ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

C3 1,4 HDI започна да пропушва

Производство: (2002-)

pins
Четящ
Регистриран: 31 окт 2017, 23:37
Кара: Peugeot 206,Citroen C3

Re: C3 1,4 HDI започна да пропушва

Мнение от pins » 26 ное 2017, 15:39

Колега има ли развитие по проблема.Предстой ми покупка на същия двигател 1.4 HDi 70 к.с 2010 година колица.Пак за жената.Тропа с крак пред колата и вика искам я :lol:

Автор на темата
янко
Новак
Регистриран: 28 окт 2012, 17:26
Кара: CITROEN C3 1,4HDI

Мнение от янко » 26 ное 2017, 18:40

Никакво развитие,само пушека намаля много,не знам от какво.При запалване пуши няколко секунди,мотора не тресе,но докато загрее напълно люлее леко цялата кола,загрее ли работи нормално.Закиснал съм старите дюзи вече над месец,но не ми се занимава вече с ремонти.Колицата съм я прежалил и я бия яко,под 3000 об рядко я свалям,и въпреки всичко гори 5-5,5

Автор на темата
янко
Новак

Мнение от янко » 05 апр 2018, 14:55

Най после събрах смелост да се захвана със старите дюзи,разглобих ги и ги изчистих,но греда ,с тях колата не запали.Пусках тест на регулатор на налягане и регулатор на дебита,на теста пише че и двата трябва да вибрират,но това става само за дебита,за налягането не помръдва.Намотката е около 30 ома,при подаване на 12в не става нищо,само се загрява.Интересното е че според теста явно си е заминал,а налягането в рейката си е според исканото 220 550 бара.Сега се чудя да го сменям ли,вие какво ще кажете?Бях се отказал да се занимавам,но дефтунгата на втори цилиндър започна да изпуска

Автор на темата
янко
Новак

Мнение от янко » 03 май 2018, 21:13

Здравейте,някой може ли да каже с какво предварение трябва да работи мотора?Моето работи с 16 предварително и 4 основно впръскване и при форсиране стойностите се променят с 1-2 градуса.Няколко пъти я проверявам с лексията и корекциите на дюзите е винаги различна,като последно показа 1-60 2-92 3 108 и 4 140 %,но изпреварването е винаги едно и също и ми се струва че не е нормално.

pepkoto
Новак
Регистриран: 30 яну 2019, 21:19
Кара: Citreon C3 1.4 HDI 90 к.с

Мнение от pepkoto » 30 яну 2019, 21:31

Здравей, проблемите който имаш с тези дюзи започна по същия начин и при мен едно към едно, докато накрая спря да върви и пушеше адски много и не можеше да се форсира.Сваляне на дюзите, 2 от тях тоталка ( не подлежат на оправяне),другите 2 и те почти не стават за нищо. 5 месеца не мога да намеря дюзи а нови струват 500 лв бройката, в крайна сметка намерих 2 монтирахме ги започна да работи нормално на 4 цилиндъра, след малко тест отново спря да върви,пак сваляне на дюзите и се оказа че 3 и 4 та дюза са препикали.Сега отново търсена на дюзи, тааа си много прав че французите не могат да правят дизелови мотори и като цяло коли... Колата за една година и е минато 20 000 км разхода беше 5/5.5 на пълна газ.Адски капризни дюзи и като цяло след 150, 200к км сдават багажа което е смешно, втора ръка броя е 150 лв ако въобще се намерят, изкавам лично мнение.За първи път пиша по форумите ! :ccc: :surditsumti:

Автор на темата
янко
Новак

Мнение от янко » 09 фев 2019, 12:26

За бош дюзи има ремонтни комплекти и разпръсквачи,моите са сименс и досега не съм намерил нищо.При сименс има заигравка с натягането на пиезо елемента,но не ми остава време да си поиграя,иска доста разглобка.Искат ми по 70лв за проверка на пиезо елемента и регулирането му но все още се чудя.Колето пуши,трака,но пали без замисляне и гори между4.5 и 5.8,като за да върви долу горе го позапържвам доста

Автор на темата
янко
Новак

Мнение от янко » 16 фев 2019, 21:41

Здравейте,сдобих се с комплект дюзи,но изникна въпроса какви дихтунги.Намирам 3 размера,и се чудя какви да взема.Някой знае ли каква дебелина трябва да са?Едните са 2,5мм

Автор на темата
янко
Новак

Мнение от янко » 05 мар 2019, 22:13

Смених дюзите,при запалване пак пропушва,но върви доста по добре,но май се задава друг проблем.От около 2 седмици ме мъчи статично електричество,и се чудя дали няма общо с дюзите.Те работят на около 80 в,но компа може да е прецакан,защото вчера като ги смених запалих без филтърната кутия за да видя дали има теч на нафта и няколко пъти чух изпукване като от искра

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C3”