ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Проблем с централното заключване

Производство: (1999-2008)

Автор на темата
mayak
Нов потребител
Регистриран: 09 ное 2013, 20:09
Кара: Citroen Xsara Picasso 2.0HDI

Проблем с централното заключване

Мнение от mayak » 10 яну 2014, 17:12

Здравейте, колеги!
Имам следния проблем с централното на моя художник. При заключване, заключва и веднага отключва. Независимо дали ще е с ключа или с бутона на арматурното табло. Дайте съвет какво да правя, че ме е страх да я държа отключена през тъмната част на денонощието.
Благодаря на всички отзовали се предварително.

chy

Регистриран: 10 авг 2009, 17:20
Кара: ксара пикасо 1.6 бенз/газ

Мнение от chy » 10 яну 2014, 17:29

така става ако някоя врата не е затворена...при мен се случваше когато на копчето за отваряне на задната врата му беше клеясала пружината и се отваряше сама
карикатурата на карикатуриста не окарикатурява окарикатурения,а окарикатурява карикатуриста

Автор на темата
mayak
Нов потребител

Мнение от mayak » 10 яну 2014, 17:44

Съгласен съм с теб колега,но на борд компютъра не ми дава информация,че има отворена врата при опит да заключа отвътре.

Потребителски аватар

Bisser

Регистриран: 16 май 2006, 23:50
Кара: С5 II, 2.0HDI Exclusive
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Bisser » 10 яну 2014, 18:26

Понякога механизма на някоя брава (обикновено на шофьорската врата) клеясва и се получава такъв ефект. Имаш късмет, ако е от това, че е при отключена втата и лесно можеш да я свалиш и промиеш и раздвижиш (капсулована е). При мен се случи при заключена врата и не се отключваше и с ключа, не питай какво ми беше, докато я измамя да се отключи, че да я сваля.
Когато на кофти човек му е готино, това е чалга, когато на готин човек му е кофти, това е БЛУС....
Писането на български с латиница е като писането на стена с лайно - чете се, ама не е приятно.
Всяка революция се замисля от мъдреци, провежда се от храбреци и се ползва от подлеци. Изображение
LZ1PHC

Автор на темата
mayak
Нов потребител

Мнение от mayak » 10 яну 2014, 21:06

Смъкнах си кората на предната врата и реших да започна да изолирам машинките една по една. След като разкачих буксата реших да си поиграя. Оказа се,че след като подам маса на един от кабелите, централното сработва и заключва колата. В момента в който разкача масата от въпросния кабел на машинката колата се отключва. Явно проблема е по-голям,но силите ми стигат до тук.

Потребителски аватар

KnowHow

Регистриран: 23 яну 2011, 20:07
Кара: C4 Picasso 1,6 HDi; C3 1,6i

Мнение от KnowHow » 10 яну 2014, 21:21

Премери кабелите за наличие на верига, понякога се прекъсват в гофрираната връзка между вратата и купето.
KnowHow

Потребителски аватар

MiroM

Регистриран: 13 сеп 2008, 17:34
Кара: сега Citroen C4 Grand Picasso 1.6hdi 2009г. караше Xsara Picasso 2.0HDI 2002г.

Мнение от MiroM » 12 яну 2014, 19:17

Здр Колега!
Най-вероятно имаш повредена брава в някоя от вратите. Лошото е, че тези механизми за капсуловани и са две в едно (брава + моторчето на централното). Аз съм сменял вече 2 бр.(предна дясна и задна лява) за период от 5 г.експлоатация на автомобила. Струват около 100лв в АМК но имай в предвид че на всека врата за различни. Ако успееш да намериш втора употреба вървят около 50лв. Успех!!!
Ако впрегнем мързела и любопитството като движещи сили, човечеството ще постигне чудеса!!!

Автор на темата
mayak
Нов потребител

Мнение от mayak » 14 яну 2014, 14:14

Благодаря много на всички за бързата реакция. Колегата МироМ е прав за бравата.Проблема излезе в нея.Вече е сменена и си работи нормално.

zizitos
Новак
Регистриран: 28 юли 2010, 08:42
Кара: citroen xsara pikasso 2.0HDI i peugeot 1007 1.4HDI

Мнение от zizitos » 11 фев 2014, 15:24

Здравеите колеги.При мен се получи същия проблем но аз го отсраних с китаиска машинка от 5.50лв.Оригиналната има място за поставяне.Покъсно ще напиша кой кабел с кой се свързва

..::[ Редакция (11 Фев 2014, 16:24)

След доста заиграване с централното най накрая постигнах успех.Монтирах си китайска машинка под оригиналната(има място) след което от буксата на оригиналната одрязах сив и виолетов и ги свързах със син и зелен на китайчето,а другите ги оставих свързани с оригиналната машинка.Дано сам бил полезен.

Потребителски аватар

MiroM

Регистриран: 13 сеп 2008, 17:34
Кара: сега Citroen C4 Grand Picasso 1.6hdi 2009г. караше Xsara Picasso 2.0HDI 2002г.

Мнение от MiroM » 11 фев 2014, 21:11

Колега и аз го мислех варианта с китайска машинка за централно но ме предупредиха, че имали кофти недостатък да блокират при повреда. И ако блокира в заключено положение вратата няма отваряне ..... :tupo:
Ако впрегнем мързела и любопитството като движещи сили, човечеството ще постигне чудеса!!!

zizitos
Новак
Регистриран: 28 юли 2010, 08:42
Кара: citroen xsara pikasso 2.0HDI i peugeot 1007 1.4HDI

Мнение от zizitos » 11 фев 2014, 21:52

Не вярвам колега.То по тази логика трябва всички с китайско централно да влизат през багажника :super:

marinc4
Новак
Регистриран: 07 дек 2011, 12:51
Кара: citroen c4 1.6 HDI

Мнение от marinc4 » 13 юли 2018, 13:39

Здравейте колеги искам да споделя моят проблем преди 5 г си монтирах външно централно всичко беше Ок проблемът е че затваря с дистанционното но не отваря чува се щракане от кутийката но не отваря с ключа няма проблем отваря всички врати и багажника моля за съвет

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Xsara Picasso”