ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Да похвалим C5, че да има повече с такава

Какви са ви впечатленията от автомобила, който карате !

Модератор: lendo

vasikata
Нов потребител
Регистриран: 06 юли 2010, 13:57
Кара: C5 2,0 HDI

Re: Да похвалим C5, че да има повече с такава

Мнение от vasikata » 20 юли 2012, 01:48

И аз да се похваля. След почти 4 г. каране С5 2.0 HDI 2004 г. комби, колата претърпя яка катастрофа преди седмица. За това време съм сменил само 2 биалетки и задните лагерглавини, два пъти лепих тънките тръбички под купето за хидравликата и другото са консумативи редовно сменявани. Никога не ме остави на път. Лично мнение че за цените си може би няма по-добра кола в този клас. Комфорта е много добър, колата е доста голяма, дигателя се справя безпроблемно с купето и има добра динамика като е и икономичен ако не го газиш яко. Не на последно място е и визията, Ситроена се отличава винаги отдалече сред останалите а аз винаги съм харесвал различното.
И затова сега чакам следващата ми С5-ца да пристигне от Италия та другата седмица може да се похваля. Сега ще пробвам бензиновата версия с 1,8 мотор 2005 г.

Потребителски аватар

Младен.1980

Регистриран: 10 окт 2012, 21:28
Кара: С-5 1,8 125к.с.

Мнение от Младен.1980 » 29 окт 2012, 13:36

Привет колеги. Аз от скоро съм с точно тази версия 2006г., 1,8 -125к.с. За мое голямо съжаление още не мога да му се порадвам, защото веднага след закупуването му и смяната на маслото се наложи да го вкарам в сервиз за шлайф на колянов вал, основни и биелни лагери. Италианците наистина са големи писюри. Класически случай на кола от Италия, но не очаквах, че за 5-6 години са успели да разкажат играта на двигателя.
Успях да го покарам само 500км. от Враца до Бургас. Двигателят естествено не блести с динамика, но аз и не очаквах друго от 1,8, пък и съм се накарал на бегачки. Сега исках голямо комби с автопилот което да може да ми държи 140 на магистралата и мисля, че не сбърках в избора. Общо взето всичко ми харесва в колата, особено дългите светлини, но явно аз съм попаднал на по-нисък клас на оборудване, защото седалката няма регулиране на лумбагото което ме учуди и я прави малко неудобна при дълго пътуване.

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 29 окт 2012, 21:49

Колко киловата ти се води по талон?
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Потребителски аватар

Младен.1980

Регистриран: 10 окт 2012, 21:28
Кара: С-5 1,8 125к.с.

Мнение от Младен.1980 » 30 окт 2012, 18:53

92 kw

kosmonafta
Нов потребител
Регистриран: 01 окт 2015, 14:15
Кара: Citroen C5 Exclusive, 2.2 HDI, 133HP, 2001г., ръчни скорости

Мнение от kosmonafta » 02 яну 2016, 13:37

Още една хвалба от мен! :) Хубава, мека возия, много глезотии, но няма ряз като я настъпиш - трябва да влезе в обороти (2-2500+), за да живне колата. По-здрава отколкото очаквах - и хидравличното окачване, и цялата кола!

:offtopic: Впрочем видях темата вчера, слязох долу да пробвам това да обуча дясното огледало да се смъква надолу като дам на задна, но не стана :( (следвах инструкциите на колегата Генчев от темата, която бяхте линкнали в тази)

Потребителски аватар

dandin
Нов потребител
Регистриран: 17 дек 2015, 06:46
Кара: C5-III 2.7 HDI Exclusive

Мнение от dandin » 02 яну 2016, 20:24

Направо чудесен автомобил.Страхотна возия и комфорт.
Когато ми трябва ряз го имам когато искам да си карам спокойно е чудесен на магистралата.
Много глезотийки вътре и много тихо купе.

Това е Ситроен Ц5.

Xsarata76

Регистриран: 26 мар 2016, 11:10
Кара: Xsara 2 hdi 90ps

Мнение от Xsarata76 » 07 май 2016, 17:59

TAPOV написа:ами и аз съм от скоро собственик на Ц5 и съм много доволен баща ми кара новият Авенсис и го возих насам натам имам предвид на дълъг път и той каза че ситроена ми има по добра возия от неговият Авенсис а цените са с сериозна разлика.Возих и един приятел който има А6 и каза обсолютно същото като баща .Но и аз съм на мнение че не сбърках в избора си и сега дори моят ситроен ще го водя на море да види и той малко голи каки пък може да повози някоя:) 8) 8) 8) :dance: :dance:

..::[ Редакция (14 Юли 2009, 14:58)

май няма мнг колеги с Ц5-тици да попишем малко в тази темичка.
Естествено,хидроактив е наи-доброто окачване в света.А за новия Авенсис,ходих с един такъв до завода на Форд в Крайова служебно,е направо ми се разлага фамилията от път.Много твърда кола,много.На около 60км след границата и Гюргево,пътя е само дупки и кръпки.Та благодарение на новия Авенсис вече нямам камъни в бъбреците.

