ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Citroen Saxo автоматик

Искате да си купите Citroen, но не знаете какво да гледате или вече сте си купили. Погледнете ПЪРВО тук!

Автор на темата
stamantonov
Новак
Регистриран: 11 май 2018, 15:08
Кара: Saxo 1,4 i

Citroen Saxo автоматик

Мнение от stamantonov » 11 май 2018, 19:01

Здравейте, нов съм във форума, направих си регистрация защото в семейството се появи и трета кола - въпросното Saxo. Дълго време търсих подходяща малка градска кола, която да се използва предимно от съпругата ми (и от време на време от мен), да е автомат, да е запазена, да има климатик и т.н. Изживях един кошмар с едно дайхацу куоре преди година-две и тъкмо се отчаях от таралясници по автокъщите, когато излезе въпросното - Saxo, 2000 г. 1,4i, автоматче (май 3-степенно), климатик работещ, ел. стъкла, почти без външни забележки, св. сив металик, халогени, задницата вирната, салона като нов (буквално), регистрирана в България, преди това - в Испания, ръжда няма и си викам - айде. Вчера го регистрирах, днес - масло двигател, ремъци, ролки, свещи, тампони някакви отпред и масло на автомата - но не цялото, то май и няма как - а само освежаване с малко над 2 литра синтетика, мисля че беше Айсин, че тубите и старите части са още в багажника. Остава основния проблем за който знаех и преди покупката - ужасно тракащата кормилна рейка, то и затова цената беше 1300лв. Понеделник ще я сваляме и ще я дам за рециклиране. Трака ужасно и се разнася по цялото купе, но си мисля че след рециклирането ще се оправи.
Това ми е първата френска кола изобщо, имам хонда цр-в1 и поддържам голф3 1,8 който го кара баща ми. И двете са буквално кучета, здрави и евтини като части, па дано и със франсето имам късмет. Като и гледам общото състояние и салона - сякаш не съм сбъркал, да видим само и рейката дали ще стане, че мъка голяма, като мина през неравност. Покарах си я доста - Русе - Шумен - Разград - Шумен и за моторчето сякаш динамиката е ОК, обаче нали е автомат, малко докато му свикнем ще мине време. Дайте акъл, някой ако е имал дертове с корм. рейка - как е минал ремонта, че само това и остана. Отделно май като гледам това саксо със автоматична кутия е рядкост, някакви съвети относно поддръжката и изобщо употребата на това автоматче.
Извинявам се, нов съм както писах по-горе във форума, ако има писано по темата, ще трябва време май да разлистя всички теми.
Поздрави

Автор на темата
stamantonov
Новак

Мнение от stamantonov » 14 май 2018, 15:30

Бре, 147 гледания, ни един отговор. Що тъй

Потребителски аватар

daniel cvetkof

Регистриран: 05 дек 2008, 14:42
Кара: С Crosser 2.2hdi

Мнение от daniel cvetkof » 14 май 2018, 17:59

Абсолютно нормално за този форум
Колкото повече,толкова повече!
Мечо Пух

Потребителски аватар

Sotis

Регистриран: 08 апр 2011, 23:50
Кара: Xsara 1.6 16V

Мнение от Sotis » 14 май 2018, 19:35

Кое е нормално?

Честито на колегата за новата придобивка.
Относно питанията - аз рейка не съм ремонтирал, автоматик не съм карал.
Саксо съм виждал само отдалече, аз, както и 147-та преди мен.
За проблемите по-добре питай в подфорума за саксо, там ще получиш отговори.

Поздрави

Потребителски аватар

mIRIx

Регистриран: 25 юли 2007, 22:53
Кара: Citroen Секси 1.5 D - 2001 без тунинг елементи, Citroen C5ко 2.0 HDi 138 2004 на края exclusive без топлене на дупарата.

Мнение от mIRIx » 16 май 2018, 18:15

И на саксото частите не са скъпарски. Освен рейката чукат и тампоните на реактивната щанга по принцип.
Едни гадни презервативчета.
За рейките чувал съм успешно ги ремонтират. Предполагам твоята е хидравлична.
Не се сърдете, че пиша грешно! на тъмно и с телефон, особено лоша комбинация. Ако някой се дразни много да ми пише на ЛС да си поправя грешките!
Няма нищо по хубаво от домашната бира и 5 ++ цилиндров двигател
||| \~/ - Скара Бира
Изображение пот на 100 м. с таз ръчна количка

Потребителски аватар

Mironcho

Регистриран: 25 мар 2011, 14:32
Кара: караше -Citroen: SAXO 1.5D/'98г.

Мнение от Mironcho » 16 май 2018, 20:14

Айде да се включа и аз :bigsmile: , като бивш саксофонист и настоящ хондаджия (акорд) - със саксото не си сбъркал, хубавичко и комфортно на возия (визирам в този си сигмент де, на мъничките коли)- рейката се прави и има писано във форума по тази тема, може да си спретнеш ремонта сам - излиза стотинки и много труд, но може и да се изръсиш едни 150 лева за ремонта му и си готов.
Иначе - честито и безаварийни с него! :drink:

Автор на темата
stamantonov
Новак

Мнение от stamantonov » 18 май 2018, 18:01

Благодаря на колегите, които се включиха. Рейката е хидравлична и за 72 лв. ми я рециклираха. Тампоните на стаб. щанга също ги сменихме и колата утихна - тропането спря. Освен това смених ангр. и пистов ремък, ролка и водна помпа. Също и двг. масло, като нямах време да проверявам кое е най-добро и сипах 10W40,немско някакво, но следващото ще е 5W40, защото май това е маслото за тая кола. На автомата му освежихме маслото с около 2,5 л. масло ATF Aisin, толкова изтече от старото, което си беше на цвят червено и нямаше миризма на изгоряло. Климатика си духа студено както трябва, затова няма да го проверявам. Остана да сменя една машинка на централното и да разбера защо нямам клаксон (бушона е ОК). Доволен съм от колата, пъргава е за тези 75 коня, учудващо не е тясна, въпреки че изглежда на вид малка, автомата превключва мазно, почти не се усеща. Очаквам височък разход, особено в града, заредил съм я до горе и като мина 200-300 км. ще я долея и ще сметна. Обикновена газ ОК ли е за тази въшка?

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Искам да си купя / Купих си - Citroen”