ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Проблем в Скоростна кутия 1.6hdi робот

Производство: (2004-)

Автор на темата
Kuzanagi
Четящ
Регистриран: 01 мар 2018, 19:52
Кара: Citroen C4 1,6HDI BVP6

Проблем в Скоростна кутия 1.6hdi робот

Мнение от Kuzanagi » 10 май 2018, 08:17

На някой да му се е случвало?
C4 1.6HDI роботизирана СК - след като включи на 2-а предавка започва едно жулене в кутията . Когато сменя скоростите изчезва силата на звука, но се чува съвсем леко /при отворен прозорец/ . Най-изразително и силно се чува, когато намаля ускорението колата и е на скорост.
При висока скорост не е толкова силно - само когато даваш газ/ускоряваш/ . Жуленето е неприятно при ниска скорост и при намаляване ускорението. Изключвал съм от скорост т.е. лоста на N преди светофар докато спре , жуленето го няма. Съвсем леко се чува , както споменах при отворен прозорец. Проверявал съм маслото в СК - има и е бистро. Само ми направи впечатление на капачката имаше малко - нали сте виждали, магнит като привлече метални стружки малки , като таралежче стоят. При тръгване на 1-а няма притрисане или симптоми на изхабен съединител.
От четене из форуми разбирам, че е лагер на предварителен вал, но само разбирам.
Въпроса ми е дали някой - някога му се е случвало и е правил ремонт?
Питам за да бъда подготвен евентуално
Ще се радвам да ми се случи най-лекото при ремонта.

Благодаря Ви!

Автор на темата
Kuzanagi
Четящ
Регистриран: 01 мар 2018, 19:52
Кара: Citroen C4 1,6HDI BVP6

Мнение от Kuzanagi » 14 юни 2018, 19:53

Проблема решен
2лагера на вторичният вал строшени. Причина не се знае.
Срещу 550лв всичко е ОК.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “С4”