ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Отваряне на бутона за ел. огледалата?

Производство: Mk I (1997-1999), Mk II (2000-2006)
Потребителски аватар

Автор на темата
Neycho

Регистриран: 03 авг 2007, 12:10
Кара: Citroen Xsara комби, 1.9TDI 90hp, 98год.
Контакти:

Отваряне на бутона за ел. огледалата?

Мнение от Neycho » 11 авг 2009, 20:19

Как се сваля платката в самия бутон(този който регулира положението на страничното огледало)? Искам да видя как функционира, защото си намерих механизъм за ел. огледало и искам ако е възможно да си го преработя (бутона да стане за 2 ел. огледала).
Някой знае ли, защо към бутона влизат 6 кабела, а до огледалото стигат само 3(от който предполагам единия е минус)?
<--Моите хубавици.

Потребителски аватар

home_boy

Регистриран: 05 ное 2007, 23:21
Кара: Citroen Xsara 2.0 16v VTS

Мнение от home_boy » 11 авг 2009, 20:21

Бутона управлява двете огледала - 4 кабела.....и за двете по един минус=6.
Със 240 карам бавно из града!!!

Потребителски аватар

Автор на темата
Neycho

Контакти:

Мнение от Neycho » 11 авг 2009, 20:29

Добре де, а тогава как се сменя кое огледало да управлявам в момента? Копчето както е нагласено оригинално, не се върти за да мога да сменям ляво или дясно? След като го отворих, видях, че има една пластмасова пластинка, която ако се обърне на 180 градуса, вече копчето може да се върти в ляво и дясно, все едно се сменя за двете огледала. Дали ако го затворя в това положение, ще работи за 2 огледала???
<--Моите хубавици.

Потребителски аватар

marian1

Регистриран: 02 яну 2008, 22:58
Кара: Xsara 1.6 exclusive- ГИ Кар газ ORGA-8633
Контакти:

Мнение от marian1 » 11 авг 2009, 21:11

моето, се върти осево на 10 и на 2 часа и по това се знае към кое огледало е регулировката,а ако не се лъжа имам и средно положение на 12 часа но не съм сигурен....ако това питаш

Потребителски аватар

Автор на темата
Neycho

Контакти:

Мнение от Neycho » 11 авг 2009, 21:20

Питам, дали след като смених положението на тази пластмасова пластинка, и вече и моето копче може да седи на 10 и на 2 часа, вече може да командва две огледала? Питам това, имайки предвид колко кабела влизат в самия бутон. Дали PSA, не са го замислили така, че като си вземеш второ огледало, само да трябва да си завъртиш бутона?

..::[ Редакция (Сря Авг 12, 2009 3:39 pm)

Някой колега с управление на двете огледала, дали ще може да ми снима неговия бутон? Моя отворен изглежда по следния начин:
Изображение
Искам да разбера, дали има някаква мерална пластинка между тези две части и като цяло, дали има някаква разлика в самия бутон?
<--Моите хубавици.

Потребителски аватар

denislav4o

Регистриран: 26 окт 2008, 14:12
Кара: Astra GTC...150hp'''Xsara 2.0hdi```'99.....Peugeot 207```'08

Мнение от denislav4o » 13 авг 2009, 16:52

Абе мен как го отвори това копче.Моето беше разваленои го свалих да го видя.Отворих го и от вътре хвръкнаха една миниатюрна прожинка с миниатюрна съчмичка с нея.Още тогава разбрах, че няма да мога да го събера отново(то си беше развалено и без това).Иначе и мойто се е въртчло на 2 и на 10 взависимст с кое огледало искаш да работиш.Ама май отвътре не беше като твоето(на спомени я карам) :wink:
Victory loves preparation.

nikolov1
Нов потребител
Регистриран: 29 юни 2008, 14:09
Кара: Xsara 2.0 HDI Exclusive 2002 г.

Мнение от nikolov1 » 14 авг 2009, 09:58

Колега ето как изглежда копчето вътре

Изображение

и аз не мога да си ползвам моето копче , защото е счупена врътката отгоре.
Някой ако има копче за ел. огледала за продан да пише на лични !!!

Изображение

Потребителски аватар

denislav4o

Мнение от denislav4o » 14 авг 2009, 11:41

Моето е същото като на nikolov1. Аз си намерих копче от една морга. Искат ми 10лв, цената ми се струва прилична, само че още не съм отишъл да го взема. Дано някой да не ме изпревари. :)

Потребителски аватар

Hidalgo

Регистриран: 08 май 2007, 10:24
Кара: Citroen Xsara 1.9 D Combi, 2001
Контакти:

Мнение от Hidalgo » 14 авг 2009, 11:50

Това явно е обща болка...и при мен беше счупена ръчката като взех колата.
Колега, nikolov1, дали въпреки, че ти е счупена външната част от копчето централната ти ост е здрава и стърчи навън?!
При мен беше така. Намерих в мазата стара запалка за кола, отрязах си малко парче от горната част на пластмасовия хват (малко след накатката), пуснах вътре в центъра едно свредло ф3 мм. (ако не ме лъже паметта) с дълбочина - дължината на централната ос, 3-4 капки хелметекс/прома или друго лепило по избор и...2-ра година :drive: (като признавам, че и аз честичко го почуквам с лявото коляно като сядам в колата).
Cupio, Patres conscripti, me esse clementem...

Потребителски аватар

Автор на темата
Neycho

Контакти:

Мнение от Neycho » 14 авг 2009, 13:37

Нищо общо другарко :(. А тия копчета за по 10 лв. къде ги намирате? Аз намерих само в една морга и пича ми иска 30 лева :shock: :shock: :shock: Е как да му дам 30 на него, при положение, че ново от АМК е 43 лв? Ненормалници!!!
<--Моите хубавици.

