ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

F1 сезон 2018

Само за моторни спортове!

Модератори: zx_zvqr, lendo

Vandan

Регистриран: 02 юли 2013, 12:19
Кара: C5 ІІ 2.0i 16V 2005г.

Re: F1 сезон 2018

Мнение от Vandan » 15 апр 2018, 11:04

Голям кеф - Алонсо му замириса на уязвим немски пилот в червена кола и веднага си спомни как се прави.
Иначе Ферари са абсолютни фаворити за титла. Цялата им организация е насочена към Фетел, имат кола.
Големи приказки за Гасли и Хонда, но още не са толкова близо.

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Регистриран: 28 юли 2008, 04:50
Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Мнение от hristoxm » 15 апр 2018, 14:23

Замирисало му. Фетел едва креташе след инцидента с онова холандско недоразумение! Тотален провал в стратегията на Ферари, имам предвид още до появата на SK. Иначе SK е част от играта и Ред Бул се оказаха по подготвени. Част от провала беше и това, че Ферари нямаха нов комплект от гуми за смяна!!!! :tupo: :tupo: :tupo: Те и Мерцедес нямаха, но това не ме топли. Изпуснахме много точки, които може да се окажат фатални накрая! :mrgreen:
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Чудя се от къде ги купувате тогава?
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

Vandan

Мнение от Vandan » 15 апр 2018, 15:06

Е-е-е, тези немски каски Шумисти, никога не разбират от майтап. Всеки, който поне малко разбира му е ясно, защо Алонсо изпревари Фетел. Може и това да е последното изпреварване на Леонсио над водач в класирането, но защо пък да не се покефим малко феновете му на момента.
Радвай се бе - Фетел с цялата мощ зад себе си на Ферари, които имат най-добрата кола в момента е абсолютен фаворит за световен шампион. Кофти е, че прецакват Кимито почти всяко състезание, а той не е бил толкова мотивиран от много време, но "немски пилот шампион с Ферари" е официалната религия в този отбор.

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Мнение от hristoxm » 17 апр 2018, 03:44

На какво да се радвам? От възможна победа, осмо място. Както писах и по горе, Ферари тотално объркаха нещата. А колкото до клишетата с Кими, дето вечно го ощетявали, той толкова си може. Ако едно състезание е на ниво, следващите две го няма хич. Тази игра я гледам и слушам от много отдавна. Когато Шумахер си счупи крака и Скудерията даде всичко да може Голямата уста Ървайн, да стане шампион, накрая, след като се завърна в кокпита, му помагаше и самият Шумахер. Какво стана? Да не би Ървайн да взе титлата? Значи не е до традициите с немския пилот, а до моженето! Та така и с Кими, отличен пилот е, но му липсва постоянство. Освен това, договорите с пилотите във Ферари ги сключват хора по умни от мен и от теб, а там какво пише, ние не знаем....
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

Потребителски аватар

niki_tashkov

Регистриран: 25 авг 2010, 20:24
Кара: С5 v6 бенз

Мнение от niki_tashkov » 17 апр 2018, 12:33

Хейтъри винаги е имало и ще има - така е редно! Очевидно за да си най популярния отбор в света и най-разпознаваемата марка в моторните спортове , за да си цел на всеки един пилот във Формула 1 , е нужно и да има и такива от "другата " страна ....
Съсетзанието беше пълно фиаско , не се бях ядосвал така не помня от кога :tupo:
Но както през всички изминали години -няма да губим вяра до самия край на сезона - както дори и хейтърите признават - тази година разполагаме с най-добрия болид ,най- добрия тандем пилоти и разбира се най-добрата организация в падока!
Форца Ферари!!!
Изкуственият интелект е нищо на фона на естествената глупост.

Vandan

Мнение от Vandan » 17 апр 2018, 19:15

А-а-а леко си в грешка. Нямам нищо против Ферари. Виж, Шумата е друга работа. Никога в никой спорт не съм бил "против" някого, но Шумата след умишлените удари с Хил (там му върза) и Вилньов (там не му се получи) винаги ми е бил страшно антипатичен. Да, той е най-титулуваният пилот, но това няма нищо общо с анти-ореола му за много хора.
Щом ще се заяждаме в тази посока, не малко фенове на Ферари (според мен повечето са станали такива покрай Шумахер и са повече негови фенове, а на Ферари по инерция) са в някаква степен коне с капаци и не признават качествата и успехите на други отбори и пилоти. Не случайно Алонсо им е специален дразнител. Няма как да е друго, след като пенсионира кумира им без титла при първото му отказване.
Мислех, че темата е за Ф1, а не за прослава на Ферари. Да не вкарваме фенски изцепки тип "Форца някой си".

