ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Автоматичната скоростна кутия Aisin Warner TF-80SC

Производство: (2000-2017)

Модератори: glorious, bateborko

Stoyan_BG

Регистриран: 03 юни 2010, 21:02
Кара: С5 2.0HDI AISIN + C5 2.0i AL4 + Xantia 2 HDI

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Автоматичната скоростна кутия Aisin Warner TF-80SC

Мнение от Stoyan_BG » 21 окт 2019, 09:18

При спортен режим кутията сменя предавките на по-високи обороти - така преминава през критичните обороти при които преди е ритала/удряла/чукала. Колкото до разхода - при еднакво натискане на педала просто ще се ускорява до по-голяма скорост а разхода би трябвало да е съвсем малко по-голям.

lacho_u
Новак
Регистриран: 06 авг 2019, 15:06
Кара: citroen c5 2,2 hdi 2011 204 hp

Мнение от lacho_u » 28 окт 2019, 14:31

Здравейте колеги, от около месец време, при включване на директна, кутията "рита". При потегляне сутрин, след като не е карана няма и помен от него. С течение на деня обаче, "удара" става все по-силен. Няма абсолютно никакъв проблем, при включване на задна или сменяне на предавки в движение. От Враца съм, ако имате мнения за сервиз който разбира от автоматици в града...

bisnaga
Нов потребител
Регистриран: 02 сеп 2019, 21:47
Кара: 3.0 v6 211

Мнение от bisnaga » 28 окт 2019, 17:32

И при мен се появи нещо странно, когато съм на светофар колата май тръгва на втора или много бързо я пуска втората и колата е много мудна немога се изтегля бързо. Няма значение колко съм натиснал педала на газта, само ако натисня докрай да щракне копечето тогава връща първа и тръгвам но пак има забаеяне1, 2секунди докато реагира.. Не винаги го има този проблем.

Потребителски аватар

CitroZ

Регистриран: 19 окт 2005, 08:34
Кара: C5 2.0 Break Auto дизелянка
Контакти:

Мнение от CitroZ » 28 окт 2019, 18:10

Кутиите, втора версия имат проблем с тези тефлонови пръстени

Но за да са те симптомите са малко по-различни - 1.удрянето е при превключване на задна от паркинг или от неутрална, или на директна от неутрална на място.
2.Проблема се появява само на загряла или почти в работна температура кутия.

През 2012г японците се усещат и оправят пръстените.

Един руснак го е обяснил и направил фотоотчет. Ще го потърся и ще го постна и него.
Мисля че е това. Доста подробно описание на проблемите, техните симптоми, както и възможните начини за лечение. Обърнато е и внимание на начина на експлоатация - как въздейства върху износването на различните възли и агрегати в кутията.
На руски е.
Drive2.ru

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

00214
"The future has arrived.It's just not evenly distributed...yet" - William Gibson
Events can move from the impossible to the inevitable without ever stopping at the probable

l.petrovv

Регистриран: 14 ное 2013, 11:15
Кара: Citroen C5 II 3.0 V6, Преди това Citroen C5 II 2.0 HDI

Мнение от l.petrovv » 14 ное 2019, 09:04

bisnaga Проблема от с трудното тръгване е от бедни смеси. Карай 4-5 км на бензин и ще видиш че изчезва. Проблема идва от ГИ. Имах същия проблем. Свързан е с адаптациите. Не бяха му оставили бензиновата карта след като си запълни стойностите да продължава да събира и идва момент, в който просто не са ок картите.

bisnaga
Нов потребител

Мнение от bisnaga » 15 ное 2019, 08:14

В момента това правя, ресетнаха ми компа и сега ще карам 50км на бензин да видя как ще е. Забелязох че педала на газта ми е адцки лек, вярно че е електронен но чак толкова, и два пъти ми се случва да заклини педала на газта и да продължи да ускорява и направо си изкарвам акъла и бия спирачки и немога да разбера от стелката ли е или нещо става с този педал.

bisnaga
Нов потребител

Мнение от bisnaga » 20 ное 2019, 15:52

l.petrovv написа:
14 ное 2019, 09:04
bisnaga Проблема от с трудното тръгване е от бедни смеси. Карай 4-5 км на бензин и ще видиш че изчезва. Проблема идва от ГИ. Имах същия проблем. Свързан е с адаптациите. Не бяха му оставили бензиновата карта след като си запълни стойностите да продължава да събира и идва момент, в който просто не са ок картите.
Колега благодаря, проблема се оправи след като ми занулиха настройките на бензин и след 10км се оправи колата навъртях още 40км на бензин, върнах се при газаджията каза че няма нито една записана грешка и можело да си карам на газ вече и така вече 200км.
Относно автомата ми писал съм преди какви са проблемите ми, рових се из чата ми с предния собственик на колата ми и видях че маслото което е снимал че е сменил на автомата е Mobil ATF LT 71141 а навсякъде го дават че трябва да е 3309, дефакто карам с грешното масло.
Възможно ли всичките проблеми които имам, дълго замисляне когато е студена и удрянето от 4 на 3та да са от маслото.. Иначе го гледах нивото е добре и е бистро като цяло.

Потребителски аватар

galin56
Нов потребител
Регистриран: 25 май 2018, 14:31
Кара: Citroen C5 3.0 HDI V6 , 2010г.

Мнение от galin56 » 10 дек 2019, 14:25

Migell написа:
19 юни 2019, 09:19
Имам и аз питане относно нещо,....