Потребителски аватар

denislav4o

Мнение от denislav4o » 14 авг 2009, 17:50

Еми аз нали наскоро оправях моя и от тоя пич взех чати (преден капак,калници,броня,решетка...) много на далавера и тогава питах и за копчето, човека ми каза 10лв. Доколкото разбрах колата е крадена от някъде (беше с десен волан между другото) и затова са на такива цени частите, така че явно съм изкарал късмет. :wink:

Потребителски аватар

Автор на темата
Neycho

Контакти:

Мнение от Neycho » 14 авг 2009, 19:09

Е да де, ама то копчето е едно и също и за ляв и за десен волан.

П.С. Днес си намерих и аз такова, само че за 20 кинта. Сега остава да си прекарам сноп с кабели до дясната врата. Ако има интерес и ми остане време, ще направя и една темичка, за това как от механично огледалото става ел., както и за това как да си направим сами подгряване на стъклата на огледалата за по-малко от 5 лв. на огледало.
<--Моите хубавици.

Потребителски аватар

denislav4o

Мнение от denislav4o » 14 авг 2009, 23:58

Това означава ли, че твоето копче не е като нашите ?

Потребителски аватар

Автор на темата
Neycho

Контакти:

Мнение от Neycho » 15 авг 2009, 09:45

Това новото, което си взех вчера, е същото като вашите. Старото ми е различно. Но така или иначе съм си направил подгряването на едното огледало и сега търся време за второто. Трябва ми и време за да си прокарам кабелите по вратите, че нали моето ляво огледало, все още е механично и нямам кабели до там.
<--Моите хубавици.

Потребителски аватар

air-d
Редовен
Регистриран: 30 окт 2007, 16:00
Кара: Ситроен Ксара Пикасо 1.6i

Мнение от air-d » 15 авг 2009, 22:16

Здравейте колеги,
И моето копче липсваше, но си купих от АМК за 34 лв. Гледам от поста по-горе цената е скочила значително.
Четох някъде по форума, че копчета, които имат бяла точка долу (на 180 градуса) позволяват завъртане на копчето на 180 градуса при което огледалата се прибират автоматично. Тази екстра обаче била на коли след 2003 год. ако не ме лъже паметта. Тези колеги, които нямат такава точка не е желателно да опитват, за да не останат без джойстик за предните огледала.
От автомобил на части бихте могли да свалите много лесно копчето с помощта на малка отвертка (всичко е на щипки).
... а цена повече от 20 лв (от морга) според мен не е оправдана
Поздрави
666 - The number of the Beast

Потребителски аватар

Hidalgo

Регистриран: 08 май 2007, 10:24
Кара: Citroen Xsara 1.9 D Combi, 2001
Контакти:

Мнение от Hidalgo » 17 авг 2009, 10:36

Neycho написа:Е да де, ама то копчето е едно и също и за ляв и за десен волан.

П.С. Днес си намерих и аз такова, само че за 20 кинта. Сега остава да си прекарам сноп с кабели до дясната врата. Ако има интерес и ми остане време, ще направя и една темичка, за това как от механично огледалото става ел., както и за това как да си направим сами подгряване на стъклата на огледалата за по-малко от 5 лв. на огледало.
Neycho, когато ти остане време, наистина ще бъде интересно да прочета какво разрешение си намерил за направата на подгряване на огладалата. :evala:
Cupio, Patres conscripti, me esse clementem...

Потребителски аватар

Motorski
Четящ
Регистриран: 10 юни 2018, 09:40
Кара: Citroen Xsara Picasso 1.6i
Контакти:

Мнение от Motorski » 07 авг 2018, 11:55

Здравейте, темата е стара, както и проблемът с това копче.
Имам въпрос към патилите - в AliExpress има такова нещо:

Изображение
На вид изглежда 1:1 с това в Xsara Picasso 2000год., която аз търкалям.
Струва ли си да пробвам? В описанието си пише "LARBLL New Side Rearview Mirror Control Switch Knob Button 185526 For Citroen XSARA PICASSO Elysee Peugeot Partner 1007", ама все пак китайска работа...

P.S. Xsara-та е с двупозиционен джойстик.

P.P.S След като го публикувах видях, че е в раздел "Xsara", а не "Xsara Picasso" - от търсачката намерих темата и реших да не отварям нова.
Every day, once a day, give yourself a present. Don't plan it. Don't wait for it. Just let it happen.

Потребителски аватар

Motorski
Четящ
Регистриран: 10 юни 2018, 09:40
Кара: Citroen Xsara Picasso 1.6i
Контакти:

Мнение от Motorski » 30 авг 2018, 20:33

В крайна сметка не го поръчах от Китай, ами си го намерих от обява за такъв автомобил на части. Интересното е, че явно много се чупят, защото средно от десетина обяви, само в две не бяха продадени... както и да е - цените които ми предложиха, бяха 10-15 лв., което си е приемливо според мен. Главно го пиша това цялото нещо, за да обърна внимание, че няма нужда от онези специални щипки за разглобяване на табло. Отваря се капачето на бушоните под джойстика и като се бръкне вътре куплунга на джаджата се напипва и крачетата, които го задържат към таблот оса достижими. Избутва се навън, кабелите са закачени посредством едно лостче, откача се, закача се новото, щраква се назад и всичко отнема точно 3 минути и половина. Дано съм бил полезен, поздрави :)
Every day, once a day, give yourself a present. Don't plan it. Don't wait for it. Just let it happen.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Xsara”