Потребителски аватар

Avgusta Trayana
Нов потребител
Регистриран: 16 апр 2018, 19:42
Кара: Peugeot 407SW 2.0 hdi BVA6 , бивши Visa 17RD , Xantia 1.9TD

Мнение от Avgusta Trayana » 18 апр 2018, 09:41

Нито един от водещите тимове на Ферари и Мерцедес не бяха подготвени стратегически за СК в тази част на състезанието. За разлика от тях РБ сякаш очакваха нещо такова да се случи. Неслучайно направиха спирането си по-рано като един вид тренировка на бърз бокс за двете коли при СК и спечелиха състезанието - поне единия де :mrgreen:

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Мнение от hristoxm » 14 юни 2018, 22:18

Най после, след редица злощастни събития, Ферари са там където трябва да бъдат! Победа в Канада, писта считана за "удобна" за Хамилтън и Мерцедес, тази година се оказа по добра за Фетел и Ферари. Какво по добро от това, да биеш противника в пряк двубой, без СК и без крашстапен. Той е предупреден, че ще гледа три състезания от трибуните и си караше кротко, като агънце.
Очакваме Франция. За Пол Рикар, също говорят, че била по удобна за Мерцедес, да видим.

Vandan

Мнение от Vandan » 15 юни 2018, 13:23

Ферари бяха с нова версия на двигателя, а Мерцедес отложиха пускането на новата си версия от притеснения за възможни проблеми. Може би за пръв път от много време, не Мерцедес, а Ферари бяха с най-мощния двигател в състезание.

Потребителски аватар

niki_tashkov

Мнение от niki_tashkov » 27 юни 2018, 09:59

Пак мал-шанс :x
Хамилтън 14 точки на пред ...
Евала на Фетел - 5-ти от последно място! Кими - трети като намаза ските на "широката усмивка" - железен (леден)!!!
Хамилтън преподписал срещу 40 милки годишно - халал да са му и той на Мерцедес :hihihi:

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Мнение от hristoxm » 28 юни 2018, 20:33

40, ама паунда. Там има малка разлика от $ и €. :bigsmile: Абсолютно гадна отборна тактика, затвориха Фетел, вярно и той има вина до някъде, но на мен ми се струва, че това беше заучена комбинация. Прееби другарчето, разбирай Фетел.
Брикета искал Ботас за съотборник, ами как няма да го иска, ако продължава да му пази гърба по този начин.....

Потребителски аватар

niki_tashkov

Мнение от niki_tashkov » 29 юни 2018, 14:54

Халал да им е даже и за 80 милиона паунда!
Монго ме беше яд и в яда си и аз си тълкувах като тактическо решение да го отстранят по този начин , но после като почетох това-онова и самия Себ потвърди ,че грешката е изцяло негова :( . Най ме е яд ,че на Хамилтън такива неща никога не се случват - нито гуми ,нито двигател ,нито пит стоп :boom: :boom: :boom: - абе много му върви на тоя :x !!!!
Не прави чест на Лауда де се изказва от рода ,че 5-те секунди не били достатъчно наказание и т.н. - беше си чисто състезателен инцидент!
Да видим в Австрия какво ще стане?!

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Мнение от hristoxm » 01 юли 2018, 18:43

Какъв прекрасен ден! :bravo: :jako: :hihihi: Вярно Ред Бул грабнаха победа в домашното си Гран При, но големият ден беше за Ферари! Фетел поведе в класирането при пилотите с 1 точка, а Ферари при конструкторите с 10! Е, днес мургавия англичанин нали беше с новата спецификация 2.1 на трилъчките, или бъркам? Щото Фетел мина покрай него като бърз влак покрай...мерцедес! :bigsmile: Изкефих се! После какво, ами новият матор бил чуплив, е счупиха се и двата, спецификация 2.1, дето се говореха какви ли не строхотии за нея! Ами чупи се нормално, е поне не пуши като реното, то и там нова спецификация, мощна, надеждна...Те така, гледаме към Силвърстоун другата неделя.