..::[ Редакция (07 Май 2016, 17:59)
TAPOV написа:ами и аз съм от скоро собственик на Ц5 и съм много доволен баща ми кара новият Авенсис и го возих насам натам имам предвид на дълъг път и той каза че ситроена ми има по добра возия от неговият Авенсис а цените са с сериозна разлика.Возих и един приятел който има А6 и каза обсолютно същото като баща .Но и аз съм на мнение че не сбърках в избора си и сега дори моят ситроен ще го водя на море да види и той малко голи каки пък може да повози някоя:) 8) 8) 8) :dance: :dance:

..::[ Редакция (14 Юли 2009, 14:58)

май няма мнг колеги с Ц5-тици да попишем малко в тази темичка.
Естествено,хидроактив е наи-доброто окачване в света.А за новия Авенсис,ходих с един такъв до завода на Форд в Крайова служебно,е направо ми се разлага фамилията от път.Много твърда кола,много.На около 60км след границата и Гюргево,пътя е само дупки и кръпки.Та благодарение на новия Авенсис вече нямам камъни в бъбреците.

Потребителски аватар

gogo13
Новак
Регистриран: 19 юни 2016, 10:18
Кара: C3 1.4 HDI 16v, C5 X7 2.0HDI Exclusive

Мнение от gogo13 » 15 сеп 2016, 12:52

Здравейте колеги,
От 2 месеца съм горд собственик на C5 III 2.0 HDI 136 BVA 2008г ниво на оборудване EXCLUSIV и съм изключително доволен от автомобила. Преди да го купя си търсех нещо от сорта на БМВ 5та серия, Пасат или Ауди А6 дори гледах и Мецедес Е класа, ама като видях Ц5цата другите избледняха и като визия и като екстри (говориме за цени до 15000 лв.) и отвън и отвътре. Та за тези 2 месеца и към 3000 навъртяни километра мога да споделя, че колата наистина е уникална и като возия и като комфорт и откъм глезотии. Разхода е поносим като се има прeдвид теглото от 1700кг, дори е малък, за последно ходих до Гърция и ми даде 5.6л/100км на градско 8-9 ,все пак е автоматик, разбира се има забележки като всяка кола втора употреба, но нищо сериозно. Засега, надявам се и за вбъдеще, не съм имал сериозни ремонти, само текущите смяна на масла и филтри. Зетя който е върл фен на Мерцедес и той като я покара само цъкаше и вика "Аз не харесвам френските коли ама тая наистина е много добра и возия и всичко."
А това за Авенсиса ми го каза и този от автокъщата откъдето купих колата, преди да я купя имаше един Авенсис 2012 там и после като я взех той вече го беше продал във Варна, та ми разправяше, че я е закарал до там и возела твърдо и дървено, аз не съм се возил и не му повярвах много, ама ето от трети човек вече чувам същото.
Ай наздраве за хубавите ни Ц5-ци и безаварийно. :drink:

Vandan

Регистриран: 02 юли 2013, 12:19
Кара: C5 ІІ 2.0i 16V 2005г.

Мнение от Vandan » 16 сеп 2016, 20:07

Те С5-3 не всички са с хидравлика и съответно на тези без, возията си е примерно като Ауди.

Потребителски аватар

batmen
Редовен
Регистриран: 04 авг 2007, 09:07
Кара: Citroen Xsara 1.6i 1999./Citroen C5 2.0 136cv exclusive 2009

Мнение от batmen » 15 сеп 2018, 00:07

Нека и аз да похваля C5 !От Бордо до Перник и обратно навъртях близо 6000 км и с колата нямах абсолютно никакви проблеми,даде ми среден разход 5,8 нафта, на отиване и връщане първият ден изминавах близо по 1400 км и не се изморих,единствения проблем беше ,че от мекото возене ми се доспиваше на моменти!Колата е уникално красива като модел, навсякъде където спирах , усещах как я оглеждаха !

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Отзиви за Citroen”