ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Уплътнение предно стъкло

Производство: (2004-)
Аватар

dj_art

Кара: Citroen C4 Coupe 1.6i 16V ; Citroen C8 2.2 hdi camper van ; Ford Mondeo sedan V6 - ST package

Re: Уплътнение предно стъкло

Мнение от dj_art » 01 Авг 2012, 22:34

Добре, ако купя щипките отделни, ще хванат за стъклото, но гуменото уплатнение, не приляга плътно към стъклото, заслужава ли си да се купи цялата пластмаса заедно с щипките и това много малко гумено уплатнение и би струвало ?

I4koo
Нов потребител
Кара: Ситроен C4

Мнение от I4koo » 21 Сеп 2014, 10:05

Имах същият проблем със отлепено уплътнение и виснала кора на предното стъкло.Както ми каза колегата беше свалено всичко заедно със чистачките, наместено и силиконирано и при стъкларска фирма.Всичко труд+силикон 25 лв :evala:

Аватар

ivan0v

Кара: C4 SX PACK 1.6 HDI 80kW '06

Мнение от ivan0v » 18 Окт 2019, 16:27

В още една тема имаше разсикван, поствам и тук, алуминиева тръба ф16 от бриколажа и малко лепило на лайсните към стъклото.ИзображениеИзображение

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Аватар

Ю.Вълчинов

Кара: Citroen C4 2.0 HDi '06 VTS Coupe и от време на време Xantia '96 1.8 16V

Мнение от Ю.Вълчинов » 02 Авг 2020, 00:14

ivan0v написа:
18 Окт 2019, 16:27
В още една тема имаше разсикван, поствам и тук, алуминиева тръба ф16 от бриколажа и малко лепило на лайсните към стъклото.ИзображениеИзображение

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Как е това решение, справя ли се с времето? И аз съм част от хората със счупена/провиснала кора :) Понеже явно някой доста се е постарал, е счупена там където стои акумулатора. :po tikvata: Ще ми се да купя друга и да го реша тоя проблем, гледам при китайците има решения за около 100на лева с транспорта (готов комплект дето се слага и я държи), но не знам дали си заслужават парите и чакането.

Аватар

ivan0v

Кара: C4 SX PACK 1.6 HDI 80kW '06

Мнение от ivan0v » 02 Авг 2020, 00:30

При мен няма мърдане, долу тръбата стъпва точно на болта на акумулатора, сложил съм малко гума ако има вибрации да обира. Придържа доста стабилно и отделно лайсните които заводски трябва да държат кората съм ги залепил с лепило което е гъвкаво и водоустойчиво, но дори без тях ще седи. Аз сега ми е болка уплътненията на прозорците и двата гумени триъгълници отляво и отдясно. Все се каня да чета за C5 дали е пълна и тя с такива недоразумения.

Аватар

liuliu

Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 02 Авг 2020, 16:23

Не го сравнявай с C5. Търси при Пежо 307.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “С4”