И накрая Forza FERRARI, Forza Fetel! Наказаха го несправедливо с 3 места на стратовата решетка, ама той Господ си знае работата. Туй дето крастапен удари Кими, няма да го броя, нямаше 5 секунди, нямаше даже и разследване. :po tikvata: :po tikvata: :po tikvata: Такива дребнички нещица. Ама Фетел как мина покрай трилъчката.... :bravo: :bravo: :bravo:

Потребителски аватар

niki_tashkov

Мнение от niki_tashkov » 02 юли 2018, 11:05

Цитат: Най ме е яд ,че на Хамилтън такива неща никога не се случват - нито гуми ,нито двигател ,нито пит стоп :boom: :boom: :boom: - абе много му върви на тоя :x !!!!
Да знаех ,че така ще позная и едно тото щях да пусна :jako: :jako: :jako: :jako:
Така и не разбрах защо наказаха Фетел с три места :( ?
Бахти якото - така не се бях кефил от времето на Шуми :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:
Обичам Ферари!
Поздрави на всички колеги ,които са от НАС!
На феновете на "Чука" - :boom:

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Мнение от hristoxm » 02 юли 2018, 20:34

niki_tashkov написа:
02 юли 2018, 11:05

...Така и не разбрах защо наказаха Фетел с три места :( ?....
Не си само ти. То никой не разбра критерия. За същата ситуация миналата година, на мургавия-НИЩИЧКО. Ама така е, нали онези от острова командорят Ф1! :po tikvata:
Как Фетел получи 5 секунди миналото състезание, а сега за аналогична ситуация, малкия келеш даже не го разследваха. Абе, феър плей, по ингилицки. Това е! :po tikvata: Ама той Господ си знае работата! :bigsmile:

Vandan

Мнение от Vandan » 05 юли 2018, 18:25

Вие май не гледате особено внимателно квалификациите и състезанията. По време на квалификацията за място, имаше момент, когато Фетел се движеше с ниска скорост по състезателната линия и попречи на бързата обиколка на друг (не помня точно кой беше). Даваха точно повторение по ТВ. Предполагам за това беше върнат назад. Имало е и други подобни наказания преди това. Не е прецедент.
Не помня от кога се бяха разваляли и 2-та Мерцедеса. Ако тази година Фетел не стане шампион, няма кой друг да му е виновен.
А за колегата с "форцата", както и предположих е станал фен покрай Шумата. Някак си не мога да проумея фенство във Ф1 стил Левски-ЦСКА. Това май само при Шума-феновете се среща. :eiii:
(на мен като фен на Алонсо или Уилямс/Рено, какво ще ми пожелаеш)

Потребителски аватар

niki_tashkov

Мнение от niki_tashkov » 06 юли 2018, 09:56

Даааааа ФЕН ,Почитател , Привърженик и каквото се сетиш съм на Най-Великия - Михаел Шумахер!!! Гордея се с този факт и никога няма да го сложа в края на текста с малки букви в скоби!
Достатъчно съм млад за да съм фен на великия отбор на скудерия само от времето на Пилето. Не случайно това е най-популярния и титулуван отбор във Формула 1 , не случайно е и мечта на всеки пилот от решетката да има честа да кара за Ферари!
Разбира се , че ще има последователи и на другите тимове , но аз съм от масовката -Ферарист!
Радвам се за успехите (нищо че ги няма последните 10-ти години) ,страдам за провалите , ядосвам се на успехите на конкуренцията и злобея на неуспехите им - какво по-нормално и човешко ?!
ПП Да и от Левски съм също - няма до повтарям текста от горе - същото е!
Успех колеги и без лоши чувства!
:drink:

Vandan

Мнение от Vandan » 06 юли 2018, 17:59

А-а-а, и аз съм от Левски от ранна детска възраст. Разбира се, че няма лоши чувства.
Чакай, че се сетих - когато Шумата беше в Мерцедес, за кой беше? :)

Потребителски аватар

niki_tashkov

Мнение от niki_tashkov » 07 юли 2018, 23:16

За Ферари разбира се! :hug:

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Мнение от hristoxm » 08 юли 2018, 20:03

Днес 8 юли, един прекрасен ден за Скудерия Ферари! :jako: Изнесоха лекция на Силвърстоун, най удобната писта за Мерцедес, според някои разбиращи, как се побеждава. Браво на Фетел, браво на Кими! Браво и на Чарли Уайтинг, че на два пъти със SC изкара небелия с обеците по носа(отврат) от калта! Трябваше, поне вторият път, ако не и първият, да бъде виртуален, нооо...така се побутва големият шампион, да стигне до второто място. Браво на Уайтинг и за 10 секундното наказание на Кими! Миналото състезание, когато крашстапен удари Кими, наказание и разследване нямаше. Сега очаквам да разглобяват мотора на Ферари, батерията и каквото там може, за да търсят под вола теле. Абе английски му работи. Но да не си помрачавам деня с подобни размисли, то и без това вали. За това Forza FERRARI, Forza Vetel, Forza Kimi!!! При пилотите плюс осем точки, при конструкторите плюс двайсет! Такива работи, между другото, да питам колегата, кой беше този Алонсо. нещо ми се върти в главата, ама нали съм на години, не помня... :bigsmile:

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Спорт”