ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Защо лъжат БГ медиите!

Място където можете да споделите пътната обстановка във Вашият град.
Правила на форума
Тук е позволено само да се дава информация и снимки.
Позволена е само по една тема за населено място.
Всякакви дискусии ще бъдат изтривани без предупреждение!
Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Регистриран: 28 юли 2008, 04:50
Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Защо лъжат БГ медиите!

Мнение от hristoxm » 17 авг 2015, 22:31

Гледам новините по Нова ТВ тази вечер, показват няколко катастрофи на камиони и след това диктора обявява: Започват масирани проверки за превишена скорост у нас и в Европа. Ха ха, смях в залата, то у нас е ясно, масираните проверки са там дето може да се изкара некой лев! В Европата такова животно нема!! :lialia: Няма полиция в шубраците с радари, няма кампании. Има камери, навсякъде, които работят нон стоп, има система Тутор, която също работи без почивка, за какви кампании и какви пет лева ми говорят по Нова? Всичко е обозначено и показано! Срам ги е да кажат, че това е само в България, или така е удобно на някого? :fuck:
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Чудя се от къде ги купувате тогава?
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

Потребителски аватар

Rincewind

Регистриран: 11 мар 2010, 00:06
Кара: Citroen C5 X7 HDI 140 Tourer 2008 ML6/CL

Мнение от Rincewind » 18 авг 2015, 08:17

Не е точно така, поне специално за Германия. Там си имат стационарните и мобилни камери. Но въпреки това има дни, в които се организират масови проверки с патрулки, които се обявяват предварително. Което според мен обезсмисля цялата работа. Годишно наистина има един-два дни, в които се следи за превишена скорост в целия ЕС. От време на време правят проверки, по радиото постоянно съобщават за места с мобилни камери. И там полицаите застават понякога малко по-така скрити, за да не се виждат отдалеч. За толкова години там мен лично не са ме спирали или снимали нито веднъж, но аз си карам по правилата :)
Истинските магьосници знаят от какво е направена хубавата бира и затова пият джин с тоник!

Предишни Ситроени:
Citroen C5 2.2 HDI Break Exclusive 2003 ML/5
Citroen C5 V6 3.0i 2001 limousine BVA 4HP20
Citroen Xantia 1.8i 8v Break 1997

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Мнение от hristoxm » 18 авг 2015, 08:47

:D Имам предвид няма "кампании" по български, т.е. както го разбират началниците на полицията или който се занимава с това в България. В Италия също може да се види "патрулка" или кола на карабинерите, които се виждат от далеч, не са в шубраците, спират и проверяват документи, застраховки ГО и ако всичко е в ред, чао и по живо по здраво. Тук скрити радари подвижни и камери мобилни, не съм виждал, за почти 10 години по пътищата на Италия са ме спирали два -три пъти, единият говорех по телефона. :oops:
Последна промяна от hristoxm на 18 авг 2015, 15:48, променено общо 1 път.
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 18 авг 2015, 09:27

Преди около 7 години бях наел партамент в Милано за десетина дена и точно тогава ги надушиха че са направили жълтото на светофарите много късо и раздаваха глоби като за световно от камерите. :)
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Мнение от hristoxm » 18 авг 2015, 16:02

Иво това е така, но няма никаква кампанийност! Камерите са там 24 часа, снимат си, който му оттърва си, кара както си знае. После му идват едни скъпи фотографии и те така. Аз продължавам да твърдя, нема такова животно, кампания! Хората си контролират движението и трафика постоянно и никой не се сърди заради това, защото без контрол не може. :ochki:

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 18 авг 2015, 20:32

Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Пътната обстановка”