потребителски аватар

Ицо71
Новак
Регистриран: 25 фев 2018, 12:48
Кара: Xsara 1.8i'98г. автоматик
Контакти:

Мнение от Ицо71 » 21 май 2018, 17:07

Точно от там е реглажа(болта който си посчил),но ако се е изместил след смяна на моторчето,вероятно си извадил рефлектора от ябълката(топката на края на винтовете за реглаж).При смяна на моторчето за нагоре-надолу не би трябвало да се промени наляво-надясно или поне не драстично

Потребителски аватар

Автор на темата
wolfen
Редовен
Регистриран: 03 юли 2006, 09:20
Кара: Xsara 1.8 8V 90 HP
Контакти:

Мнение от wolfen » 21 май 2018, 19:48

Когато сменях моторчето,на ръка рефлектора се
движеше без проблем нагоре-надолу..Не мисля че съм го
измъкнал.Странно ми е защо не мога да завъртя въпросния
болт на нито един от фаровете.