2. Не винаги избира правилната, според мен де, предавка. Т.е.. при спускане, с ръчната ще премина на по-висока скорост и ще спускам без подаване на газ. Сега с автомата, понякога задържа по-ниска предавка и двигателя стои на малко по-високи обороти. Борда показва разход 0.0. Тук не знам ... може и да си вкарвам сам някакви драми. Чудя се дали кутията нарочно не го прави, защото преценя, че се спускам и кара двигателя да работи в режим на спиране на колата.
Аз със мойта спускам доста често. Това са глупости дето си го написал. Няма никакъв проблем колата. Колата започва да спуска по наклона на такава предавка каквато си караш в момента преди да пуснеш газта. Ако си на 6-та спуска с 6-та, 5-та с 5-та и т.н. Ако наклона е такъв, че позволява да си поддържа скоростта не сменя предавката чак до долу, ако натиснеш спирачка може и да върне 1 скорост надолу. Напълно нормален и адекватен режим. Те виж ако си с ръчни ти най добре си знаеш как искаш да спуска и какъв е наклона и си избираш която искаш, но с автомата е това.
Аз от 7-8 години насам карам коли с автоматични скорости и няма сила на света която да ме накара вече сам да си сменям скоростите на колата. Кола с ръчни скорости няма да карам и без пари да ми я дават.

Потребителски аватар

eed123
музикалният
Регистриран: 13 окт 2008, 23:37
Кара: Коли, камиони, БТР само не и самоУед :Д

Мнение от eed123 » 10 дек 2019, 21:23

И аз съм със същата кутия. Нямам никакви сиптоми обаче колата е на 240 000 км като едвам 2к е в БГ, Надали в Италия са правили смяна на масло на тая кутия.
Въпросът ми е: Кое е по-добре? Частична смяна или на машина цялосно?
Xantia II 2.0HDi 110 + 1.2KW supporting loud music
C5 II 2005 2.2HDi break
C5 x7 2010 2.0HDi tourer
И Трабант с много подобрения, наточен за изложения :mrgreen:

Потребителски аватар

galin56
Нов потребител
Регистриран: 25 май 2018, 14:31
Кара: Citroen C5 3.0 HDI V6 , 2010г.

Мнение от galin56 » 10 дек 2019, 23:08

Е то е ясно, че машиннно промиване и наливане на чисто ново масло е по-добрия вариант. И след това 80-100 хиляди км не пипаш масло. И стискаш палци да не се троши по нея друго. Проблема е, че такива машини в Бг не са много и излиза между двойно и тройно като пари срещу само освежаване. Ако имаш наблизо такъв сервиз и възможност финансова сменяй най-добре цялостно с машина.

Потребителски аватар

eed123
музикалният
Регистриран: 13 окт 2008, 23:37
Кара: Коли, камиони, БТР само не и самоУед :Д

Мнение от eed123 » 11 дек 2019, 15:24

Ами за гр. Русе поне 2 места знам където има машина, Като на едното място те оставят на място да виждаш какво се случва. Иначе мога и сам да си го сменям частично, но ми са иска да си е както трябва.
Xantia II 2.0HDi 110 + 1.2KW supporting loud music
C5 II 2005 2.2HDi break
C5 x7 2010 2.0HDi tourer
И Трабант с много подобрения, наточен за изложения :mrgreen:

kin_69

Регистриран: 22 окт 2004, 12:39
Кара: C5 X7 Tourer 2.2 HDI 150 kW.

Мнение от kin_69 » 12 дек 2019, 10:18

eed123 написа:
10 дек 2019, 21:23
И аз съм със същата кутия. Нямам никакви сиптоми обаче колата е на 240 000 км като едвам 2к е в БГ, Надали в Италия са правили смяна на масло на тая кутия.
Въпросът ми е: Кое е по-добре? Частична смяна или на машина цялосно?
Мен от един специализиран сервиз за АСК ме отказаха от пълна смяна, защото бях на 180 хил. км реални и при промивката можело да се отворят луфтове и да стане по-зле. А и не знам дали преди мен е правена пълна смяна. Препоръчаха частични смени, което и направих. Сам две при смяна ма масло в ДВГ и сега ще направя още две при следваща смяна.

bisnaga
Нов потребител

Мнение от bisnaga » 13 яну 2020, 15:52

Здравейте, някой знае ли защо цената на клапанното тяло се е вдигнала толкова? Гледах преди година е било по 960 лв сега няма под 1400лв ново. Мисля скоро да рециклирам моето клапанно тяло , но се чудя в мидауто или софтелектроникс да го пратя ,кои се справят по добре и взимат по малко, имате ли наблюдения.

srmf430
Новак
Регистриран: 14 ное 2019, 15:52
Кара: peugeot 307 1.6 HDi 80 KW

Мнение от srmf430 » 15 яну 2020, 15:18

Здравейте,бих искал да попитам в Бургас къде може да се направи качествена цялостна смяна на маслото с машина?
Благодаря предварително!

l.petrovv

Регистриран: 14 ное 2013, 11:15
Кара: Citroen C5 II 3.0 V6, Преди това Citroen C5 II 2.0 HDI

Мнение от l.petrovv » 21 яну 2020, 12:31

МиД авто имаха някакви клапанни тела за към 1000лв и връщаш старото. Обади се и попитай.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C5”