ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Проблеми с охлаждането

Производство: (1993-2001)

Автор на темата
schwejk
Новак
Регистриран: 23 окт 2009, 13:11
Кара: Xantia 2.0 HDI

Проблеми с охлаждането

Мнение от schwejk » 11 сеп 2018, 11:24

Ксантия HDI 2.0 109 кс. Светна ми индикатора за прегряване, както и неприятния надпис STOP. Това се случи един път, след това угасна, минах 100 км. в голяма жега без проблем. Но от два дни индикатора светва при студен двигател, още с паленето. Лошото е, че съм на вилата и не знам какво да правя. Моля, ако може някакви инструкции и диагноза. Благодаря!
PS Eдин познат по телефона ми каза, че е възможно причината да е в единия вентилатор.

emo69emo
Нов потребител
Регистриран: 15 окт 2018, 11:06
Кара: xsara break N2 2.0 HDI 90hp

Мнение от emo69emo » 09 ное 2018, 12:12

Късно се включвам,но най вероятно е датчик за температурата.Пиши ако си решил проблема.

Потребителски аватар

Levenov
Нов потребител
Регистриран: 15 яну 2017, 16:29
Кара: Citroen Xantia 1.9 TD

Мнение от Levenov » 19 ное 2018, 15:03

Щом е при студено и ти светва, няма начин да е прегрял. Смени си датчика на температурата и би трябвало да нямаш проблем, ако светне докато колата ти е топла си виж температурата, трябва да ти светне лампичка. Тогава само колата ти е пред прегряване ако не спреш и изчакаш да се охлади. За всеки случай си източи антифриза от радиатора и направо промиване със вода и напълни нов антифриз и си готов.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Xantia”